Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
machajpl

proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam mam spory problem zakupilem niedawno nowy telewizor a LG model 50LB650V. Posiadam wzmacniacz Pioneer A405R i dodatkowy segment odtwarzacz plyt cd PD-S705 no i jak w temacie chce polaczyc telewzior i wzmacniacz razem tyle ze polaczenie chinch na chinch nie działa próbowałem tez maly Jack na chinch w tedy działa ale jakość dźwięku jest wręcz zenujaca i chciałbym polaczyc oba zestawy za pomocą kabla optycznego ale tu rodzi sie pytanie gdyż w wzmacniaczu nie widzę tego wejścia natomias w segmencie odtwarzacza to wejście sie znajduje i teraz pytanie czy jest taka opcja ze podlacze optyka odtwarzacz CD z telewizorem i odtwarzaczem przekieruje dźwięk na wzmacniacz ? Jezeli cos jest nieskladnie lub co najmniej dziwnie wytlumaczone piszcie poprawie. Pisze na Tel i niestety wszystko leci w jednej lini

A powiedz mi będzie widoczna poprawa tzn taka ze będzie chociaż bass i dźwięk nie będzie jakby za "ściany" ? Bo wydać 130zl i będę miał dźwięk jak w przypadku Jack na chinch to bez sensu druga sprawa posiadam dwa głośniki POLARIS 700

Powinna być poprawa, bo inaczej sens DACa byłby wątpliwy. Ale o szczegóły zapytaj się Jacka75 - on zdaje się ma ten model, to Ci opowie co i jak.

Wyjście słuchwkowe tv i kabelek minijack/2rca do wzmacniacza to średniej jakości rozwiązanie, podobnie jak próba wyciągnięcia sygnału audio z eurozłacza ( są takie pomysły). Wspomnany DAC daje przyjemny dźwięk, dobrej jakości, pozbawiony technicznego plastikowego nalotu, nabiera pewnej gęstości i plastyczności.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować