Skocz do zawartości

Rotel a Denon?


darda

Recommended Posts

Darda!
Zaczynamy standardowo...
Napisz z czym to ma grać, w jakim pomieszczeniu i jakie są Twoje preferencje!
Bez tego otrzymasz zamiast pomocy wyłącznie odrębne zdania typu - "Mi się podoba wzmacniacz X", "Ja bym wybrał wzmacniacz Y"
W zabawie w odtwarzanie dźwięku jest tak, że nie wystarczy zgromadzić w jednym czasie i jednym miejscu wybitne urządzenia z danego przedziału cenowego, by otrzymać wybitny dźwięk...
Ale to truizm...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Darda!
Zaczynamy standardowo...



hmm....rzeczywiście gdzies myślą zagalopowałem się, wybacz to oznaka żółtodzioba ale przechodzę do rzeczy
pokój ma 25m, mam około 400 cd oryginalnych oczywiście, i po latach postanowiłem odsłuchać je tak, by mną dreszcz wstrząsnął, dużo czytałem o rotelu i denonie (zestawy te są w zasięgu finansowym) zas za głośnikami jeszcze nie rozglądałem się ale mogę na nie wydać ok 6 tys max
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darda!
Nie mamy Ci nic do wybaczenia...
Policzmy!
Wzmacniacz - ok. 6 kzł.
Kolumny - tyle samo
Mamy 12 kzł. na dwa elementy układanki...
A budżet na odtwarzacz???
Pamiętaj, że do tego typu zestawienia nie wypadałoby podłączać komputera lub DVD za 200 zł. (Takie zestawienie w stopniu doskonałym zaprzepaści efekt wydanych pieniędzy)
Dalsze pytania - rozumiem, że sprzęt ma być wyłącznie sprzętem nowy (second hand odpada)???
A rozwiniesz wypowiedź - ma zagrać "tak, by mną dreszcz wstrząsnął"???
Pamiętaj - im więcej danych, tym sensowniejsze podpowiedzi!!!



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dalsze pytania - rozumiem, że sprzęt ma być wyłącznie sprzętem nowy (second hand odpada)???
A rozwiniesz wypowiedź - ma zagrać "tak, by mną dreszcz wstrząsnął???




Tak chcę kupić sprzęt nowy, a o dvd na razie nie myślę, bo zabawa w kino domowe nie kręci mnie, kolekcje zbieraną płyt cd od 20 paru lat odsłuchać chcę, na przekór żonie mojej, ale klamka zapadła zaś. Dreszcz kojarzy mi się z soczystością dźwięku w granicach moich kredytowych możliwości, na cd mogę przeznaczyć ze 3 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Kolejny ciekawy temat...
15 kzł na sprzęt...
Trzeba koledze pomóc!
Soczystość dźwięku...dreszcz... Plus pokój 25 m2... Sprzęt nowy...
Pierwsze propozycje (ot, tak z kapelusza...)
Dynaudio 72SE (lub Focus 220) + zestaw Rotela (końcówka i pre) + Rotel RCD 06 (mieści się w budżecie i spełnia zadane kryteria)
Audio Physic Spark 3 + ??? coś dobierzemy...
Hybyrd?
Ile kosztowały Twoje JmLaby i z czym by je połączyć, by zagrały nie przekraczając budżetu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...Bert dziwne słowa dobywasz z siebie ale mam nadzieję, że zrozumiem je, by mój ostatni bastion tzn pokój wypełnić dźwiękiem o być może słabo sprecyzowanych parametrach...będę wdzięczny...teraz niestety oddalę się i liczę na pomoc waszą w tej soczystości moich pragnień
pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Darda!
Apelowałem swoją wypowiedzią do wszystkich kolegów z Forum, którzy mają wiedzą i doświadczenie, by nie zostawiać Ciebie i Twoich dylematów bez odpowiedzi...
Na pewno możesz liczyć na dalsze podpowiedzi, jednocześnie uzbrój się w cierpliwość...
A jak już powrócisz na forum, to jeszcze skrobnij słów parę, jaka muzyka stanowi gros Twoich zbiorów!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta !

kolumny - Focal JMLab Electra 926 = 6-6,5 kzl
wzmacniacz - Krell Kav 400xi = około 6 kzl

Powyzsze ceny dotycza sprzetu uzywanego.

chociaz ostatnio pojawily sie propozycje na allegro:
http://www.allegro.pl/item331462274_krell_...400xi_nowy.html
(cos podejrzanie tanio)

Zostaje 3 kzl na CD, tutaj trudno mi cos doradzic, moze ktos cos zaproponuje.

Z dobrym CD powyzszy system zagra naprawde super, to moge zagwarantowac !
Slyszalem takie zestawienie - warto !
Sluchalem w polaczeniu z okablowaniem Velum i CD Krell KAV 300 CD, brzmienie szybkie, detaliczne, cieple, bas punktowy i naprawde nisko schodzacy, nasycona srednica.

Problem jest moze jeden. Electry to wymagajace kolumny, potrzebne bardzo dobre okablowanie.
Wlasciwie nie toleruja slabych elementow systemu, pod tym wzgledem sa bezkompromisowe. Jednak gdy sie im zapewni odpowiednie warunki, zagraja wysmienicie !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Spark 3 - hmm... moim zdaniem bardzo dobra stereofonia z rownie dobrym srodkiem ale jak dla mnie troche za plaski bas, nie ma tego tzw "uderzenia"
godne polecenia sa glosniki Vienna Accoustics Mozart Grand icon_smile.gif

zestaw Yamahy z serii 2000 dostaje bardzo pochlebne noty nie tylko w czasopismach branzowych ale i od szanownych kolegow forumowiczow icon_smile.gif jeszcze nie mialem okazji posluchac osobiscie ale opierajac sie na opiniach godny polecenia.

pozdrawiam icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

godne polecenia sa głośniki Vienna Accoustics Mozart Grand


A wiesz, Arti, że też o nich pomyślałem???
A z numeracją Audio Physiców się pomyliłem - AP Spark, ale nie "trójki", lecz "piątki"... Trójki mogłby mieć problem z nagłośnieniem 25 m2... Piątki już powinny sobie poradzić.

Kolego Hybyrd!
Na Ciebie można zawsze liczyć!
Problem niestety w tym, że kolega Darda nie chce sprzętu używanego! A nowe 926 to zdaje się coś koło 15 kzł?
Gdyby jednak szedł tą drogą...
Cytat

Zostaje 3 kzl na CD, tutaj trudno mi coś doradzić, może ktoś coś zaproponuje.


Jakikolwiek odtwarzacz z dolnego przedziału cenowego lecz z dobrym transportem i wyjściem coaxialnym plus zewnętrzny przetwornik - nos -dac... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora watku,

Naprawde polecam sprzet uzywany. Wlasciwie zawsze kupowalem uzywki i jeszcze niegdy nie mialem problemow. Kwestia odpowiedniego podejscia do sprawy, duzo uwagi i naprawde mozna zrobic pozadny kontrolowany zakup.

Jesli nie chcesz brac sprzetu na raty, polecam 2hand.
Moja powyzsza propozycja z dobrym okablowaniem i CD - wierz mi z takim dzwiekiem mozna juz zyc do konca ... icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sklanialbym sie na zakup "sekond hand" mozna trafic na sprzet od tzw "pedantow sprzetowych"

ale...

jezeli w rachube wchodzi tylko sprzet nowy moze warto jednak przemyslec na kupnem czegos lepszego na raty. zdaje sobie sprawe ze nie wszyscy sa zwolennikami takiego rodzaju zakupow lecz czasami sie oplaci...

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

godne polecenia sa głośniki Vienna Accoustics Mozart Grand


A wiesz, Arti, że też o nich pomyślałem???
A z numeracją Audio Physiców się pomyliłem - AP Spark, ale nie "trójki", lecz "piątki"... Trójki mogłby mieć problem z nagłośnieniem 25 m2... Piątki już powinny sobie poradzić.



Bert .Ty tak swiadomie o tych AP napisales,czy sie pomyliles?Pierwsza sprawa w Audio phisic'ach placimy za marke i niezle brzmienie ale za te pieniadze Vienny Mozart grand sa znacznie lepsze i odpowiedniejsze do 25 metrow.Inna sprawa ze do rocka to znacznie lepsze beda Paradigm 60v4 ktore szczegolnie polecam,sa to kolumny bez ewidentnych slabosci i do rocka sa wybitne.No ale nie rozumiem dlaczego AP spark 3 nie naglosnia 25metrow a AP spark 5-ki to juz sobie poradza,przecierz to takie same kolumny.Nie ma to jak rzeczowa "porada".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem, no przyznam się, że więcej niż trochę i jakby jeden element układanki mam, tzn kolumny PARADIGM REFERENCE STUDIO-60 v.4 lub PARADIGM MONITOR 11 v.5 recenzje zbierają świetne. Co sądzicie o tym wyborze i który ewentualnie model mógłbym posiadać? I kolejne moje pytanie dotyczące kabli (nie wiedziałem, że cena jest aż tak kosmiczna) i pozostałych klocków zestawu. Nic nie napisaliście o dwu kanałowej końcówce mocy Rotela, nadaje się do tych kolumn?
Tak na marginesie podoba mi się ten zestaw Yamahy serii 2000 podany powyżej.
Widzę, że budżet trochę przekroczę. Oczywiście przed zakupem umówię się na odsłuch całej "układanki"
Piszę dość chaotycznie ale jeszcze jestem w pracy, stąd myśli nie mogę zebrać w logiczne zdanie.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zainteresowaly Cie glosniki Paradigm Monitor 11v5 to zdecydowanie musisz posluchac ich ze wzmacniaczem Cambridge Audio Azur 840A najlepiej w towarzystwie cd Cambridge Audio Azur 840C.
Mialem okazje posluchac ich calkiem niedawno w jednym ze sklepow i bylem milo zaskoczony dobiegajacym do moich uszu dzwiekiem... Bas poprostu scial mnie prawie z nog icon_smile.gif
Wzmacniacz zbiera bardzo pochlebne recenzje w prasie polskiej jak i zagranicznej.
Niestety nie zobaczylem jakim okablowaniem byl podlaczany dany zestaw ale wszystko gralo bardzo dobrze!!!

P.S jak dobrze pamietam na allegro mozna bylo kupic identyczny zestaw za okolo 13tys.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
hmm...namieszaliście mi pozytywnie w głowie, wszystko mi się zmieniło, dużo czytałem i odsłuchiwałem....iiiiii....no tak i budżet swój musiałem zmodyfikować. Najbardziej soczystością urzekł mnie zestaw:
Yamaha A-S2000
Yamaha CD-S2000
PARADIGM REFERENCE STUDIO-60 v.4

powoli będę realizował zamówienie, żona nie ma i nie będzie miała pojęcia ile to będzie kosztować, a znając jej też zamiłowanie do odsłuchu, też ucieszy się. Co prawda cenę zestawu będzie przedstawię jej na poziomie 6 tys i taka wiadomość nie doprowadzi do niepotrzebnych napięć, a ja....hmm....cóż kuchni nie wyremontuję ale już niedługo będę napawał się dźwiękiem swojej kolekcji cd.
Dziękuję wszystkim za pomoc w nastawieniu mnie na "właściwy" tor, teraz ma podróż będzie w palecie barw niesamowita.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę ci takiej żony z aż tak wysokim wspólczynnikiem akceptowalności audiofilskich fanaberii icon_wink.gif Gdzieś ty człeku taką znalazł ? Moja dzisiaj mnie od południa brutalnie molestuje bo wydałem........ 40 zł. na 8 szt. podkładek pod kolce w kolumnach icon_sad.gif Nawet był jakiś tekst o rozwodzie z, cytuję: " infantylnym czterdziestoparoletnim nieodpowiedzialnym dzieciakiem" icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...