Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 1000zł do Technics sa-ax730


Gryki

Recommended Posts

Witam!
na temat domowych zestawów audio wiem niewiele, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze kolumn głośnikowych na prezent dla mojego taty.
Aktualnie gra taki zestaw jak na zdjęciach poniżej - wieża technics + Altusy 110 (chyba po kiepskiej regeneracji xxlat temu bo przy głębszym basie charczą)
Zestaw używany jest jako dzwięk z telewizora, muzyka różnych gatunków (bez metalu itp.)
W grę wchodzi ewentualny zakup dodatkowego subwoofera, jednak fajnie by było gdyby kolumny miały już jakieś niskie dynamiczne zejście (altusy leżą i kwiczą pod tym względem...
Pokój jest duży, jednak ustawienie tak jak na zdjęciach -kanapa na środku pokoju.
wiem, że zabrzmi to słabo - ale fajnie by było gdyby zestaw był jakiejś znanej, renomowanej firmy (yamaha, denon itp) - ma to być prezent - będzie się bardziej cieszył z tego niż z firmy o której nigdy nie słyszał.
Sprzęt używany nie wchodzi w grę.
przepraszam za brak miniatur - nie mogę wstawić tagu do dynamicznej strony.
Zdjęcie pokoju: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho...54465ce28d31ca3
Zdjęcie wieży: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho...308b8fd54eafcc8
Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam, Dawid.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zamiast kiepskich podłogowych, lepsze podstawkowe. Tymczasem Altusy mogą posłużyć za podstawki. Nowe jeśli nie sprostają oczekiwaniom można zwrócić. Do tego wzmacniacza powinny pasować Magnat Quantum 673. Schodzą niżej z basem niż większość podłogówek w tej cenie i zapewne lepiej go kontrolują.
Reszta pasma w tej cenie jest również bardzo dobra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależało mi by jednak na kolumnach, o mocy wystarczającej by dobrze nagłośnić duży pokój, ale też aby było wszystko ładnie słychać w pokojach obok - altusy nie mają z tym problemu.
a co do ceny - napisałem w tytule tematu że do 1000zł
może coś od zestawów kina domowego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny które zaproponowałem bez problemu powinny nagłośnić pomieszczenie do 30m2.
Są dobrze dopasowane pod względem mocy.
Można je użyć z powodzeniem w kinie domowym, zarówno jako frontowe jaki i w pozostałych kanałach.
Wygląda na to że mało wiesz o całym tym sprzęcie.
Zakładałem że będą służyły do słuchania muzyki i programów TV w tym pomieszczeniu.
Jeśli mają słuchać sąsiedzi również, chyba nawet kiepsko wyremontowane Altusy dadzą radę.
Do tego wzmacniacza można podłączyć 2 pary kolumn ( na zmianę , nie równocześnie)
Posiada on sprytne zabezpieczenie uniemożliwiające włączenie 2 par kolumn o impedancji niższej niż 8 Ohm.
Domyślam się że oczekiwałeś czegoś większego. To nie są bardzo małe kolumny. Wyglądają naprawdę ładnie i dobrze powinny zagrać z tym wzmacniaczem. Przestrzegałem Cie tylko przed kupowaniem większych kiepsko grających kolumn.
Bas z nich schodzi niżej od większości takich pudeł z dykty.
Pamiętaj że w sklepach internetowych zwykle podaje się cenę jednej sztuki.
No chyba że szukasz kolumn do 1 tyś za sztukę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - tak, tak jak napisałem mało wiem o domowym sprzęcie audio, o samochodowym jedynie ciut więcej.
Domek jednorodzinny, więc sąsiadami się nie martwimy.
wiem, że wzmacniacz ma wyjście chyba na więcej niż stereo (prosiłbym o objaśnienie tych wyjść głośnikowych - czy możliwe byłoby wykorzystanie tego wzmacniacza do ewentualnego 5.1? bo pamiętam że kiedyś próbowałem i udało mi się podłączyć jeszcze dwa głośniki i wszystko grało. http://exaudio7.netserwer.pl/2011/technics...sa-ax730_05.jpg )
w takim razie chyba zrezygnuję z niespodzianki i przedyskutuję z nim, czy taka zmiana by mu się spodobała. mnie przekonałeś, ja jestem na tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podpiąć 5 kolumn i subwoofer - ale jak wynika ze zdjęcia to ten amplituner jest starym modelem i brak jest odpowiednich dekoderów (ma tylko Dolby ProLogic, nie ma wejścia cyfrowego optycznego i koaksjalnego). Aby uzyskać fajne efekty musiałbyś podać sygnał na 6 gniazd DVD/DVD 6VH - z odpowiedniego odtwarzacza DVD/BR albo z komputera, jeżeli ma 3 wyjścia stereo minijack na 6 kanałowy dźwięk (wtedy podłączasz 3 takie same kable "minijack-2x cinch" od komputera do tych gniazd amplitunera).

Natomiast jak podepniesz sygnał stereo i 5 kolumn to amplituner będzie symulował dźwięk wielokanałowy - gdy wybierzesz któryś z trybów wielokanałowych

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać 7 par przyłączy głośnikowych. 5 z nich to wyjścia na kolumny dźwięku przestrzennego i 2 pozostałe 2 pary to wyjścia na drugi zestaw kolumn ( B ) przednich. Ten amplituner niema trybów wielokanałowych poza stereo , 3 głośniki przednie i 5 głośników. Dekodera cyfrowego dźwięku przestrzennego również niema, ma na tyle lat że jeśli by miał był by bardzo przestarzały. Można dokupić do niego zewnętrzny DAC 5.1 z takim dekoderem taki jak np. HDA-51R .
Na zdjęciu widać że obsługuje oficjalnie kolumny o impedancji 4 Ohmy bez żadnych przełączników.
Ma 5 końcówek mocy ( identycznych ) o mocy wyjściowej 100 W na kanał przy obciążonych dwóch kanałach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...