Skocz do zawartości

Yamaha RX-A740


Andrewarm

Recommended Posts

Może zacznę od początku zakładając jeszcze jeden wątek. Stoję przed trudnym wyborem amplitunera do kolumn Magnat Quantum 555. Całość ma grać w pokoju 28m2. Muzyka film 50/50. Potrzebuje zarówno dobrego ampli w stereo jak i kd. Szukam opisów i recenzji Yamaha RX-A740 jednak jak na na razie ciężko coś znaleźć na temat brzmienia , basów itp. Czy mieliście przyjemność posłuchać tego ampli ewentualnie co innego byście polecili. Granica 3,5 tyś jest orientacyjna , mogę dorzucić parę stówek więcej. Biorę też pod uwagę Marantz sr 6008 jednak nie ma HDMI 2.0 co dla mnie jest dużym minusem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze rozważył kupno Yamahy RX-V777. W prawdzie jest nieco tańszy ( obecnie ) i nie należy do serii Avantage. Robi wrażenie równie solidnego ( waży dokładnie tyle samo ) . Daje jednak możliwość podłączenia dodatkowego wzmacniacza do wyjść z jego przedwzmacniacza. Można tu podłączyć zewnętrzne końcówki mocy lub dobry wzmacniacz stereo ( np. używany ) do kolumn frontowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
także zasugeruje zwrócenie uwagi na model Yamaha RX-V777. To mocny, bardzo dobrze wyposażony amplituner, który gwarantuje dynamiczne, przestrzenne brzmienie. Dodatkowo pozostała gotówkę możesz przeznaczyć (albo od razu, albo w przyszłości) na zakup zewnętrznej koncówki mocy. Taka konfiguracja zapewni Ci najlepsze brzmienie.
Jeśli jednak chcesz pozostać przy amplitunerze bez koncówki mocy, zwróć teraz uwagę na bardzo dobry model amplitunera NAD T758, który teraz kosztuje niecałe 4000 zł. To urządzenie skonstruowane przede wszystkim dla osób, które na pierwszym miejscu szukają bezkompromisowego brzmienia. Wyposażenie jest oczywiście uboższe niż u japońskich konkurentów, jednak pod względem jakości dźwięku (szczególnie w stereo) konkurencja niestety przegrywa. To pełny, bogaty przekaz ze świetną dynamiką, potężnym, bardzo dobrze kontrolowanym basem, wypełnioną średnicą oraz bardzo szczegółową, ale nie ostrą górą pasma. Opis brzmienia amplitunera NAD jest tożsamy z opisami grania dobrych wzmacniaczy stereofonicznych.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania poszczególnych rozwiązań.

Cytat

Może zacznę od początku zakładając jeszcze jeden wątek. Stoję przed trudnym wyborem amplitunera do kolumn Magnat Quantum 555. Całość ma grać w pokoju 28m2. Muzyka film 50/50. Potrzebuje zarówno dobrego ampli w stereo jak i kd. Szukam opisów i recenzji Yamaha RX-A740 jednak jak na na razie ciężko coś znaleźć na temat brzmienia , basów itp. Czy mieliście przyjemność posłuchać tego ampli ewentualnie co innego byście polecili. Granica 3,5 tyś jest orientacyjna , mogę dorzucić parę stówek więcej. Biorę też pod uwagę Marantz sr 6008 jednak nie ma HDMI 2.0 co dla mnie jest dużym minusem.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...