Skocz do zawartości

Audio do pokoju


klimek

Recommended Posts

Cytat

Znalazłem dwie kolejne w miare ciekawe oferty(tym razem samo KRK):
1. KRK RP5 G2 - 750zł

2. KRK RP6 G2 - 800zł - niestety uszkodzone, i tu pytanie opłaca się ryzykować?



Jezeli stan tych pierwszych jest taki jak opisuje sprzedawca, to za troche wiecej niz cena jednej kolumny masz dwie, wiec oferta jest jak najbardziej do przyjecia. Co chodzi o kupowanie uszkodzonych kolumn lub innych urzadzen, to osobiscie bym w to nie wchodzil. Czasami wszystkie koszty sa zblizone do zakupu uzywanych w bardzo dobrym stanie, wiec gra nie jest warta swieczki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A ja miałem styczność z Rokitami 5 i akurat tych bym nie kupił. Nie wiem dlaczego tak się uparłeś akurat na te monitory, może kierujesz się wyglądem tych kolumn.
Miałeś do wyboru dużo lepsze Mackie za 600, a potem 500 zł i nie kupiłeś. Ciśniesz w stronę KRK, nawet jak były dostępne uszkodzone, a potem inne z pomalowanymi głośnikami na czarno.

A nie zastanawiało Cię dlaczego ktoś kupuje takie monitory nowe i sprzedaje po kilku tygodniach ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Mackie za 600 się jeszcze zastanawiałem, ponieważ rozmawiałem z kolegą, który na codzień zajmuje się realizacją dźwięku i polecił mi raczej KRK, gdy cena spadła do 500 już było po ptokach, ktoś kupił zanim zobaczyłem aukcję(pisałem już o tym). Nad uszkodzonymi sie zastanawiałem, bo były tanie jak barszcz, a naprawa potencjalnie nie droga. Pomalowane były w optymalnej cenie, więc naturalnie także je wziąłem pod uwagę.

Nie zastanawiałem się nad tym czemu ktoś sprzedaje. Napisał, że już mu nie potrzebne, niektórzy mogą sobie na to pozwolić - nie wnikam.

Skupiam sie dodatkowo na KRK, ponieważ tylko je aktualnie widzę na Allegro lub olx, bo oferty 600 zł za jeden monitor używany nie biorę pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem Ci, ja porównywałem je przy zakupie z KRK I Yamahą. Z resztą mam je do dziś. Cieszę się że się nie rozczarowałeś.
Co do podłączenia, to rozumiem, że chcesz przełączać te źródła w zależności z którego będziesz słuchał ?
Inaczej przydałby Ci się jakiś bardzo prosty mixer, lub przedwzmacniacz, aby podłączyć oba źródła jednocześnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM, kiedyś zamówiłem studyjny przedwzmacniacz słuchawkowy tej firmy. Na zdjęciach wyglądał przyzwoicie. Kiedy przyszedł, rozpakowałem, spakowałem i odesłałem z powrotem. Wyglądało to gorzej niż badziew z chińskiego centrum. Ten wygląda nieźle i ma wszystko co potrzeba.
Presonus to wzmacniacz słuchawkowy, ma też wyjście na monitory. Nawet możliwy w porównaniu do SM, którego wtedy kupiłem.
A E-mu to interfejs, więc nie wiem czy potrzebujesz też wejścia na mikrofon ? To może jakiś mixer ?
W sumie to wszystkie trzy urządzenia mogą być, nie wiem ktore powinieneś wybrać, bo nie wiem jakie funkcje jeszcze będą Ci potrzebne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...