Skocz do zawartości

Kolumny do Denon PMA-720AE ~ 1000zł


Sounds Beats

Recommended Posts

Witam, zakupiłem wzmacniacz Denon PMA 720AE, i potrzebuję pomocy w wybraniu kolumn do tegoż wzmacniacza. Owego wzmacniacza odsłuchiwałem w salonie Hi-Fi na kolumnach JBL Studio 280, brzmienie bardzo mi odpowiadało.
Niestety nie mam takiego budżetu aby sprawić sobie te kolumny, próbowałem szukać już używanych ale nic nie znalazłem, zresztą nie dziwię się gdyż podobno jest to stosunkowo nowy model.

Bardzo uprzejmie prosiłbym o wybranie kolumn o podobnym brzmieniu co wymienione JBL, zdaję sobie sprawę że będą to kolumny używane. Budżet do 1000zł.

Pokój w którym będzie grane ma 17-18m2, jest trochę mebli, dużo sprzętu, dywanu na podłodze nie ma, zasłon również, są rolety - wiem że to ma jakieś znaczenie także informuję.

Kolumny jak mówię najlepiej podobne brzmienie do tych JBL, nie jestem w stanie dokładniej sprecyzować moich preferencji, dlatego może wymienię jakiej muzyki słucham - właściwie wszystkiego, co mi się spodoba, głównie Perfect, Lady Pank, Budka Suflera - stary dobry Polski Rock, ale jak mówię czasem lubię posłuchać innych, różnych gatunków. Lubię też bass, nie przesadny, ale jak kawałek będzie stricte mocno bassowy chciałbym by kolumny potrafiły go zagrać. Lubię w muzyce słyszeć rytm, nadawany przez perkusję czy gitary. Tak to mniej więcej wygląda, mam nadzieję że taki opis wystarczy.

Sam się na kolumnach kompletnie nie znam, także liczę na pomoc drodzy audiofile, najlepiej jakby przykłady były poparte linkami do portalów aukcyjnych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, bo odsłuchwane w salonie kolumny były specyficzne. Jak dla mnie denon i pylon razem średnio grają- nie wszystkim przypadnie to do gustu, natomiast jbl studio mimo że też nie wybitny to "oczarował" swoim firmowym stylem, nieco konturowym. Szkoda że nie było czegoś pomiedzy, nawet zwykłych Wharfadali diamond, jakis Monitor audio mr, lub bx, czy czegoś jeszcze, choć wiem że trudno może kupić takowe co są w sklepie, jako używane za 1 tys. Jednak poznałbyś lepiej swoje oczekiwania i to że można dużo lepiej, inaczej i niekoniecznie za więcej kasy.
Poszukaj na allegro w kolumnach podłogowych, ustaw widełki 800-1100 zł może coś trafisz, warto szukać.
np. http://allegro.pl/magnat-quantum-505-kolum...5441738869.html .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi JBL E80 z linku chyba nic nie będzie, koleś jakiś dziwny, robi problem z wystawieniem aukcji na allegro, liczyłem trochę na te kolumny no bo ideał, ale wyczuwam wałek.
Tego modelu od kogos innego nie bardzo są już ciekawe oferty.

Ustawiłem tą szukajkę 800-1300 zł i jest trochę ofert, no ale co ja mam wybrać jak nie znam się na tym, nie wiem co jest dobre a co chłam, także potrzebuję pomocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel prosił by zrobić schemat umeblowania, także tak to mniej więcej się prezentujePodłoga to panele drewniane, nie ma zadnych chodniczków czy dywanów i nie planowałem by były.

Kolumny w założeniu miały stać praktycznie przy ścianie, nie będzie za bardzo możliwości ich wysunięcia ponieważ może być problem z przechodzeniem. mimo że na rysunku wyszło to przestronnie, zmierzyłem i zaznaczyłem, od fotela do szafki z TV jest 140cm.

Byłaby możliwość przesunięcia o 20-30cm szafki z planowanym miejscem na wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka, to bardzo ważna sprawa. Ustawienie kolumn będzie skutkowało jakością dźwięku. Podstawowe informacje masz tu:
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Nawet najlepszy zestaw w kiepskim pod względem akustyki pokoju może zagrać po prostu źle.
W jakiś dywanik proponowałbym Ci się jednak zaopatrzyć i ściany też spróbować trochę czymś "przełamać", wytłumić.
Szczególnie miejsca pierwszych odbić dźwięku i ścianę za Twoją głową, jeśli będziesz słuchał w prawidłowej pozycji.
Ten fotel skórzany mógłby być takim miejscem odsłuchowym. Przesunąłbym go jak najbardziej w prawo (patrząc na rysunek).
By kolumny były dokładnie po środku miejsca do słuchania.
Kolumny rozsunąłbym tak jak wskazuje pierwsza strzałka z lewej (czerwona) i ostatnia z prawej (zielona).
Trzeba by je możliwie jak najbardziej wysunąć do przodu a ścianę za nimi jakoś wytłumić.

Kolumny dałbym tu nie za duże. Albo niewielkie z niedużą średnicą głośników kolumny podłogowe, lub kolumny standowe i niezłe, stabilne, ciężkie standy.
Trudno znaleźć odpowiednie kolumny dla Ciebie. A to propozycje:
http://allegro.pl/bw-dm-602-5-s3-i5464227342.html Takie byłyby dobrym rozwiązaniem do Twojego pokoju i potrzeb. Jeśli Cię interesują poproś sprzedającego o lepsze zdjęcia głośników wysokotonowych, bo nie jestem pewny czy to tylko światło tak się odbija, czy są jednak powgniatane.
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-stereo...5454491897.html Te z racji konstrukcji, obudowy zamkniętej, można ustawić tak jak u Ciebie, czyli niezbyt daleko od ściany tylnej. Niskie tony są trochę mniejsze, ale za to szybsze, bardziej energetyczne. Trochę obawiam się o wysokie tony. Czy z nieco wykonturowanym Denonem nie zagrają trochę za jasno?
http://allegro.pl/kolumny-monitor-audio-br...5452914105.html Też bardzo fajne kolumny. Trochę bardziej nasycone w średnicy niż powyższe propozycje.
http://allegro.pl/kolumnycanton-ergo-70-dc-i5450218222.html Te już chyba będą zbyt duże do Twojego pokoju. Trzeba by posłuchać.
Na pewno jednak zagrają lepiej niż JBLe, o których myślałeś.
Albo standowe
http://allegro.pl/kolumny-glosniki-monitor...5435116743.html Tu trzeba by dać dobre standy i mocno, dobrze zagrają. Przejściowo (póki nie kupisz standów) mogłyby stać na szafce albo wysokich taboretach. Podklejone masą Blu Tack.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym zwiększył budżet choćby do 1500zł? Bo z tych co pokazałeś to jakoś tak żaden zestaw mnie nie porywa, każdy już jakiś wiekowy i trochę się styrany wydaje, szczerze wolę jeszcze trochę dopłacić i mieć coś nowszego w lepszym stanie

Sam znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/dali-5005-blue-line-6006...5455444347.html - co po wiesz o tych? Dla mnie robią bardzo dobre wrażenie
http://allegro.pl/kolumny-wharfedale-pacif...5449625193.html
http://allegro.pl/kolumny-canton-ergo-80-dc-i5457161202.html
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-dali-5...5439579260.html
http://allegro.pl/b-w-dm-580-i5463199670.html
http://allegro.pl/magnat-quantum-505-kolum...5472096834.html
http://allegro.pl/pylon-pearl-25-bialy-hg-...5465347929.html - może te Pylony jednak?
http://allegro.pl/canton-nestor-mega-2000-...5460267063.html
http://allegro.pl/monitor-audio-bx6-dla-me...5455218608.html
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-kef-q50-i5461122915.html - te też mi się podobają
http://allegro.pl/roth-audio-oli-ra4-kolum...5148491781.html takie powystawowe, może bym się dgadał dwie za 1500
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-jbl-no...5461793655.html - a może JBL tylko słabsza wersja E60?
http://allegro.pl/jbl-studio-280-bcm-salon...5442873015.html - jest licytacja dokładnie tych co słuchałem, poobserwowałbym może chociaż zapewne nie sprzedadzą się za mniej niż 2k

Te Pylony to jeszcze na nie gwarancja by była, dla mnie plus, moze by coś jescze z ceny zszedł, jak słuchałem to mnie nie zachwyciły co prawda, ale może przez to że słuchałem w pomieszczeniu dużym, bo tam sklep podobno 120m2?
Nie jestem pewien czy ja też nie słuchałem czasem modelu słabszego Pylon Peral 20, ale nie dam sobie reki uciąć czy to było 20 czy 25.

Znalazłem jeszcze takie nowe Wharfedale w ciekawych cenach:
http://q21.pl/wharfedale-diamond-155.html
http://q21.pl/wharfedale-diamond-230.html
http://q21.pl/wharfedale-diamond-10-6.html
http://q21.pl/wharfedale-diamond-10-5.html

Co uważasz o tych co podesłałem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj dla pylonów usprawiedliwienia w tym źe sklep był taki czy śmaki, skoro brzmienie innych kolumn ci się podobało, a tych nie, przecież warunki miały takie same:-) Bo niektóre wzmacniacze i kolumny , choć same w sobie niezłe, neutralne, to razem brzmią już mało ciekawie i nic w tym dziwnego. Czasem można kupić dwa drogie klocki od sasa do lasa wymyßlone i nie będą grać tak dobrze jak tańsze,a dobrze dobrane pod gust słuchacza. Niestety, to wymaga wiedzy o tym co oczekujemy i co oferuje dany model:-)

Od siebie napiszę tak, że pokój mały nie jest, ale zagracony... wstawianie jakiś dużych kolumn niesie ryzyko.
Jble e80 mogą być za duże ( a koleś z olx może niechce ich wstawić na allegro bo by zapłacił kilka dych prowizji, ty podatek, więc co mu się dziwić?) Co do propozycji mniejszych jbl e60 to za nic ich nie kupuj, różnica dźwięku między e60, a e80 to przepaść.
Oryginalne są wharfadale pacyfic 20, ale raczej nie dla ciebie, MA bx6 staną z ceną koło 2 -2,2 kzł , a najtrafniejsze byłyby podane wcześniej propozycje Monitor audio br5 , MA bx2, i magnata quantum, jakiś niezadużych cantonów. Ktoś w dziale ,,sprzedam,, na forum oferował niemal nowe Kef C7 to bardzo dynamiczne i koncertowe brzmienie, ala jbl .
Natomiast wharfadale diamond te nowsze jak 230 mają cieawy bas taki gęsty, niski, choć z denonem cierpi na tym góra i średnica, robi się taki blusowo, klubowy klimat. Starsza seria wharfadali wciáż obecna w sklepach z oznaczeniem 10.6 , 10.7 gra rôwniej , ale płasko.
Dla mnie świetną propozycją nowych kolumn za 1500-1600 zł jest Indiana line nota 550, zamiata pylona 25, wharfadale diamond, i podobne w cenie bardziej markowe, jednak to nie jest brzmienie stylu Jbl,a. Z nowych kolumn ciekawe są też , oczywiście jak na cenę 1100 zł, yamaha model ns-150.
O brzmieniu kilku z wymienionych modeli możesz poczytac w dziale testy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że naprawdę uważaj jakie kolumny chcesz kupić. Pokój niemały, ale też niespecjalnie duży. Najgorsze jest jednak ustawienie zbyt blisko ściany. I tu duże kolumny z dużymi membranami niskotonowców raczej odpadają. To samo te mające z tyłu otwór b-r. Nie radzę.
Piszesz, że podałem Ci linki do kolumn wiekowych i steranych? Hmm, nie wiem, gdzie widzisz te zniszczenia, oprócz oczywiście dolnego rogu w BR5 i niepewnych wysokotonowych (poleciłem Ci to sprawdzić) w B&W. Ty poza tym Ty podałeś kolumny bardziej wiekowe (np. B&W DM 580) niż niektóre z mojego linku.
A przede wszystkim starsze kolumny często grają dużo lepiej niż te nowe. Szczególnie jeśli chcemy te i te kupić za takie same pieniądze. No i moje są sporo mniejsze, raczej bardziej nadające się do Twojego pokoju.

Jeśli się uprzesz na Dali, to lepiej kup 400, 450 a nie 505, 5005, bo te drugie są gorsze, z niższej serii.
Magnaty mogą zagrać jak lubisz, ale obawiam się zbytniej ekspozycji niskich a także wysokich tonów. Może dać po uszach. Ale może lubisz?
Co do Pylonów, to nic prostszego jak jeszcze raz przejechać się do salonu audio ze swoim wzmacniaczem, dobrze znanymi nagraniami i posłuchać. Możesz posłuchać także propozycji Jacka75. Ale właśnie tak samo jak on mam wrażenie, ze takie bardziej poprawnie grające
kolumny Ci się nie spodobają. Obym się mylił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, z tą prowizją, zaproponowałem mu że pokryję koszty, koleś cały dzień odpisywał że mu się nie chce konta na allegro zakładać, jakby to było nie wiadomo ile roboty, każdy normalny by wystawił tą aukcję i już miał kasę na koncie, także ewidentnie mimo że bardzo preferował odbiór osobisty śmierdzące te E80 były.

Poczytałem te testy, i za wiele niestety nie rozumiem.

A co w koncu z tymi Wharfedale 230, 155 lub 10.6 / 10.5 bo dosyć kuszą, że są to nowe kolumny i ogólnie podobają mi się.
Jak się one mają do mojego pokoju i do JBL?
Pan z salonu informował mnie, że zakupy uzywanych kolumn to trochę strach, bo nie wiadomo co się z nimi działo i co tam z nimi robione było w środku. Dlatego najbardziej reflektowałbym na jakieś nowe albo bardzo młode, te powyżej 5-7 lat obawiałbym się trochę kupować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ten Pan w sklepie nie miał popularnych Wharfadali, ceny popularnych modeli są zjadliwe dla "Kowalskiego" więc dziwne, że nie miał nic , bo oferta jest szeroka.
Ja słuchałem Wafli 230 z denonem właśnie, mimo że nie jestem miłośnikiem cykania i ostrej góry, tutaj nawet ja miałem mały niedosyt, choć tragedii nie było. Jak pisałem dół pasma był atrakcyjnie podany, dociążony, nasycony, czasem nieco misiowaty. Starsze model te 10.5 .6. 7 są chyba bardziej zrównoważone w brzmieniu. Oba modele mają dość głębokie skrzynie- to dobrze, ale wymaga to trochę miejsca. Stosunkowo mocno dmuchają też brem do tyłu ( niektóre kolumny mniej dmuchają i są mniej wrażliwe na bliskosć ściany).

Co do strachu Pana do grzebania w kolumnach to uważam że w nowych i drogich kolumnach chłopcy z gimbazy( sorry) nie grzebią, bardzej ktoś kto się zna, o czym się pochawali sam, bo włożył w to sporo kasy.
Chłopcy to może "grzebią" w altusach, vk i innych wynalazkach z czasów pewexu, co dotyczy niestety wymiany głośnika na nieoryginalny, innej zwrotnicy, włożeniu waty, wymiany otwóru br, lub wklejeniu rozpórki ( to ostatnie w sumie nie takie złe).
Chyba łatwo się domyślić, że Pan woli sprzedawać nowe kolumny bo z tego ma zysk, więc boi się używanych. Nie porównuj kilku letniej kolumny z użuwanym autem z przebiegiem 500tys. po dzwonie, czy powodzi, nie ta grupa porównawcza. Jak masz oczy i coś słyszysz to składaka kolumny z jeziora nie kupisz.

Wpadłem na pomysł że niezłe były by nowe Monitor audio mr4 , bo chyba wpisują się nieźle w twoje oczekiwania i metraż.
http://audio.com.pl/testy/monitor-audio-mr-4:1 , http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-list...-audio-mr4.html
Co istotne można sie mocno targować, why?, bo ich wyższa seria BX5 ma następcę. Monitor audio bx5 były miesiąc temu po 2600zł, a są teraz po 1900zł ( wszedł ich następca bronze 5) więc siłą rzeczy modelu MR4 nie sprzedadzą za 1650, stawiam bardziej na 1400zł. Pomyśl o nich.
Warto dodać że monitor audio są ładnie wykonane, choć najładniej seria BX, o silver(RX) nie piszę bo to fornir i nie ten budżet.
Pomyśl też o tych KEF C7 z działu " sprzedam ", i szukaj może czegoś używanego blisko siebie, koszt dojazdu, czasem niższy niż wysyłka kurierem, a obejrzeć samemu-bezcenne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam o tych MR4. Cenowo wygląda to tak:

http://q21.pl/monitor-audio-mr4.html - także trzeba by się targować bo wychodzi 1900zł
a model mówisz wyższy BX5 to podobna cena - http://q21.pl/monitor-audio-bx5.html no to może jak już to BX5?

Tych KEF szukałem 6 stron w dziale sprzedam i nie znalazłem, jak wiesz gdzie to było możesz zarzuć linkiem.

A co ostatecznie z Wharfedale i który ewentualnie model? Z tego co piszesz o 230 to jest chyba to o co mi chodzi? Wyrażny bas, rytm? Osobiście bardziej widzą mi się właśnie te nowsze modele typu 230 lub 155

Co do odsunięcia kolumny od ściany, zmierzyłem i zakładając że długość kolumny, szerokość patrząc na boczną ściankę to te 50cm będzie można odsunąć kolumny te 20-30cm. 30 cm rekomendują dla 230 tutaj http://www.whathifi.com/wharfedale/diamond-230/review
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Sounds Beats, napisze Ci tak, jakbym radził przyjacielowi. Tak, mojemu autentycznemu najlepszemu kumplowi.
Bo on też tak jak Ty często wysnuwa "ciekawe", ale niczym nie poparte teorie i jak mu zwrócę uwagę, to się obraża, bo to nie po jego
myśli. Zaburzam mu tok jego rozumowania. Ale to człowiek otwarty i najczęściej po przemyśleniu stwierdza:
"Myślałem, że pi.....isz bez sensu, ale teraz widzę, że miałeś rację". I idziemy wówczas do sklepu by utrwalić te wnioski odpowiednim trunkiem.
Tak samo Ty. Wysnuwasz nie wiedzieć czemu i skąd zaczerpnięte dziwne wnioski. Może mówił to Twojego szwagra, brata, siostry kóń icon_mrgreen.gif .
Ale czy to ma coś wspólnego z rzeczywistością?
Jak wspomniał Jacek, wiekowe kolumny, to nie auto. Najczęściej te kilkunasto a nawet kilkudziesięcioletnie grają dużo lepiej niż nowe
plastikowo-paździerzowe wynalazki.
Duży postęp w sferze audio istnieje tylko w sferze pobożnych życzen speców od marketingu. Tak naprawdę ja obserwuję w wielu dziedzinach nawet regres. Owszem są super grające nowe konstrukcje, ale bez urazy nie stać na nie ani Ciebie ani mnie.
Ja mam ponad 20 letnie kolumny. Kupiłem je jako używane. Jakoś nie bałem się, że były grzebane. I wierz mi, nie zamieniłbym ich na nowe w podobnej cenie ani na sporo droższe (powyżej 10 kzł.) Dlaczego? Bo po prostu słuchałem wielu konstrukcji i jakoś nic mnie tak nie zauroczyło jak moje obecne kolumny. A czy nie obawiam się, że się popsują? No jakoś nie.
Jeśli głośniki są na gumowych a nie piankowych zawieszeniach, to takie kolumny są praktycznie dożywotnie. Można je popsuć tylko poprzez własną głupotę.

Dlatego owszem rozumiem, że Jacek75 chce Ci "dogodzić", ale moim zdaniem takie MA MR4, to są może poprawnie grające kolumny, ale niestety nic szczególnego. Do powyższych moich (styranych icon_wink.gif ) propozycji, czy Twoich, które wyszczególniłem nawet się nie umywają.
Pewnie, jeśli chcesz mieć nowe dla samej tylko świadomości, że nowe i zapachu nowości a nie zależy Ci na jak najlepszym dźwięku, to kup. Nie ja będę na nich słuchał, tylko Ty. Ok, wisi mi to kolego. Ja nie mam interesu jak pan z salonu by Ci wcisnąć barachło.
Ale jeśli zaufasz mojemu doświadczeniu, to z dużym prawdopodobieństwem kupisz kolumny, które dobrze zagrają w Twoim pokoju.

Aaa, Wharfedale nie radzę. Chyba, że posłuchasz i Ci się spodobają (mimo wszystko). Ale nie sądzę.
No i niestety te 30 cm odstępu od tylnej ściany, to nie rekomendacja, tylko absolutne minimum. A z takimi minimalnymi sprawami, to
może nie wiesz jak jest. Przeważnie są niewystarczające. Tak jak minimalna moc wzmacniaczy do dobrych, ale prądożernych kolumn.
Niby piszą, że 25 W wystarczy. Ale jak nie podłączysz 80 - 100 W pieca o dobrej wydajności prądowej, to sobie możesz posłuchać ... icon_lol.gif
No i nie zamierzam Cię już więcej "prostować". Jeśli mnie nie posłuchasz, to rób jak chcesz. Nie będę zaburzał Twojej koncepcji icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest ryzyko kupując używane, dlatego ja szukałem takich w zasięgu ręki tak by posłuchać, zobaczyć a nie wierzyć w bajki icon_wink.gif
Fakt drugi jest taki jak pisze F1Anioł, kolumny sprzed dekady a czasem i kilku to trochę inne produkty (mniejszy wkład księgowego) a stosunek ceny do jakości nieporównywalny.
Fakt trzeci....a kto bogatemu zabroni icon_wink.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taki plan, że poprostu jak kupię kolumny przez internet i nie będą one odpowiednie do mojego pomieszczenia i dźwięk nie będzie mi odpowiadał, to mogę je przecież zwrócić w ciągu 14 dni, będzie z tym trochę kłopotów i wykosztuję się na przesyłkę, dlatego tak bardzo staram się trafić w idealne za pierwszym razem, a nie mam możliwości sprawdzenia wszystkiego (do tego przecież inaczej jest słuchać u siebie, a inaczej u kogoś czy w salonie), także mam tylko Was, Waszą wiedzę, doświadczenie, i od Was wszystko Drodzy Koledzy zależy.

Jest to mój pierwszy taki sprzęt, także od razu raczej nie trafię w to o co mi chodzi, w miarę upływu czasu jak się wkręcę w temat i będą większe fundusze mogę sprzedać takie kolumny jakie zakupię i kupić lepsze. Do tego łatwiej będzie mi sprzedać kolumny nowsze, na gwarancji.

Także myślę że trafiłem w sedno i nie jest to głupia koncepcja.

Reasumując, wklejam linki do większość podłogówek mieszczących się w budżecie, moje preferencje jak i pokój już znacie, także prosiłbym o pokrótkie opisanie tych kolumienek, tylko prosiłbym tak żebym zrozumiał, w języku polskim, nie audiofilskim, wyrażenia typu "wysoka góra", "soczysty dół" za wiele mi jeszcze nie mówią icon_biggrin.gif Bardziej chodzi mi o konkrety typu "ten model zagra mocno basem, ale mniej szczegółowo", "ten będzie miał słabszy bas ale ładny wokal", "ten podkreśla akustykę" coś takiego zrozumiem i da mi to ogólny obraz zalet/wad kolumny, wiecie o co chodzi icon_smile.gif

http://q21.pl/monitor-audio-mr4.html
http://q21.pl/monitor-audio-bx5.html
http://q21.pl/wharfedale-diamond-10-6.html
http://q21.pl/wharfedale-diamond-155.html
http://q21.pl/wharfedale-diamond-230.html
http://q21.pl/indiana-line-tesi-540.html
http://q21.pl/melodika-bl30.html
http://q21.pl/jbl-es80.html
http://q21.pl/jbl-arena-170.html
http://q21.pl/jamo-s-628.html
http://q21.pl/taga-harmony-tav-906f-v-3-kredyt-20-x-0.html
http://q21.pl/boston-acoustics-cs-226.html
http://q21.pl/roth-audio-oli-ra3.html
http://q21.pl/indiana-line-nota-550.html
http://allegro.pl/jbl-studio-280-bcm-salon...5442873015.html - no i jeszcze ta licytacja JBL'i Studio 280 którą mogę próbować wygrać jeżeli wybierzecie dla mnie tą opcję, ale raczej to przekroczy budżet.

Wszystkie z jednego sklepu, no bo jest to chyba jeden z lepszych sklepów, mają wydaje mi się niezłe ceny i możliwość negocjacji. Nie zważywszy co panowie wybierzecie, będę starał się wynegocjować lepszą cenę, także od razu jak wybierzecie model czy modele, powiedźcie ile realnie mogę im zaproponować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpadłem na taki plan, że poprostu jak kupię kolumny przez internet i nie będą one odpowiednie do mojego pomieszczenia i dźwięk nie będzie mi odpowiadał, to mogę je przecież zwrócić w ciągu 14 dni,


Moim zdaniem to kiepski plan. Przede wszystkim dlatego, że nowe kolumny, które do Ciebie przyjdą będą niewygrzane czyli zagrają przeciętnie niezależnie od modelu . A zanim się wygrzeją będziesz je musiał oddać. Ja na Twoim miejscu zamiast inwestować w kuriera zainwestowałbym w bilet kolejowy/benzynę i pojechał do salonu audio na odsłuchy. Tam po pierwsze masz gotowe, wygrzane kolumny różnych marek, które można porównywać. Dodatkowo rozmawiając z fachowcem z salonu można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, których się nie dowiesz w domu. To oczywiście opcja gdybyś zdecydował się na nówki.

A co do "łatwej odsprzedaży" nowych kolumn: owszem, sprzedasz je jak dasz odpowiedni rabat. Czyli na dzień dobry tracisz ze 20-30% ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie kolumn chyba nie spowoduje zwrotu atrybutów kolumny o 360 stopni, np. że była wysoka szczegółowość a będzie niska kosztem czegoś tam, więc to nie ma znaczenia, nie jestem jeszcze zaawansowanym audiofilem żeby trafić w gusta z 1000% dokładnością, nie da się tego od razu zrobić.

To jest jedyne rozwiązanie, bo jak się okaże że mi dudni mimo że wysune kolumny na otwartą przestrzeń no to.. A możliwości grubszych przemeblowań nie mam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zaczynasz epatować lenistwem icon_wink.gif , ktoś ma pisać krótkie notatki jak grają te kolumny bo tobie nie chce się przeczytać kilku testów icon_redface.gif pisanych w ojczystym języku, zresztą tłumacz google też działa na obcych stronach.
Mam wrażenie że nawet nie czytasz uważnie tego co pisaliśmy Ci w postach, bo znów wpisujesz w jednym szeregu kolumny zupełnie różnie grające.

Bo co mają wspólnego jakoś bułowato grające Wharfedale, typowo kinowe Jamo S628 którego to jamo nawet nie masz szans tam wstawić( boczny głośnik) i kolumny pokroju MA bx5, nota 550. Potem jeszcze jakaś rachityczna Taga 906 icon_eek.gif dwugłośnikowy Jbl arena z JBl studio 280- przecież licytując te 280 sam zaprzeczasz sobie biorąc pod uwagę jbl arena.
Wygrzanie, jasne że nie zmieni brzmienia o 180 stopni, nieco zmiękcza niskie tony, minimalnie i to też nie przy każdej konstrukcji.

Cytat

w miarę upływu czasu jak się wkręcę w temat i będą większe fundusze mogę sprzedać takie kolumny jakie zakupię i kupić lepsze. Do tego łatwiej będzie mi sprzedać kolumny nowsze, na gwarancji.


Kupić lepsze icon_eek.gif lepiej byłoby bardziej trafione, dobrane. Bo na tej zasadzie możesz kupić jesienią kolumny za 4 tys i po kilku miesiacach sprzedać za 3tys. i potem od nowa losowanie kolejnych. Z łatwą sprzedażą sprzętu na gwarancji bywa różnie, ślędzę giełdy i widzę nieraz produkty na gwarancji za 3/4 ceny wiszące po pół roku na liście...
Nie traci się na sprzedaży używanych, a czasem nawet można sporo zarobić.
Napiszę Ci tak, jak coś niecoś wie się o wzmacniaczach to można kupić w ciemno, ale kolumny należy posłuchać, no chyba że tysiąc w tą stronę, czy potem dwa tys za pół roku stracone to dla Ciebie koszt wacików dla dziwczyny.
Można też kupić w ciemno kolumny, ale jak wiesz jak gra twój wzmacniacz, znasz go i wiesz dużo o marce kolejnych planowanych kolumn, opisy, testy etc. Ewentualnie jakieś tanie kolumny używane, jako zabawa do testów do sypialni, bo 300-500zł nie majątek.
MiłośnikGór i Chilli ma rację, bo 50zł na paliwo, czy bilet to mniejszy koszt i spokój, niż nerwy kupowania w ciemno i potem płacenia za kuriera itd. itd. Pisałeś że byłes w salonie audio, więc chyba nie mieszkasz w Jakucku. Dodatkowo możesz teraz zapakować już w torbę wzmacniacz nagrać koniecznie swoją płytę cd i jechać po Grala icon_wink.gif
Kupisz w ciemno nowe, drogie, owszem może trafić i kolumny zostaną, ale ... ale nie dowiesz wtedy się jakby grały inne w podobnej cenie, może zupełnie inaczej dużo lepiej i fajniej. Oczywiscie kupno przez stronę www i daje szanse na zwrot, pytanie ile tak można i co jak firma kurierska rozwali jakąś kolumnę ?

Ja swoje typy kolumn podłogowych (z Twoich propozycji ) już wypisałem, nic więcej nie moge dodać icon_rolleyes.gif . I jak tak patrzę że będziesz słuchał z odległości ok. 140cm to caraz bardziej stawiam na podstwkowe typu MA bx2, a o kolumnach z np. 4 głośnikami, czytypu Wafle 230, jbl 280 bym zapomniał.


Cytat

Tych KEF szukałem 6 stron w dziale sprzedam i nie znalazłem, jak wiesz gdzie to było możesz zarzuć linkiem.


Jak klikniesz na ple forum dyskusyjne to potem masz listę działów-tematów np. stereo, kino domowe i jest dział sprzedam, klikasz i jest lista ogłoszeń wspomniane jest bodaj 12 od góry licząc. zał http://forum.audio.com.pl/Sprzedam-f8.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poprostu spróbuję jeszcze raz pójść do salonu, i zapytać się o inne modele, może będą mieli, teraz przynajmniej wiem sam o co pytać.

Także jeszcze raz, konkretnie, o które mam pytać, które brać pod uwagę a które od razu odpuścić, tylko w tym sensie odpuścić że napewno będą złe do mojego pokoju czy preferencji, bo już jak grają spróboję raz jeszcze sam posłuchać, bo widze że nic mi Wasze wypowiedzi nie dadzą, nie mam żadnego punktu odniesienia, nigdy nie miałem doczynienia z takim sprzetem, to rzeczywiście trzeba na własne uszy sprawdzić, mam nadzieję tylko że będę potrafił rozpoznać różnicę.

Wharfedale 10.6 - wharfedale chciałbym sprawdzić, pytanie czy nawet jak mi się spodobają będą ok dla mnie i pokoju, no bo ta dziura z tyłu (powtórzę, że będe mógł jednak odsunąć te 30-40 cm kolumny od ściany)
Wharfedale 155
Wharfedale 230
Indiana Line Nota 550
Melodika BL 30
Melodika BL 40 - znalazłem kupione 2 miechy temu, na gwarancji, za 1700zł, normalnie nowe przekraczają budżet
Monitor Audio MR4
Monitor Audio BX5
JBL Studio 280 - kwestia czy licytacja nie przekroczy 2k, raczej wątpie by się nie sprzedały za minimum 2500zł

Chyba, że jeszcze coś Wam wpadło do głowy, o co warto zapytać i posłuchać.

Mam do wydania maksymalnie te 2000 złotych, BX5 i Wharfedale 230 wytargowałem ze sklepem Q21 na 1700zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...