Skocz do zawartości

Używany Tuner Cyfrowy | Czy warto i czym się sugerować przy wyborze?


Recommended Posts

Na allegro można znaleźć bogatą kategorię używanych Tunerów Cyfrowych. Największa ilość to Technics, największy wybór pośród SONY, na trzecim miejscu plasuje się Denon. Do tego dochodzi drugie tyle innych marek.

Rozpiętość cenowa też jest duża, ale chciałbym się skupić na tańszym sprzęcie, powiedzmy do 500 zł. W sumie w tym przedziale jest chyba najwięcej ofert.

Zacznę od ważnego pytania. - Czy warto jeszcze kupować tuner cyfrowy?
(Dla przykładu Denon zrezygnował z tego klocka na rzecz odtwarzacza sieciowego.)
Czy ta technologia nie odchodzi powoli do lamusa?

Jeśli warto, to czym się sugerować? Wyglądem, funkcjami, czułym odbiornikiem, a może wszystkim razem? Albo to wcale nie jest ważne, bo wszystko gra podobnie?

Link allegro

Czekam na Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, o ile dużo słuchasz radia. Jak ma tylko brzęczeć coś w tle, to lepiej nabyć pierwszy lepszy tuner za parę zł bądź odtwarzacz sieciowy. Tego ostatniego nie używam, wg opinii innych sygnał jest ponoć mocno skompresowany. Mnie wystarcza kuchenne radyjko, tuner kiedyś miałem, mało słuchałem i ostatecznie sprzedałem.

Rozważ tunery firmy ONKYO, która opracowała sporo udanych i uznanych rozwiązań technicznych.

A na co patrzeć? Kwestia miejsca zamieszkania (poziom sygnału, zagęszczenie stacji nadawczych) i gustu.
Miałem czarny tuner Onkyo Integra T4970 jeden z najlepszych modeli, który miał i bardzo dobrą czułość, dużo funkcji (polecam szczególnie rozwiązanie o nazwie DYNAS), dobrą jakość dźwięku i podobał mi się icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zacznę od ważnego pytania. - Czy warto jeszcze kupować tuner cyfrowy?
(Dla przykładu Denon zrezygnował z tego klocka na rzecz odtwarzacza sieciowego.)



Nie zrezygnował, ale fajnie połączył z sieciówką np. niedrogi i popularny model Denon DNP 720 ma radio "FM" oraz radia www i funkcje sieciowe, inne popularne firmy, poczciwego radia, czy to oddzielnie, czy połączonego z sieciówką już niestety nie mają np. podobny ceną Pioneer N30, Marantz.
Z popularnych marek nowe tunery, w tym dab, oferuje Yamaha, pytanie czy ponad 1tys. na jakiś tuner, to nie zbytek łaski, bo czym się różni od takiego używanego za 200zł ?
Rozpiętość cenowa używanych tunerów jest owszem duża, jak kupowałem tuner Denona to model najwyższy TU1510 był jako używany od 250 do 700 zł porównując go z zakupionym TU215 ceny od 120- 400zł nie zauważyłem istotnych różnic. Dużo jednak zależy od miejsca zamieszkania, anteny, jakości konkretnego nadawcy.

Zgodzę się z Profi, ja też coraz więcej słucham w kuchni, aucie, na tzw. zwykłych radyjkach, a nie na dedykowanym dobrym tunerze.
To pewnie wypadkowa, że mam swoją ulubioną muzykę na cd, a audycji muzycznych w eterze na dobrym poziomie coraz to mniej .
Czy warto kupić, lub jaki, to już kwestia właśnie potrzeby. Cena używanego tunera raczej nie jest barierą.
Radio DAB bardzo raczkuje u nas, radiowe stacje "państwowe" mają chyba obowiązek ustawowy to małymi kroczkami wprowadzać( super że jest tv cyfrowa), ale myślę że prywatne stacje radiowe jeszcze długo zostaną przy nadawaniu FM, bo taki sprzęt ma gro ich słuchaczy( słuchaczy reklam).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od tego jak dużo słuchasz radia w domu. Jeśli dużo, to pewnie warto poszukać lepszego
tunera. Bardzo dobre robiła kiedyś firma Nakamichi, choć oczywiście nie tylko ona.

Jeśli ma być tylko uzupełnieniem systemu i grać okazjonalnie, to niezłe tunery można kupić już od kilkudziesięciu złotych. Albo trochę lepsze ale droższe, jak proponowali koledzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...