Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe pod głośniki B&W DM305


toffee

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Skoro TV SONY ma 15 lat - to jak już pisałem wcześniej najprawdopodobniej NIE MA złączy wizyjnych COMPONENT (3x cinch, wtyki i gniazda standardowo w kolorze czerwonym, niebieskim oraz zielonym), a jedynie scart oraz pojedyńcze złącze COMPOSITE (1x cinch).
W takim wypadku obraz z amplitunera Yamaha (menu...) otrzymamy łącząc pojedyńczym cinchem gniazdo "Monitor OUT" (żółte) w RX-V577 z gniazdem wejściowym w TV.
Ewentualnie jakby w TV nie było złącza "Composite", to wtedy potrzebujesz przejściówki z scart (euro) na 6x cinch (dwukierunkowy obraz i dźwięk stereo).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak pewne prawdopodobieństwo że ten TV może mieć wejście video w postaci component czyli 3 chinche. Osobiście pamiętam TV kineskopowe z przełomu wieków które coś takiego posiadały.

Problem z basem może wynikać z domyślnego ustawienia w menu kolumn jako małe i ewentualnego włączonego subwoofera. Kolumny muszą być ustawione jako duże ( czyli pełnopasmowe ). Sprawę może wyprostować proces automatycznej kalibracji amplitunera , który najlepiej sam się zorientuje po takiej procedurze w jakiej jest sytuacji. Potrzebny jest do tego zwykle TV. Informacje wyświetlane na wyświetlaczu są zwykle tylko cząstkowe. Amplituner powinien rozpoznać nawet to że podłączyliśmy któryś z kabli w odwrotnej polaryzacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest jednak pewne prawdopodobieństwo że ten TV może mieć wejście video w postaci component czyli 3 chinche. Osobiście pamiętam TV kineskopowe z przełomu wieków które coś takiego posiadały.

Ale nie TV SONY z 2000roku - inne firmy mogły coś mieć, jakieś pojedyńcze modele (ew. ostatnie modele SONY - ale raczej nie w Polsce).
Tak więc zamiast Component pozostaje gorsza jakość i pojedyńcze Composite...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kabel HDMI do podłączenia BD do amplintubera.
To prawda, że BD jest ślepy i uważam to za wadę.

Chcę podłączyć na razie ten stary telewizor, żeby móc dostać się do menu. Wiem, że obraz będzie jakości telewizora i więcej po nim się nie spodziewam. Na obraz przyjdzie czas później.
Wydaje mi się, że głośniki słabo grają i chcę je dobrze skonfigurować.

TV z tyłu wygląda tak, więc chyba pozostaje podłączenie przez chinche, tak?

DSC01446.jpg



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toffee
Może warto dowiedzieć się w sklepie czy nie ma możliwości zwrotu odtwarzacza?

Co do podłączeń - to jak wcześniej pisałem podłączasz pojedyńczym cinchem do żółtego gniazda w TV i w amplitunerze.
Albo jak ma być ładniej - to przejściówką z cinch na euro do gniazda euro z tyłu TV.
A swoją drogą to nie masz monitora komputerowego z wejściem HDMI?

MobyDick
No i pisałem, że nie ma gniazd Component !

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz kupiłam od kobiety, która wygrała go w konkursie, dzięki temu było taniej. Moge jedynie go sprzedać na alle....

Mam monitor, ale bez HDMI, tablet i telefon mam z HDMI, ale micro.

Kalibrację z mikrofonem? icon_eek.gif

Zjem kolację, to się spróbuję podłączyć do tego TV. (On waży chyba więcej niż ja). icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kolacji będziesz ważyła choć trochę więcej niż on icon_wink.gif

Ta kalibracja z mikrofonem to podstawa. Warto to zrobić.
Najpierw należało by przeczytać o tym w instrukcji.
Mam nadzieję ze masz instrukcję w zrozumiałym języku icon_smile.gif
W zestawie powinien być mikrofon jeśli to rx-v577
a funkcja ta nazywa się układ optymalizacji dźwięku YPAO

tu cytat:
Jednym z nowatorskich rozwiązań zastosowanym w RX-V477 i RX-V577 jest technologia Extra Bass. Poprawia ona brzmienie niskich tonów, zapewniając bogatszy bas przy jednoczesnym zachowaniu równowagi tonalnej. Extra Bass pokazuje swoje możliwości także wtedy, gdy w systemie pracują kompaktowe głośniki przednie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet i telefon mają zapewne tylko WYJŚCIA , więc nic to nie da... Ty potrzebujesz wejścia w TV lub monitorze.

Po prostu jak się nie uda uzyskać obrazu z amplitunera oraz amplituner nie będzie konwertował sygnału "w dół" z HDMI na Composite, to trzeba będzie ewentualnie pożyczyć coś "telewizyjno-monitorowego" z HDMI w okolicy (albo pójść tam z amplitunerem i odtwarzaczem).

Jak tam "poszukiwania basu"?
Robiłaś coś z menu Yamahy i ustawianiem tam wielkości kolumn i braku subwoofera?
Czy na wyświetlaczu masz widoczną oprócz ikonek głośników również ikonkę suba?

Pozdrawiam
PS. Pewnie jak będzie promocja to będziesz mogła się rozejrzeć za zmianą odtwarzacza BR...
Tym bardziej jeśli kupisz telewizor 3D i będziesz chciała oglądać filmy 3D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej może być taka sytuacja, że się nie uda uzyskać obrazu z amplitunera oraz amplituner nie będzie konwertował sygnału "w dół" z HDMI na Composite.
Kabel HDMI z BR wpinasz w dowolne WEJŚCIE amplitunera i wybierasz w amplitunerze to źródło.
Jak włożysz płytę do odtwarzacza to powinien nastąpić automatyczny start płyty i powinien być dźwięk a amplitunerze.
Ale na chwilę zostawmy odtwarzacz BR w spokoju i weźmy się za amplituner.


To teraz sprawdź coś innego:
Czy masz obraz z menu amplitunera wyświetlany na telewizorze?
Musisz sprawdzić w insrukcji, jak jest wywoływane menu ekranowe w RX-V577 (przyciski "Menu" na pilocie labo coś innego).

Podłączyłaś pojedyńczym kabelkiem cinch wyjście "monitor OUT" (żółte) w RX-V577 oraz wejście w TV (też żółte)?
Wybrałaś w TV źródło jako AV3 (bo tak jest opisane na froncie TV)?


Jak jest z basem? Bo te 4 ikonki świecą się prawidłowo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłączenia BD do amplitunera wystarczy sam przewód HDMI. W nim zawarty jest obraz cyfrowy wraz z dźwiękiem. Można jednak podłączyć dźwięk przy użyciu pojedynczego przewodu chinch. Jednak nie każdy przewód chinch się do tego nadaje. Taka sytuacja wymaga zwykle wybrania odpowiednich opcji w menu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze HDMI z ARC służy do podłączenia TV ( z takim wejściem ) .

I nie da się wyświetlić menu na TV analogowym ?
To wydaje się niemożliwe bo są takie wyjścia na TV tego typu.

Przy kalibracji powinno być jak najciszej w pokoju icon_smile.gif
A same dźwięki które się wydobędą nie powinny zakłócić ciszy nocnej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Złącze HDMI z ARC służy do podłączenia TV ( z takim wejściem ) .

I nie da się wyświetlić menu na TV analogowym ?
To wydaje się niemożliwe bo są takie wyjścia na TV tego typu.

Przy kalibracji powinno być jak najciszej w pokoju icon_smile.gif
A same dźwięki które się wydobędą nie powinny zakłócić ciszy nocnej.



A do którego wyjścia podłączyć ten żółty chinch w amplitunerze?
Niestety, chyba się nie uda.
Czy do słuchania muzyki jeszcze muszę coś ustawić?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A do którego wyjścia podłączyć ten żółty chinch w amplitunerze?
Niestety, chyba się nie uda.

Jak pisałem wcześniej żółte gniazda w obu urządzeniach.

Cytat

Podłączyłaś pojedyńczym kabelkiem cinch wyjście "monitor OUT" (żółte) w RX-V577 oraz wejście w TV (też żółte)?
Wybrałaś w TV źródło jako AV3 (bo tak jest opisane na froncie TV)?



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...