Skocz do zawartości

Denon pma-720ae - dziwny wyciek


ToTameALand

Recommended Posts

A macasz mu transformator kiedy głośno grasz icon_smile.gif icon_confused.gif ?
Bo inaczej tego nie poczujesz.
Ma dobrą wentylację dlatego za bardzo samej obudowy nie nagrzeje.
Do tego jest niedaleko radiatora i można pomyśleć że wzmacniacz nagrzewa się tylko od tego kawałka aluminium.
Zaglądając do środka widać że oszczędności głównie sięgnęły rozmiarów transformatora.
... no i blacha obudowy jest niezbyt gruba. Dlatego waga nie jest zbyt duża.
Ale sam wzmacniacz jest jak najbardziej OK
W swojej cenie uważam go za bardzo dobry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_biggrin.gif To przyłapałeś mnie, nie macam trafa. Fakt, gdy wszystko gra to człek nie zwraca uwagi na takie szczegóły.
Co do ceny to napiszę więcej - obecnie używaną 710 (taką 4-5 letnią) można kupić za 600zł i to jest przyzwoita cena😀 Nie wiem, czy to wskazania sprzedawców ale ostatnio coraz więcej osób zwraca uwagę na Danonki z linii 7..
Eeee, odbiegłem od tematu😊
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania.

W moim zestawie źródłem dźwięku jest komputer z zintegrowaną kartą dźwiękową.

Muzykę odtwarzam za pomocą windows media player.

Czy poziom głośności ustawiony w tym programie ma znaczenie dla bezpieczeństwa wzmacniacza?
Czy gdy np. potencjometr ustawiony jest na godz. 10 a wszystkie paski (i w wmp i w ustawieniach ogólnej głośności pc) ustawione są na 100% wzmacniacz nie gra ze zbyt dużym obciążeniem względem ustawienia potencjometru?

I drugie pytanie:

czy karta dźwiękowa w tym wypadku ma duży wpływ na jakość dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie suwaki i regulatory głośności w komputerze, powinny być zawsze ustawione w pozycji maksymalnej, regulacje głośności przeprowadzamy bezpośrednio we wzmacniaczu. Sygnał wychodzący z komputera nie jest w stanie przesterować stopnia wejściowego wzmacniacza mocy, ponieważ jego wartość mieści się w szeroko przyjętych normach dla tego typu połączeń. Dopiero podłączając sygnał z komputera, do gniazda gramofonowego można by było coś zmajstrować icon_wink.gif

Tak, karta dźwiękowa ma wpływ na brzmienie zestawu i jest ważnym elementem, z reguły karty dźwiękowe zewnętrzne wypadają lepiej od zintegrowanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle najlepiej jest jeśli poziom głośności w systemie jest ustawiony na maksimum. Również poziom głośności w programie dobrze jest jeślli nie jest ograniczony. Wiąże się to z tym że dźwięk na drodze cyfrowej nie jest niepotrzebnie przetwarzany. Bywa że jeśli uruchomimy dodatkowe efekty dźwiękowe i/lub podbijemy regulacją barwy pewne jego zakresy możemy doprowadzić do przesterowania układów wyjściowych karty dźwiękowej lub wejścia wzmacniacza. Wzmacniacze bywają różne. Jeśli na wejściu mamy potencjometr to raczej nam ten drugi przypadek nie grozi. W przypadku tego konkretnego Denona z tego co wiem ma stopień wejściowy przed potencjometrem głośności i jeśli sygnał na wejściu przekroczy jego dopuszczalną wartość może on ulec przesterowaniu. Zwykle podaje się wartość czułości wejściowej która określa napięcie przy którym wzmacniacz osiąga moc maksymalną przy potencjometrze głośności odkręconym na maksimum. Jest jeszcze czułość wejścia którą określa maksymalne niepięcie wejściowe które jeszcze nie przerejestrowuje stopnia wejściowego. Zwykle wystarczy aby ta wartość była nieco wyższa od 2 V , bo tyle może być maksymalnie na wyjściu odtwarzacza CD. Jednak na wyjściu słuchawkowym może pojawić się napięcie znacznie wyższe.

Karta dźwiękowa ma wpływ na jakość dźwięku tak samo jak ma na to wpływ rodzaj odtwarzacza CD. Po części to kwestia jakości użytego źródła dźwięku . Z drugiej strony to również kwestia naszych upodobań dźwiękowych. Dlatego karty dźwiękowe zintegrowane z płytą uważa się za rozwiązanie zabezpieczające podstawowe potrzeby na dźwięk z komputera. Bywa jednak że są zupełnie nieźle działające tego typu układy. To że karta dźwiękowa jest podłączana do któregoś ze slotów płyty głównej lub podłącza się do portu USB jeszcze nie sprawia że musi być lepsza od tej wbudowanej. Jednak właśnie po to się zwykle kupuje karty niezależne aby poprawić dźwięk lub przynajmniej zmienić do naszych potrzeb.Czasem powodem może być wyłącznie awaria układu dźwiękowego z płyty głównej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za informację panowie! A zatem zakupię jeszcze dodatkowo zewnętrzną kartę dźwiękową. I z tego co zrozumiałem, mogę spokojnie ustawić wszystkie suwaki na 100% a głośność dźwięku kontrolować tylko i wyłącznie potencjometrem, o ile nie będę się bawił w jakieś dodatkowe efekty, tak? Pytanie zrodziło się stąd, że wyczytałem, iż wspomniany Denon nie ma zbyt wielkiej mocy a tymczasem przy potencjometrze ustawionym na godz. +/- 11 i suwakach na 100% membramby głośników pracowały b intensywnie i było juž naprawdę głośno...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on ma dość wysoką czułość wejścia ( czyli niską jej wartość ). Jednak suwaki ewentualnego korektora ( jeśli już są konieczne ) ustawiał bym w rejonie neutrum , bo tymi ustawieniami można już coś przesterować.
Jako typową wartość czułości wejścia przyjmuje się 0,2V i tyle jest potrzebne wtedy do osiągnięcia pełnej mocy wzmacniacza przy odkręconej jego głośności na maksimum. Jednak z typowego odtwarzacza CD napięcie może być 10 razy wyższe. Dlatego nie należy traktować położenia maksymalnego gałki głośności jako takie przy którym moc na wyjściu będzie maksymalna. Wtedy wzmacniacz jest zwykle już dawno przesterowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick,

jeszcze dopytam - niestety nie orientuję się za bardzo w kwestiach elektroniki/napięć, więc poproszę o wyjaśnienie łopatologiczne. Czy z Twojego powyższego posta wynika, iż suwaki głośności np. w windows media player i w samym windowsie nie powinny być ustawione na 100%, czy też mogą być tak ustawione, o ile nie będe przesadzał z ustawieniami potencjometru (i tak nie mam zamiaru rozkręcać go do ponad połowy skali).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień muzyki w windowsie na maksymalny poziom głoności, to chyba tak powinno być. Gdzieś, kiedyś czytałem że "program" jest tak napisany, że zmniejszanie głośności systemowej w wind. pociąga za sobą nie tylko zmniejszanie głosności na wyjściu, ale też pewną kompresję jakości, jakiś tam algorytm czegoś tam, więc zciszając systemowo tak jak byś kompesował muzykę. Tak jak pisałem ręki nie dam uciąć, może tyczyło się to starszych wersji windowsa, ponoć w wind 7 było lepiej, niemniej coś jest na rzeczy, bo pisza o tym koledzy forumowicze.
Natomiast wszelkie korektory systemowe windowsa ustaw na zero.
Co do mocy to 720 nie jest ani taka słaba, ani mało wydajna ( biorąc pod uwagę cenę) , ja gram teraz zazwyczaj na godz. 9 maks 10 i jest głośno, zapewne mam efektywniejsze kolumny od Twoich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

MobyDick,

jeszcze dopytam - niestety nie orientuję się za bardzo w kwestiach elektroniki/napięć, więc poproszę o wyjaśnienie łopatologiczne. Czy z Twojego powyższego posta wynika, iż suwaki głośności np. w windows media player i w samym windowsie nie powinny być ustawione na 100%, czy też mogą być tak ustawione, o ile nie będe przesadzał z ustawieniami potencjometru (i tak nie mam zamiaru rozkręcać go do ponad połowy skali).


Jak najbardziej chodziło o to że suwaki głośności pełnego pasma systemu i odtwarzacza powinny być na maksimum. Tylko ewentualnie użycie korektora ( to jest taki regulator barwy z większa ilością suwaczków powinny być w rejonie środka icon_smile.gif ). Spotykałem się z sytuacją kiedy ktoś dawał dużo suwaków korektora do góry , do tego poziom głośności ogólnej korektora również na maksimum i potem to grało bardzo źle. A regulacja głośności programowa może zmniejszać ilość wykorzystywanych bitów z poziomu oryginalnego do tego co będzie na wyjściu . Stąd ta kompresja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuje, zjawisko kompresji występowało w systemach windows xp, w systemie windows vista, oraz nowszych zastosowano już inne algorytmy regulacji. Jednak jakby nie patrzeć, nadal najlepiej jakby jakikolwiek filtry w komputerze były ominięte, a regulacja głośności ustawiona w pozycji maksymalnej. Zresztą temat ciekawie rozpisał kolega Moby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba jednak wymienię mojego Denona na coś grającego dynamiczniej - sprzęt niezbyt dobrze sprawdza się przy metalu. Kolumny zostają te same (pylon pearl 25). Niestety nie mam zbyt wiele czasu na odsłuchy (ale, gdy po waszych radach opcje się zawężą, tym razem się na nie zdecyduję) dlatego zwracam się do was z kolejnym pytaniem:

jaką alternatywę (może być nieco droższa) byście polecali?

Zastanawiam się nad:

NAD C326 BEE, Marantz PM5005, Yamaha A-S501. Są jeszcze jakieś inne opcje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak tak jak Ci pisałem 3 dni temu icon_wink.gif nie to połączenie kolumny, a wzmacniacz, przynajmniej nie przy takich oczekiwaniach. Jak wymiana to ok!
Z zaproponowanych powyżej odradzam model Marantz pm 5005 piszę model, bo nie firmę np. 6004, czy 6005 to już coś innego. Podobnie Nad 326 bee gra nieźle jak za te kasę, ale ma sporo dołu, a szukasz góry, rozdzielczości, w tym wypadku sugeruję yamahę as 501, lub as 500 ( bez wejścia optycznego ), lub z wejściami cyfrowymi sieciową yamaha R-N 500( choć gra nieco gorzej od as500).
Z tanich, a nieco twardziej grających wzmacniaczy, o jaśniejszej górze od 720, acz mniej ostro od yamahy jest Pioneer A30.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w sklepie padła nieoczekiwanie sugestia zmiany kolumn to w ,, prawie w budżecie,, tych pylonów są jednak lepsze, a zapewne bardziej pasujące Tobie Monitor Audio bx5. Mają bardzo nośną górę , a z energetycznym dołem denona i jego lekko ocieploną nutą daje to razem mocny i żywiołowy przekaz.
No i napisz potem co to za sklep zgodził się na wymianę i w sumie zadowolenie klinta, bo warto promować proklienckie firmy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Żeby nie było - to nie jest zły sprzęt (nie licząc feralnego wycieku), tyle że w zakupionej przeze mnie konfiguracji gra nieco zbyt łagodnie, mimo że moc ma zacną.



To wiem, bo jak już wcześniej wspomniałem mam 710 i jest to, to co mi odpowiada icon_smile.gif a z tego co wiem,to nie jestem na forum jedynym posiadaczem serii 7..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...