Skocz do zawartości

Mój pierwszy wzmacniacz- jaki?


sylwek0101

Recommended Posts

Witam serdecznie. To mój pierwszy post icon_smile.gif Proszę o pomoc w wyborze pierwszego wzmacniacza w kwocie do 500 zł. Rodzaj muzyki jak słucham to głownie pop dance. Pokój ma około 15m2. Na chwilę obecną podpięte do niego będą głośniki od starej wieży Sony
http://images10.okr.ro/serve/auctions.v7/2...282-700_700.jpg
zdjęcie podglądowe. Za około dwa miesiące będę też chciał zmienić głośniki na jakieś inne też do kwoty 500 polecane oczywiście przez was icon_smile.gif
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu niedrogich kolumnach (mam nadzieję, że Twoje są w lepszym stanie niż te przykładowe...) to proponuję poczekać aż będziesz miał pełną kwotę i dopiero wtedy za tysiąc złotych poszukać kompletu wzmacniacz+kolumny.
Bo może być tak, że będą fajne droższe kolumny które przekroczą Twój budżet.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś pomoże skompletować taki zestaw, w granicach 1000 zł.
Mam na oku dwa wzmacniacze ale nic o nich nie wiem. Może ktoś coś?
http://allegro.pl/nowoczesny-wzmacniacz-de...5956767506.html
http://allegro.pl/nowoczesny-wzmacniacz-de...5956767506.html
Zależy mi na głośnikach które umieszczę na półkach. Pokój jest mały. Dwa metry szerokości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na półkach to kiepski pomysł, za blisko ściany, słaba stabilność itd. W takiej sytuacji jeśli chodzi o metraż i ustawienie lepiej kupić wysięgniki , uchwyty do kolumn typu podstawkowego. Daje to możliwość regulacji i izoluje kolumny od siebie. Jak można to czemu ma nie grac lepiej ?
Z Denona w tym budżecie poszukaj lepiej świeższego modelu pma 510, lub 520 dużo nowszy, a można trafić za 400-450 zł z pilotem. Oczywiście warto przewertować wszystkie piecyki po cenie 300-500 zapewne trafi się jakiś innej marki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletując zestaw używany w granicach 1000 zł wydałbym więcej na kolumny (ok. 60%) a resztę na wzmacniacz.
Dlaczego? bo kolumny bardziej wpływają na jakość, barwę, charakter dźwięku, niż wzmacniacz.
Zakładam, że źródło dźwięku i przyzwoite kable z miedzi beztlenowej posiadasz?

Szkoda, że nie napisałeś jakiego rodzaju dźwięku szukasz, bo to warunkuje wybranie odpowiedniego sprzętu.
Chodzi o barwę, stopień jasności, twardości, soczystości, ostrości itp... dźwięku.
No ważne jest jakiej muzyki słuchasz.

Napisz czy możesz postawić kolumny na jakichś uchwytach (muszą być sztywne, solidne, stabilne)? Albo jeśli jednak muszą stać na półce (szkoda marnować potencjał kolumn). Napisz jak szeroko możesz rozstawić kolumny, jak daleko będą odsunięte od bocznych tylnej ściany. Jak daleko od kolumn i tylnej ściany będziesz Ty siedział. Warto o to zadbać, ponieważ bez odpowiedniego ustawienia i zadbania o akustykę najlepszy zestaw może zagrać po prostu źle. Tu masz podstawy, poczytaj:
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Dobrze by było abyś pokazał na planie jak to wszystko będzie ustawione.

Odpowiedz w miarę możliwości na te kilka pytań a łatwiej nam będzie Ci coś doradzić a Ty masz szansę być zadowolonym z wyboru.
Oczywiście da się znaleźć lepszy wzmacniacz niż ten Denon.

Co do kolumn od wieży Sony, to są słabej jakości. Ale też nie wiadomo, czy można je podłączyć do normalnego wzmacniacza. Lepiej pokaż jakie ma z tyłu zaciski, może ma jakąś tabliczkę znamionową?

I na koniec. Szukasz kolumn (kolumn głośnikowych) a nie głośników. Głośniki, to pojedyncze przetworniki i ich raczej nie podepniesz pod wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...