Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

Na parterze gdzie stoi sprzęt mam około 80m2 może troszkę ponad i jeszcze  3,25m wysokie i MA troszkę małe. Zastanawiam się nad większymi. Na odsłuchu miałem Heco Aurora 1000, chce sprawdzić jakieś KEFy i kuszą mnie Mission QX5. Jak będą podobnie grać do moich QX2 to idę jak w dym.

Ale musze powiedzieć że po podłączeniu tych końcówek zrobiło się bardziej przestrzennie i szczegółów jakby więcej.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy wystarczy z Twoich SPP, bo w trybie mono jest naprawdę dobrze :-) A zawsze możesz mieć więcej kupując i podłączając PSX-R. 

Zresztą duże kolumny nie zawsze potrzebują jakiejś niesamowitej mocy (z uwagi na większą skuteczność niż podstawkowych), poza tym jeśli będą 4omowe to masz o połowę większą moc do dyspozycji niż przy 8 omach.

Swoją drogą to jakaś nowa moda u Cyrusa-moc podają przy 6 omach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inferno

Też mam wrażenie z każdym nowym komponentem zyskuję micro-dynamika, przestrzeń, stereofonia i lekkość z jaką system gra...

RoRo

 Z tym paczkami 8 omowymi to chyba takie już się dziś nie zdarzają bo za każdym razem mimo tego co piszę producent po pomiarach wychodzi że 6 albo mniej... Może dlatego Cyrus podaje 6

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 13:08, RoRo napisał:

Mocy wystarczy z Twoich SPP, bo w trybie mono jest naprawdę dobrze :-)

Fajnie gra ? A ja robię wszystko tak na spokojnie, bez napinki także spokojnie sobie szukam. A jak się okaże że potrzeba więcej prądu to wtedy będę myślał 

Dnia 3.02.2019 o 14:20, Darek Zuk napisał:

Też mam wrażenie z każdym nowym komponentem zyskuję micro-dynamika, przestrzeń, stereofonia i lekkość z jaką system gra...

No jest lepiej, zdecydowanie

W sumie nie wiem co jest grane, przecież 82DACQX nie ma dużo mniej.. rozdzielenie na osobne kanały tak pomaga?

Dnia 3.02.2019 o 11:06, Darek Zuk napisał:

Ja napędzam moje silver 8 tylko jednym Smart power z psx-r plus na niskich tonach a 8a gra wysokich oraz średnich i nie zauważam braku mocy.

Ale to trochę masz podpięte pod wzmacniacz a trochę pod końcówkę? O tym nie pomyślałem ...

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się po prostu mając dwie końcówki każda z nich pracuje tylko z jedną kolumną co po prostu nie obciąża jej nadmiernie i w ten sposób odwdzięcza Ci się ładnym dźwiękiem.

Natomiast ja po prostu  zastosowałem zasilanie sekcji niskotonowego z końcówki natomiast sekcji wysokotonowej i średnio tonowej ze wzmacniacza co na moje skromne ucho wpływa bardzo pozytywnie na dźwięk i sposób jego przekazu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemka (8a i kolejne) jest fajna zarówno jako wzmacniacz jak i przedwzmacniacz, więc warto eksperymentować. Jest też mocniejsza od poprzednich modeli. Jak kolumny mają podwójne zaciski to już jest zabawa :-) Dokładając do tego jeszcze PSX-Ry robi się sporo kombinacji i jeszcze fajniejsza zabawa...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo napisał:

Ósemka (8a i kolejne) jest fajna zarówno jako wzmacniacz jak i przedwzmacniacz, więc warto eksperymentować. Jest też mocniejsza od poprzednich modeli. Jak kolumny mają podwójne zaciski to już jest zabawa :-) Dokładając do tego jeszcze PSX-Ry robi się sporo kombinacji i jeszcze fajniejsza zabawa...

Pozdrawiam

Przyznam Ci się RoRo że kupno mojej 8a to był strzał w dziesiątkę ? Naprawdę dzieki za dobrą radę.Z każdy dniem słuchając odkrywam coś nowego w tym jak gra system. Świetna zabawa.Od wczoraj chodzi mi po głowie zamiana kabelków i sprawdzenie jak wypadnie granie przy  Smart power na średnich i wysokich tonach a 8a na niskich.Jestem ciekaw czy więcej W pokaże się w jakiś sposób na sposobie grania.Przy weekendzie będę próbował...

RoRo będzie przeniesiony tu wątek z x power-em?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,

są trudności organizacyjne-docelowo tak, posty będą przeniesione  (rozmawiałem o tym z Olą pare dni temu). Więc niestety musimy jeszcze wytrzymać pare dni w lekkim rozdwojeniu wątków.

Na jakich kablach teraz grasz? 

Sprawdzałeś już jak gra Twoja 8 tylko jako przedwzmacniacz, bez obciążenia kolumnami? 

No i cieszę się że jesteś zadowolony ze wzmacniacza i trafiłeś egzemplarz w idealnym stanie :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Poczekamy więc z tym przeniesieniem(nic złego przecież się nie wydarzy..) Komuś kto jest zainteresowany po prostu przeczytać kolejny wątek ?

Jeśli chodzi o kable to wygląda to tak 

Dac do 8a rca chord chameleon 

8a do smart power to furatech alphha

Głośnikowe 

Van den hule CS 122 na średnicy i wysokich

Chord clearway na niskich tonach

Jeśli chodzi o wykorzystanie 8a jako pre to nie próbowałem jeszcze..

Myślisz że jest sens z jednym Smart power-em?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6 lutego 2019 o 15:17, Darek Zuk napisał:

Jeśli chodzi o wykorzystanie 8a jako pre to nie próbowałem jeszcze..

Myślisz że jest sens z jednym Smart power-em?

Z jedną końcówką mocy - raczej nie ? Nawet jeśli podepniesz PSX-R do pojedyńczego  SmartPowera to będzie za słabo.
Spróbować można dla ciekawości, ale raczej na zaspokojeniu ciekawości się skończy ?
Lepiej zagra sam 8a niż sam SmartPower.

A najlepiej na Twoim aktualnie posiadanym sprzęcie będzie jak teraz - czyli wykorzystując do wzmocnienia duet  8a + SP jak u Ciebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6 lutego 2019 o 19:48, Darek Zuk napisał:

A Twój Cyrus zestaw jak teraz wygląda?

Zestaw jest w kawałkach (tzn. w dwóch miejscach), ostatnio gra prawie miniwieża :D . Na szczęście "prawie" robi dużą różnicę.
8xpd + PSX-R
CD 7Q (czyli CD7 w lepszym DAC'em) + PSX-R (na zmianę z innymi CDkami)
a reszta "elektrowni" sobie śpi (bo kolumny mają pojedyńcze zaciski).

Ale "w piku" było tego sporo więcej ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie gra tylko jedna para ?
Ale różne kolumny grały.

Jak już zauważyłeś, 8a i pochodne modele mają niezły wykop więc podłączałem dość wymagające kolumny (zresztą o niektórych pisałem już w tym wątku). 
Grały choćby z Xavianami XN125 - które lubią gdy duże waty są im podane na tacy. A ponieważ miałem ostatnią wersję z podwójnymi zaciskami więc momentami sporo Cyrusów było zaangażowanych ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od kolumn i zacisków - przy podwójnych grałem zazwyczaj na Cardas Crosslink 1s bi-wire, a gdy potrzebowałem (tak jest teraz)  mieć single wire to były m.in. kable głośnikowe MIT SL oraz Tellurium Q Black.

Wszystkie wtyki to BFA albo banan przy wykorzystaniu przejściówki "banan - BFA" (nie lubię plastikowych wtyków BFA które są dostarczane w komplecie z Cyrusem).

Darku - wraz z Inferno opisaliście swoje kwadry, więc jakby to zsumować to u mnie też grały kwadry ... wraz z małym rozwinięciem.
Stopniowo trochę się to rozrosło ? bo maksymalnie było podpięte takie stado Cyrusów:
pre (albo surround preamplifier AV), tuner Cyrus (pierwszy model, dopasowany do Cyrusa I i II, w którym przynajmniej można było zaprogramować więcej niż 6 stacji jak w następnym modelu), para dAD 3 i DVD 7Q, para Smart Power i kwadra PSX-R :)
Więc jakby tu powiedzieć - trochę gniazdek do podłączenia kabli zasilających było potrzebne.

Fotki mojego sprzętu (a przynajmniej większości) są na 1 i 2 stronie bieżącego wątku.
Na drugiej stronie zamieściłem fotkę (o ile pamiętam z angielskiego forum Cyrusa) i ilość komponentów się zgadza. Co ciekawe zewnętrzny DAC również, a podstawkowe kolumny PMC również się u mnie załapały na granie (choć miałem trochę mniejszy/niższy model). Z tym że nie wzorowałem się na tej fotce ale składałem swój zestaw niezależnie, a miłość do Cyrusa się rozwija i na szczęście udziela innym ? (choć jak widać nie jest aż tak zaraźliwa i osób zarażonych nie jest tak wiele jak w przypadku SANSUI ).

A więc można zacząć od jednego Cyrusa, a do ilu się dojdzie - to inna sprawa, bo końca nie widać .?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że faktycznie wygląda że ilość Cyrus-owiczow nie jest zbyt liczna.Mam wrażenie że jest nas 3?.W samym wątku też nie za wiele się dzieje.Ja zacząłem właśnie swoją przygodę z pudełkami od czytania tego wątku. Dość długo czytałem forum regularnie jako gość w końcu założyłem konto i dalej tylko czytałem ?Aż któregoś razu przeczytałem ten wątek no i po odsłuchach mojego poczciwego 3i klamka zapadła że nowy system zostanie właśnie zbudowany na Cyrus audio.Swietne jest właśnie to(moje odczucia) że cały system może ciągle ewoluować i tak naprawdę nigdy nie będzie końca tej zabawy a z każdą zmianą będzie coraz lepiej (świetna koncepcja dla tych którzy lubią zmieniać swoje systemy) Przyznam że jest to trochę jak choroba ale w pozytywnym aspekcie.Wystarczy popatrzeć na Twój system składający się z wielu pudełek ?

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,

co do łącznej ilości komponentów to tworząc maksymalnie rozbudowany zestaw w stereo raczej nie przekroczysz 20 sztuk (wliczając tuner, DAC, streamer, pre gramofonowe i przedwzmacniacz -wsparte PSX-R'ami), uwzlędniając 4 końcówki mocy również z PSX-R'ami.

Tak właściwie to tylko w systemie kina domowego można próbować podłączyć jeszcze więcej komponentów i mieć je pod prądem i żonglować źródłami dźwięku.

Poza tym nowsze końcówki mocy (począwszy od monobloków aPa 7.5 - o ile się nie mylę) mają już wydajniejsze zasilacze i nie ma możliwości podłączenia PSX-R'ów. Więc to też ograniczy pomysły osób które by chciały na maksa "wyCyrusować" sobie pokój. No i nie widziałem jeszcze systemów w których "200" lub "300" były podłączone po dwa do jednej kolumny.

Pozdrawiam

PS. Był jeszcze na naszym Forum Belfer54 z zestawem Cyrusa (nadal go ma), ale od półtora roku już się tu nie udziela. Zaś inne osoby pojawiały się na chwilę w tym wątku, napisały coś i znikały w otchłani (mam nadzieję że była to otchłań muzyki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RoRo

 

 Jestem ciekaw czy faktycznie zdążają się tacy ludzie którzy posiadają tak bardzo rozbudowane systemy ?Musi to zajmować całe lata żeby dojść do takiej liczby Cyrus-kow. Jeśli tak to tylko pozazdrościć wytrwałości i grubego portfela.

Wiem że Belfer54 się tu już nie udziela, swoją drogą szkoda bo bo wnosił sporo wiadomości w temat...

Miałeś do czynienia z av master? Oglądałem zdjęcia i chciałem coś przeczytać o nim ale nie wiele jest w prasie.Widzialem że ma on trzy wyjścia na kolumny.Czyli do niego musimy dopinać końcówki jesli chcemy zbudować np 7.1?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,

znam standardowe przedwzmacniacze-procesory kd AV 5 i jego następcę AV 8. Natomiast AV 8 Master ma dołączony wzmacniacz i jak dla mnie jest trochę udziwniony i nie interesowałem się nim.

W każdym razie wszystkie te modele obsługują tryb 5.1 i nie uzyskasz 7.1, nie mają też wejścia HDMI.

Zgadza się-do Mastera trzeba podłączyć dodatkową końcówkę mocy stereo albo monobloki aby mieć wzmocnienie na 5 kolumnach.

Pozdrawiam i cieszę się że odezwał się kolejny właściciel Cyrusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że faktycznie wygląda że ilość Cyrus-owiczow nie jest zbyt liczna.

Witam, to i ja się ujawnię, chociaż nie wiem czy się liczę, bo ja postawiłem na Cyrusa One HD, a jak to@RoRo wcześniej napisał - to już nie jest wzmacniacz analogowy. Ale o marce Cyrus, dowiedziałem się właśnie za sprawą tego wątku, który dalej cały czas śledzę.
Pozdrawiam
Dawid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawko napisał:

Witam, to i ja się ujawnię, chociaż nie wiem czy się liczę, bo ja postawiłem na Cyrusa One HD, a jak to@RoRo wcześniej napisał - to już nie jest wzmacniacz analogowy.

Dawid,
Nowa "jedynka" podobnie jak każdy inny model Cyrusa jak najbardziej się liczy!

Fajnie że się "ujawniłeś" ?
Podłączałeś przewodowo słuchawki do swojego wzmacniacza?
Korzystasz ze złączy cyfrowych?

Napiszesz coś więcej o reszcie Twojego systemu?
Dotyczy to również drugiego przedmówcy - napiszesz coś więcej?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...