Skocz do zawartości

Denon DRA-F109 + DCD-F109


borys

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Właściwie to już mam mały mętlik
najpierw kolumny a później elektronika,
najpierw elektronika a później kolumny.

Starałem się znaleźć salon, który ma to i to.
Znalazłem RMS w Białymstoku.

Mogliby się wypowiedzieć u użytkownicy tego F109 czy używają

Indiana line Tesi 260
Polk audio tsx220b
Bronze 2

nota 260 ma tunel z tyłu więc odpada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompaktowych rozmiarów no to 109 jest ok. Biorąc pod uwagę że akceptujesz gorsza jakość większych.
Do wyboru masz jeszcze grand pianocrafta.
Do Yamahy cieplejsze monitory do denona bardziej detaliczne.
Masz jeszcze całkiem udanego 855 od onkyo. Wtedy można by sobie pozwolić na lepsze monitory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na amplituner mam tysiaka, a te yamaha i onkyo to sporo więcej.
monitory chce kupić do 2 tys.

Rozumiem że sam Denon jest ciepły w brzmieniu temu trza bardziej detaliczne monitory,
w przypadku yamahy jest na odwrót.




Szukaj używanych Mission 701 , 702 . Gwarantuje , że ich nie oddasz . Do Denona pierwsza klasa .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronze 2 dudnią a MR2 już nie?
Bronze cała linia charakteryzuje się zwartym punktowym basem. Jeśli dudnią to znaczy że są dosunięte do ściany, Albo ktoś używa do napędzania ich Denona PMA520AE z laudnes ON.
Quantum 673 - http://www.i-fidelity.net/uploads/media/Magnat_653_01.jpg mają tak duży bass reflex że nie wpływa on na zakłócenia przepływu powietrza przy powiedzmy bliższym kontakcie ze ścianą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Denona 109 gra całkiem przyzwoicie, jak na midi wieże dodatkowo ma wejścia cyfrowe.
Jednak Borys uporządkujmy informacje, bo najczęściej Denon f109 występuje z kolumienkami firmowymi, czyli denon sc-m39, takie małe ciepło grające monitory ( plus za to że nie męczą słuchu) .
Potem piszesz o Monitor Audio MR2,dalej o BX2 i najnowszych bronze2 .
Zgadzam sie S4Home seria mr2, czy podłogowe mr4 są niewiele tańsze od serii wyższej czyli BX2, czy BX5, a grają jednak słyszalnie gorzej.
Wołałbym bez dwu zdań Monitor Audio bx2, zamiast tych MR2. Zaś co do najnowszej odsłony BX2, zwanej bronze 2 mam mieszane uczucia , bo gra ciut za twardo. W każdym razie wymaga starannego odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami co podąłeś to dziwna sprawa, już pisze dlaczego. Bo jak wchodziła sera bronze to BX mocno potaniała, były wyprzedaże , fajne oferty itd. Seria bronze jest już ze 2-3 lata na rynku i teraz nie wiem czy zrobiła wielką furorę, czy raczej plany sprzedaży wyszedł przeciętnie, bo jak widać starsze BX trzymają cenę, a bronze zaczynają pomalutku tanieć. Inna sprawa to że ten sklep który te Monitor Audio oferuje do tanich nie należy ( domyślam się o który chodzi).

Bronze 2 od Bx2 graja bardziej twardo, mają nieco mniej wyższego basu, są nieco chłodniejsze.Tak więc, albo nam taka prezentacja muzyki coś pasuje to znaczy nam i wzmacniaczowi, albo nie, wtedy szukamy dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...