Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Snake Plissken

Dobór kolumn do amplitunera

Witam,

Potrzebuję porady w doborze kolumn do mojego pokoju. Zakupiłem amplituner Yamaha rx-v767 - głównie z powodu 2 wyjść HDMI z których jedno podpięte będzie pod projektor. Szukam podłogówek w cenie ok.1000zł, niekoniecznie nowych, które sprawdziły by się zarówno przy słuchaniu muzyki w stereo jak i jako fronty przy oglądaniu filmów. Pokój ma 20m^2. Słucham głównie Rocka oraz muzyki elektronicznej, niestety nie mam możliwości odsłuchu w sklepie ze względu na brak takich w pobliżu miejsca zamieszkania.

Czy możecie polecić coś ciekawego?

Witaj,

W tym budżecie musimy szukać tylko kolumn używanych. Do pomieszczenia i rodzaju muzyki polecam rozejzec się za klipsch f20 lub dali 505 i tannoy f4.

W razie pytań zapraszam.

Dzięki za podpowiedź .
A co sądzicie o używanych Missionach M33 lub M73?
Są w podobnych lub nawet niższych cenach ale nie wiem czy dobrze by współgrały z moim amplitunerem.

Bardzo spokojne kolumny. Z dobrą podstawą basową. Jeśli lubisz relaksacyjny dźwięk to jest to dobry wybór. Jeśli oczekujesz żywiołowości to jednak klipsch.
Do Yamahy pasują jak najbardziej.

Pozdrawiam

Aktualnie stanęło na Klipsch F10 - znalazłem za 1000zł parę kupioną miesiąc temu ,mają więc prawie pełną gwarancję producenta.
Przyjdą w przyszłym tygodniu wtedy sprawdzę jak się sprawują icon_biggrin.gif

F10 miesięcznie używane?
Hmmmm to ktoś długo je trzymał na magazynie. 1000 zł to nie mało za nie. Jeśli gwarancja jest jak mówisz od kwietnia i to Polska gwarancja to rozumiem wtedy cena jest ok.

Kolumny doszły, praktycznie nowe z gwarancją dystrybutora liczoną od kwietnia 2016.
Potestowałem je i spełniają moje oczekiwania. Naprawdę świetnie sprawują się jako fronty do kina domowego icon_mrgreen.gif

Cieszę się że mogłem pomóc.
Miłego użytkowania.

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0