Skocz do zawartości

Blu Ray do wideo + muzyki


voudox

Recommended Posts

Witam,
Szukam blu raya do filmów dvd, 3d, + divixy i MUZYKI. NIE potrzebuje 4k.

Odtwarzacz będzie współtworzył całość z:
- TV samsunga 50" (eu50h6400) (jest sporo hdmi, jest w. optyczne)
- sudbara z subwuferem JBL SB 400 (są hdmi, jest w. optyczne)
- dekoder tv kablowej (jest hdmi)
- blu ray - w trackie zakupu

Budżet: 1,2k.

Do tego założenia, że blu ray powinien grać też z soundbarem BEZ TV (muzyka), to dość ważnne chyba pod kątem połączenia? Czy blu ray musi mieć 2 x hdmi - i jak to połączyć ze sobą.. Trochę się "zapętliłem" i poza tym, że nie wiem jaki blu ray wziąć to nie wiem czy musi mieć np. 2 x hfmi albo w. optyczne?

Z góry dziękuję za wsparcie.. icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
nie ma potrzeby wychodzenia dwoma kablami itp. Soundbar Jbl SB400 posiada trzy wejścia HDMI, tak więc należy podłączyć Blu-Ray i dekoder tv kablowej do soundbara i jednym kablem HDMI podłączyć wszystko do telewizora. W takiej konfiguracji źródło (blu-ray lub telewizja kablowa) wybierać będziesz z poziomu soundbara.
Jeśli zależy Ci na dobrej jakości obrazu, pełnej funkcjonalności, z mojej strony proponowałbym odtwarzacz Yamaha BD-S677 (http://q21.pl/yamaha-bd-s677.html). To minimalnie droższe urządzenie niż założony budżet, jednak moim zdaniem warte zainteresowania.

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na prezentację urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Widzę że szukasz uniwersalnego odtwarzacza. W takim przypadku pominął bym znane "audio" marki a zastąpił je czymś sprawnie działającym i multifunkcyjnym. Rozejzyc się nad odtwarzaczami Panasonica albo Lg. Zapewniają bardzo dobry obraz przy płynnym działaniu DivX divxhd mkv i innych znanych formatów.
Firmy audio mogą mieć z tym problemy.
Będziesz odtwarzał z płyt czy USB?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości obrazu, pełnej funkcjonalności, z mojej strony proponowałbym odtwarzacz Yamaha BD-S677 (http://q21.pl/yamaha-bd-s677.html). To minimalnie droższe urządzenie niż założony budżet, jednak moim zdaniem warte zainteresowania.



Rozważam właśnie ten sprzęt. Napisałeś sporo o wideo, a jak audio? Coś wiadomo? Audiofilem nie jestem, ale chciałbym żyć w przeświadczeniu, że wykorzystuje potencjał JBL'a. icon_smile.gif
P.s. I jak yahama wypada na tle Sony BDP-S7200 ?

Wracając do konfiguracji.
W konfiguracji w jakiej napisałeś wynika, że też bez problemu, zagra to tak:
1) sam TV zagra z JBL
2) sam blu ray zagra z JBL
3) zagra tez tv + blu ray + JBL

Jak dojdzie w przyszłości konsola to też bez problemu "starczy" łączy hdmi:).

Cytat

Witaj,

Widzę że szukasz uniwersalnego odtwarzacza. W takim przypadku pominął bym znane "audio" marki a zastąpił je czymś sprawnie działającym i multifunkcyjnym. Rozejzyc się nad odtwarzaczami Panasonica albo Lg. Zapewniają bardzo dobry obraz przy płynnym działaniu DivX divxhd mkv i innych znanych formatów.
Firmy audio mogą mieć z tym problemy.
Będziesz odtwarzał z płyt czy USB?



Dokładnie tak. Szukam multi urządzenia na własne potrzeby jako "kowalski".
A podasz konkretniejsze modele? Bo jest tego bardzo dużo.
Aktualnie mam na tapecie modele (lista wg cen)
- Yamaha BD-S677
- Sony BDP-S7200
- Samsung BD-J7500 (ale tutaj już mam obawy o obraz i dźwięk na tle sony czy yamahy - może błędnie..)

Odpowiadając na Twoje pytanie:
- USB + DVD - w tym 3d. Do tego muzyka mp3 + "wifi" + cd..
Ciężko to rozgraniczyć - typowy "kombajn".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych modeli jest na prawdę sporo. A teraz wychodzą nowe modele i starsze są jeszcze dostępne. Ogólnie szukaj tych z wyjściem analogowym audio.
Dźwiękowo Yamaha jest bardzo dobra, ale czasem ma problemy z funkcjonalnością odtwarzanych formatów. Taki problem nie występuje u panasa czy Lg. A i przetworniki są całkiem nie złe. Poszukaj no modelu serii 700 lub 800 od panasa.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...