Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
maff

Jaki najtańszy amplituner spełniający poniższe wymagania kupię?

Cześć,
nie jestem specjalistą, ani audiofilem - aktualnie posiadam sprzęt Yamaha RX-V563 z głośnikami Yamaha NS555+NS444+NS333.
Mimo, że jestem zadowolony z amplitunera chciałbym go wymienić (nie obsługuje 4k, ma za mało HDMI).

Co polecacie? Cena gra rolę - mowiąc wprost im taniej, tym lepiej icon_smile.gif
To czego potrzebuje to:

- system 5.1
- obsługa 4k (hdmi 2.0 byloby porządane)
- co najmniej 5 portów HDMI
- moc... sam nie wiem, ile potrzeba
- fajnie byloby, gdyby mial AirPlay (ale nie jest to konieczne)

i to w zasadzie wszystko.

Nowy - czy używany?
Napisz więcej o swoich oczekiwaniach - najlepiej zgodnie z "Pierwszymi postami...." (link masz poniżej - w moim avatarze).

Prawdopodobnie nie musisz mieć najnowszego modelu, ciut starszy powinien całkowicie Ci wystarczyć.
Jednak z uwagi na Twoje kolumny proponowałbym coś mocniejszego, czyli serię sześćset...
A dokładniej model RX-679
http://audioklan.pl/yamaha-rx-v779-rx-v679...j-rozrywki.html
Co prawda jest to już kwota rzędu 2 tysięcy, ale model jest już zastąpiony nowszym i masz szansę znaleźć go trochę taniej w wyprzedażach.

Pozdrawiam

Cytat

Nowy - czy używany?
Napisz więcej o swoich oczekiwaniach - najlepiej zgodnie z "Pierwszymi postami...." (link masz poniżej - w moim avatarze).

Prawdopodobnie nie musisz mieć najnowszego modelu, ciut starszy powinien całkowicie Ci wystarczyć.
Jednak z uwagi na Twoje kolumny proponowałbym coś mocniejszego, czyli serię sześćset...
A dokładniej model RX-679
http://audioklan.pl/yamaha-rx-v779-rx-v679...j-rozrywki.html
Co prawda jest to już kwota rzędu 2 tysięcy, ale model jest już zastąpiony nowszym i masz szansę znaleźć go trochę taniej w wyprzedażach.

Pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedź. Uzupełniając to, o czym pisałem:

- faktycznie nie potrzebuje najnowszego modelu jaki jest na rynku (jedynym "przyszłościowym" wymaganiem jest jak najnowsza specyfikacja dla 4k, żebym nie musiał za 2 lata znowu wymieniać sprzętu)
- kina domowego używam głównie do filmów (5.1) oraz konsoli. Muzyka rzadko.
- kwota, jaką chciałem przeznaczyć na amplituner, to 1500 PLN. Nie więcej.

Witaj,

Zatem proponuję przesiadkę na model konkurencji Onkyo 545. Tu znajdziesz wszystkie potrzebne funkcje a i nie będzie grał gorzej od obecnego modelu.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0