Skocz do zawartości

problem z dźwiękiem na nowym kinie


erpac

Recommended Posts

Witam,

zaobserwowałem ostatnio dziwny problem z dźwiękiem. Posiadam:
- amplituner Denon X1200
- Zestaw 5.0 Indiana Lina Nota (550X, 240X, 740X)

Zauważyłem, że gdy oglądam TV/film z dysku (podpięty pod TV) to mniej więcej raz na 45-60minut przerwie mi dźwięk na ok.1sec. Dodam, że swoje zakupy rozbiłem na 2 części, tzn. najpierw kupiłem ampli + fronty 550X i na takim sprzęcie działałem ok. 1 do 1.5 miesiąca i problemu nigdy nie zauważyłem. Kilka dni temu dokupiłem centralny oraz surround i owy problem zaczął występować.

Czy wiecie w czym może być problem i jak temu zaradzić?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności ten sam film sprawdziłbym odtwarzająca z laptopa/pc- kabelek hdmi (ewentualnie dysk podpięty do pc/laptopa), a nie z dysku podpiętego do tv.

Myślę, że to rozwiąże problem. Dysk w połączeniu z tv nie jest tak stabilny w pracy jak w przypadku źródła z procesorem (laptop), w sumie nie dysk, a tv icon_wink.gif . Podejrzewam, że problem się nasili, gdy dysk podpięty do tv odtwarza pliki wyższych rozdzielczości (np full HD).

Sprawdź odtwarzanie z innego źródła niż podpięcie do tv dysku i daj znaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

problemem nie jest właśnie niestety dysk. Problem występuje również przy oglądaniu programów TV z telewizji naziemnej. Gdy żona oglądała jakiś serial czy film 2 razy odnotowałem, że przerwało na 1sec dźwięk - pomyślałem, że to wina słabego sygnału kanału. Wtedy odpaliłem swój film z dysku i problem się powtórzył.

Dysk sprawny, raz używam go przy PC, raz przy TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

póki co mam podłączony tylko TV do ampli.
Połączone kablem HDMI, w TV i Ampli ARC. Nic innego podłączonego obecnie nie mam.

Jak mówię, tylko przy frontach nie zauważyłem tego problemu, pojawił się on gdy wróciłem z urlopu i podłączyłem resztę tj. surround i centralny z tej samej serii. Czy to możliwe, że ampli nie wyrabia i muszę zmienić ustawienia impedancji na 4ohm zamiast standardowych 8ohm, które zapewne są ustawione?
Na stronie producenta głośników impedancja jest opisana jako 4/6/8 Ohm, także nie wiem czy to znaczy, że mogę to zmienić i coś to da czy jednak skoro widnieje 8 Ohm, to wszystko jest OK i problem na pewno leży gdzie indziej?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy jest taki problem jak puścisz muzykę w stereo np z usb amplitunera, radia, lub odtwarzacza.
Kup kabel optyczny połącz tv z ampli zobacz czy dalej przycina( wyeliminujesz sprawę kabla hdmi oraz wyjść i wejść hdmi)
Bo narazie to faktycznie można posądzać nie tyle programy telewizyjne bo pisałeś o dysku HDD i to może być trop . Więc albo dysk hdd , albo "sekcja cyfrowa audio" w tv coś przycina, albo usb tv . Czyli, może coś z wyjściem hdmi arc w tv i wejściem hdmi w ampli, może też nie odpowiednim kablem hdmi?
Generalnie jak sporadyczne zaniki foni na ułamek sekundy to chyba można z tym żyć, przecież te filmy na hdd też nie są "referencyjnej jakości";)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postaram się sprawdzić jak to będzie przy innych źródłach, a nie przez to konkretne HDMI.
To prawda, że można żyć, ale wypadałoby też, żeby sprzęt działał dobrze icon_smile.gif nie jest to uporczywe. Jak wspomniałem, przerywa na ok. 1sec raz na 45-60minut, ale jest drażniące, gdy masz przerwę w jakimś dialogu czy muzyce to da się zauważyć.

Mam nadzieję, że to problem z kablem, niż portami icon_smile.gif tylko dziwne, że wszystko działało ok i nagle po podłączeniu dodatkowych głośników zaczęło coś przerywać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kup kabel optyczny połącz tv z ampli zobacz czy dalej przycina( wyeliminujesz sprawę kabla hdmi oraz wyjść i wejść hdmi)



W tej sytuacji i wg mnie to trafna uwaga, myślę, że to powinno pomóc, ewentualnie na pewno trzeba to sprawdzić. Kiedyś w KD miałem także jakiś problem z dźwiękiem (nie pamiętam co to było), ale pamiętam, że pominąłem przesył audio z tunera tv za pomocą kabla HDMI, co pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności szukał bym przyczyny w arc. Te połączenia są bardzo niestabilne.
Wymień qk koledzy mówili na optyczny. Tu problem nie powinien występować.
Jeśli jednak będzie zresetuj ustawienia amplitunera. Jeśli to nadal nie pomoże wina amplitunera.

Czy przy radio na 5 głośnikach też tak jest?
Kabel optyczny na 90 procent rozwiąże problem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...