Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
aww

Yamaha R-N500 + KEF iQ7 SE dołożyć subwoofer?

Recommended Posts

Mam amplituner Yamaha R-N500 i kolumny KEF iQ7 SE. Góra i średnica SUPER, ale mam wrażenie, że bas czasem nie wyrabia. Czy Waszym zdaniem warto dołożyć subwoofer? (Ten amplituner ma takie dodatkowe wyjście). Jeśli tak, to jaki?
Andrzej

Witaj,

Jak długo jesteś posiadaczem tego sprzętu? Wygrzałeś go już? Jak masz ustawiony amplituner, pod kątem basów sopranu?
Jak stoją kolumny w pomieszczeniu i jakiej jest wielkości?

Lepiej zwrócić uwagę na takie rzeczy przed kupnem subwoofera, zwłaszcza że subwoofer który nada się do muzyki to koszt prawie 50% kolumn.
Sprawdziłeś jak te kolumny grają przed zakupem? Ten Model KEFa nie jest szczególnie dociążony na dole.

Pozdrawiam

Sprzęt mam od niedawna, ok. miesiąc, amplituner jest nowy, kolumny kupiłem używane, 9-letnie, w idealnym stanie, na pewno są wygrzane. Amplituner jest ustawiony całkowicie neutralnie, w zasadzie "pure direct". Pokój ma jakieś 5,5m x 4,5m, kolumny stoją przy dłuższej ścianie 2,5m od siebie, ok. 0,3m od ściany. Rozstawiałem wg fabrycznej instrukcji dołączonej do kolumn.
Pozdrawiam

Zależy czy z większą ilością basu z takiego suba prezentacja muzyki jako całości Tobie by się podobała.
Najlepiej wypożyczyć i sprawdzić , posłuchać .
Inna rzecz, że są różne suby, jednak ważniejsze jest to czy muzyka z subem pasuje, bo nie każdemu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować