Skocz do zawartości

CD Denon


rahim32

Recommended Posts

Witam serdecznie zacne grono. Bardzo intensywnie zastanawiam się nad kupnem nowego odtwarzacza cd, bo obecnie posiadam poczciwego Technics SL-PG580A. Sprzęt jaki posiadam to kolumny Pylon Pearl 25, wzmacniacz Denon PMA-720AE. Z kolumn jak i ze wzmacniacza jestem bardzo zadowolony. Moim faworytem jest DCD-720AE, ze wzgledu że miałem przyjemność go przetestować, druga sprawa jeden pilot do obslugi wzmacniacza i odtwarzacza. Słucham wielu gatunków muzyki, ale głównie rock, jazz, chillout. Pierwsze podstawowe pytanie czy jest odczuwalna różnica w jakości dźwięku pomiędzy 720 a 520? Pomijając usb czy warto dopłacać do 720? Jakie używane odtwarzacze cd Denona polecacie? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w brzmieniu jest, niby subtelności, ale są.
Osoba nieosłuchana powie że pasmo obydwa mają takie samo, a więc dół i bas taki sam, niby tak , ale 720 ma lepszą scenę stereo, gra szerzej mimo nadal gładkiego charakteru brzmienia, jest bardziej selektywna w brzmieniu, lepszy DAC za sprawą, czy też dzięki obecności opcji obróbki plików z USB.
Pomijając to i wejście usb z dobrą obsługa plików jest też wyjście słuchawkowe,(nie trzeba więc angażować wzmacniacza) .

Widać lubisz miękkie, gładkie i nie agresywne brzmienie skoro PP25 z Denonem Ci się spodobał , wiele osób zmieniało PP25 na inne w podobnych konfiguracjach, no ale na szczęście każdy jest inny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się każdy jest inny a mi jak najbardziej takie brzmienie odpowiada... Czyli różnica jest więc już coś wiecej wiem. Tak się właśnie zastanawiałem bo używane 520 można już kupić za niecałe 400zł. Ale chyba dozbieram trochę kasy i albo kupie nową 720 albo jak się trafi używaną (koniecznie kolor czarny - jak by ktoś miał na sprzedaż). A ze starszych modeli jakie polecacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego systemu pasuje 720tka.
Jeśli jesteś zainteresowany nową sztuką czarną to zapraszam to wycenę dla forumowicza.
Z Linku podesłanego przez f1angel czyli używanych:
DCD700- pamiętaj to nie model 720. Poprzednik ale zupełnie inny DAC.
Marantz 5004- spoko, chodź powinien być deczko tańszy
Pioneer PD6 - warto


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...