Skocz do zawartości

Denon AVR-X2300W + SONY KD-55XD8005


2pac

Recommended Posts

Kino domowe Denon AVR-X2300W + Dali Zensor 5.0 mam już jakiś czas i generalnie większość ustawień mam rozgryzionych.

Teraz kupiłem jeszcze telewizor SONY KD-55XD8005 i mam pytania.

1. Czy ustawienia equlizera i surrund w telewizorze SONY, zmieniają oryginalną ścieżkę gdy puszczamy dźwięk przez HDMI/ARC?

2. Gdy telewizor jest w trybie TV (tzn. na ekran wrzuca to co jest na wybranym HDMI, w moim wypadku do którego podłączony jest dekoder nc+ po przez amplituner Denon), to na ekranie wyświetlić mogę ustawienia, widać regulację głośności. Jak przejdę do trybu Home, czyli do możliwości androida na ekranie już się nie wyświetla nic z dekodera. Czy to normalne?

3. Walczyłem z konfiguracją wyjścia HDMI/ARC w amplitunerze oraz w telewizorze, jedyne co mi się udało zrobić, to że regulacja głośności na pilocie jednocześnie działała na telewizor i amplituner (zmieniając głośność pilotem telewizora, wyświetlało się menu amplitunera)... nie udało się puścić dźwięku np. z YouTube na amplituner. Oczywiście w telewizorze zmieniałem aby dźwięk szedł na audio, a nie głośniki TV - jest cisza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 to zależy. Jeśli ustawienia są dla wyjścia HDMI opt to tak. Jeśli tylko dla wbudowanych głośników to nie. Łatwo to sprawdzisz przelaczajac na żywo i czy zmienia się dźwięk na ampli.

Ad2. Raczej tak, nie jestem pewien. Arc nie działa w trybie połączenia z telefonem o to chodzi?

Ad3. Częsty przypadek. Arc nie zawsze będzie dzialal. Ale musisz to dokładnie sprawdzić. Włączyć na tv włączyć na ampli.
Czy dźwięk z tv jako telewizja idzie przez ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 3. Rozwiązane icon_redface.gif

Advanced settings
Apps (Video)

Common
> Digital audio out volume Miałem suwak skrajnie na lewo, czyli na Minimum...

Przy takim ustawieniu tak jak by dać mute... dlatego nic nie było słuchać ze sprzętu audio.
Kiedy to przestawiłem? No cóż , kto by tam czytał instrukcje obsługi, lepiej się pobawić ustawieniami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...