Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu audio


rafchrac

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jestem nowym członkiem forum, mam jako takie pojęcie co dobre a co nie, ale chciałbym zapytać bardziej doświadczonych i tych, którzy być może posiadają sprzęt, który mnie interesuje.
Czytałem dużo opini na temat interesującego mnie sprzętu i poniżej zamieszczam tylko to między czym nie mogę się zdecydować.

Mianowicie mam do dyspozycji okolo 1100 zł i zastanawiam się co lepiej kupić (chodzi o muzykę rockową, techno oraz rap, organizacje niewielkich imprez od czasu do czasu):
1. Nowa Wieża Sony MHC-RG 495 (pobór mocy 245W, 5-drożne głośniki 90W+ subwoofer 90W-to dane z instrukcji obsługi, bo na wszelkich reklamach te liczby są większe)
Dokładne dane techniczne: Sony MHC-RG 495

2. Używany wzmacniacz Yamaha A-720 i do tego kolumny jedne z trzech:
Tonsil fenix, link do interesujacego mnie egzemplarza: Tonsil fenix
Koda AV 702F, Koda av 702f
Magnat Monitor 880 Magnat 880 (ewentualnie 1000 Magnat 1000)

Dziękuję za wszystkie opinie i pomoc.

Proszę też o ewentualne inne propozycje w granicach podanej sumy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz może być ten co podałem czy jakiś inny byś polecił?? I co z tą wieżą, badziew?? Czy poprostu mniejsza moc, gorsza jakość dżwięku? Ludzie dobrze piszą o tej wieży, ale i na Magnaty nie narzekają.. Wieżyczkę słyszałem, sąsiad ma starszy model, gra czysto, bas super i słychać u mnie w budynku obok;).. muszę się przejść do jakiegoś salonu, gdzie mają te Magnaty, żeby i je usłyszeć, ale narazie proszę jeszcze o więcej opini/ propozycji.. Z góry wszystkim dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafchrac
Jak napisałeś - gorsza jakość dźwięku, mniejsza moc. Jest to "plastik", trochę nadmuchany i z subwooferem - czyli grać będzie, może i głośno - ale trudno porównywać miniwieżę z "pełnowymiarowym" wzmacniaczem stereo i większymi kolumnami podłogowymi.
Tańsze subwoofery (jak ten do wieży) zawsze są jakimiś substytutami. Zwiększą bas, ale o rewelacyjnej jakości możesz zapomnieć.
Czyli co do jakości i mocy - dużo lepszy będzie wzmak stereo i kolumny podłogowe. Co do wygody - Sony może być wygodniejsze ...
bo piszesz też o nagłośnieniu jakiś imprez - i tutaj Soniaczek jest kompletnym rozwiązaniem, masz od razu CD z MP3 i podwójny kasetowy deck. Jeżeli nie będziesz go eksploatował na 100% to też spełni swoje zadanie.

Odnośnie Magnatów - oprócz 880 i 1000 są jeszcze 990. Jeżeli się wyrobisz finansowo to najlepiej wybierać między MM 990 a MM 1000.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak raczej podłącze do kompa, więc raczej zdecyduję się na wzmaka + Magnaty M 990 lub 1000..
Jeszcze chciałbym zapytać o wzmaka, jakieś propozycje?? Chciałbym w przyszłości podpiąć dodatkowe kolumny, więc przydało by się coś z większą ilościa wyjść.. Do Yamahy, którą wymieniłem wyżej można podłączyć 6 kolumn, ale szczerze mówiąc mam nijakie o tym pojęcie, czytałem, że niezły ten wzmacniacz, tylko czy nadaje się do kolumn MM 1000/ 990 ??

Ps. sory, że tak męcze, ale nie chcę żałować zakupu;)
Wielkie dzięki za odpowiedzi! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że ten sprzęt nie leżałby w jednym miejscu.. Czasami w większym pokoju czasami w mniejszym a czasami na sali, takiej gdzieś na 40 osób.. Dlatego te magnaty 990 mi się podobają, gdyż na allegro jest cały zestaw głośników za 800 zeta, z tym, że jak bym potrzebował do mniejszego pokoju mógłbym wziąć tylko satelity i centralny a resztę bym zostawił.. Taki zestaw znalazłem:
2 x Monitor 990
2 x Monitor 110
1 x Monitor Center 210
link do zestawu
+ oczywiście wspomniany wyżej wzmak..

Często zmieniam miejsce pobytu dlatego też brałem pod uwagę tą miniwieżę sony..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił jeszcze raz. Jak chcesz czasem nagłośnić salę na 40 osób to tym zestawem nie dasz rady na moje. Te "małe stereo", o którym wyżej pisaliście do niczego sie nie nada. Pokoju 12m^2 to nie nagłośni chyba że od pasma 100hz w górę. Będą grać płasko. A co dopiero użycie ich na dużej sali.

Pomyśl jeszcze raz o tych kolumnach koda co podawałeś w pierwszym poście - z tego co wiem to zbierają bardzo dobre opinie i za niewielką kasę można mieć w miarę sensowne stereo. I na dużej sali też powinny się jakoś wybronić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...