Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
turysta85

Proszę o pomoc ws ustawień Pioneer VSX-430 z TV

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w ustawieniu amplitunera Pioneer VSX-430, amplituner działa, na TV wyświetla się menu amplitunera, ale nie ma dźwięku...w Tv wszystko jest dobrze ustawione, wie ktoś co trzeba ustawić w Pionierze aby odbierał głos z TV ?
Z góry dziękuję za pomoc

A jak masz podpięty amplituner pod TV?

Teoretycznie Twój Pioneer ma kanał zwrotny (HDMI Audio Return Channel - ARC), więc sygnał powinien iść w obie strony.
Sprawdzałeś w instrukcji?

Spróbuj ustawić opcję HDMI AUDIO na "AMP".

Najpewniejszym połączeniem (tzn. sprawiającym najmniej problemów) jest kabel optyczny wychodzący z TV (zakładam, że masz takie wyjście w telewizorze) i wchodzący na wejście amplitunera

Pozdrawiam

Cytat

A jak masz podpięty amplituner pod TV?

Teoretycznie Twój Pioneer ma kanał zwrotny (HDMI Audio Return Channel - ARC), więc sygnał powinien iść w obie strony.
Sprawdzałeś w instrukcji?

Spróbuj ustawić opcję HDMI AUDIO na "AMP".

Najpewniejszym połączeniem (tzn. sprawiającym najmniej problemów) jest kabel optyczny wychodzący z TV (zakładam, że masz takie wyjście w telewizorze) i wchodzący na wejście amplitunera

Pozdrawiam

RoRo dzięki, w końcu odkryłem przyczynę...znalazłem info, że tylko wejście hdmi 3 jest ARC, ja usilnie wpinałem się do hdmi 3. Dzięki

To że AMP ma HDMI ARC to jedno,
dwa: czy telewizor to ma
trzy: czy opcje ARC w obu urządzeniach są dane na ON
cztery: to i tak nie zawsze działa.

Dzięki, wszystko gra jak trzeba, ale pojawił się nowy problem, mam soobwofer pasywny, którego nie wiem jak podłączyć, teoretycznie jest potrzebny kabel chinch (wejście do amplitunera i + - podłączenia w soobie) ale nie mogę znaleść takiego kabla, i nie wiem w ogóle czy to będzie grało...

Współczesne amplitunery kd współpracują z aktywnymi subwooferami.
Plusem takiego rozwiązania jest to, że ma on własne zasilanie i nie obciąża amplitunera.

Czy Twój sub jest z kompletu kina domowego "wszystko w jednym"? Bo takie plastikowe suby niestety nie nadają się do niczego. W dodatku są podłączane dziwnym kablem - dopasowanym do zestawu kd.
Więc albo kup (nawet używany) jakiś firmowy subwoofer aktywny (koszt od 300zł za używany, od ok. 450zł za nowy) lub odpuść sobie subwoofery - bo nie brałbym pod uwagę posiadanego przez Ciebie suba...a

Pozdrawiam

Technicznie dało by się to zrobić. Ale wzmak subwooferowy wyjdzie cię drugie tyle. A jeszcze do tego montaż i wogole.
Nie bawił bym się w to.
Szkoda że nie napisałeś przed zakupem.
Uwierz mi sub aktywny do prawdziwego kina jest znacznie lepszy od tego z kin plastikowych. Więc może Znajdź innego chętnego na niego i szukaj dalej

Cytat

Technicznie dało by się to zrobić. Ale wzmak subwooferowy wyjdzie cię drugie tyle. A jeszcze do tego montaż i wogole.
Nie bawił bym się w to.
Szkoda że nie napisałeś przed zakupem.
Uwierz mi sub aktywny do prawdziwego kina jest znacznie lepszy od tego z kin plastikowych. Więc może Znajdź innego chętnego na niego i szukaj dalej

Tak zrobię, dzięki za informacje, pozdrawiam.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować