Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
turysta85

Proszę o pomoc ws ustawień Pioneer VSX-430 z TV

Witam, proszę o pomoc w ustawieniu amplitunera Pioneer VSX-430, amplituner działa, na TV wyświetla się menu amplitunera, ale nie ma dźwięku...w Tv wszystko jest dobrze ustawione, wie ktoś co trzeba ustawić w Pionierze aby odbierał głos z TV ?
Z góry dziękuję za pomoc
0

A jak masz podpięty amplituner pod TV?

Teoretycznie Twój Pioneer ma kanał zwrotny (HDMI Audio Return Channel - ARC), więc sygnał powinien iść w obie strony.
Sprawdzałeś w instrukcji?

Spróbuj ustawić opcję HDMI AUDIO na "AMP".

Najpewniejszym połączeniem (tzn. sprawiającym najmniej problemów) jest kabel optyczny wychodzący z TV (zakładam, że masz takie wyjście w telewizorze) i wchodzący na wejście amplitunera

Pozdrawiam
0

Cytat

A jak masz podpięty amplituner pod TV?

Teoretycznie Twój Pioneer ma kanał zwrotny (HDMI Audio Return Channel - ARC), więc sygnał powinien iść w obie strony.
Sprawdzałeś w instrukcji?

Spróbuj ustawić opcję HDMI AUDIO na "AMP".

Najpewniejszym połączeniem (tzn. sprawiającym najmniej problemów) jest kabel optyczny wychodzący z TV (zakładam, że masz takie wyjście w telewizorze) i wchodzący na wejście amplitunera

Pozdrawiam

RoRo dzięki, w końcu odkryłem przyczynę...znalazłem info, że tylko wejście hdmi 3 jest ARC, ja usilnie wpinałem się do hdmi 3. Dzięki
0

To że AMP ma HDMI ARC to jedno,
dwa: czy telewizor to ma
trzy: czy opcje ARC w obu urządzeniach są dane na ON
cztery: to i tak nie zawsze działa.
0

Dzięki, wszystko gra jak trzeba, ale pojawił się nowy problem, mam soobwofer pasywny, którego nie wiem jak podłączyć, teoretycznie jest potrzebny kabel chinch (wejście do amplitunera i + - podłączenia w soobie) ale nie mogę znaleść takiego kabla, i nie wiem w ogóle czy to będzie grało...
0

Współczesne amplitunery kd współpracują z aktywnymi subwooferami.
Plusem takiego rozwiązania jest to, że ma on własne zasilanie i nie obciąża amplitunera.

Czy Twój sub jest z kompletu kina domowego "wszystko w jednym"? Bo takie plastikowe suby niestety nie nadają się do niczego. W dodatku są podłączane dziwnym kablem - dopasowanym do zestawu kd.
Więc albo kup (nawet używany) jakiś firmowy subwoofer aktywny (koszt od 300zł za używany, od ok. 450zł za nowy) lub odpuść sobie subwoofery - bo nie brałbym pod uwagę posiadanego przez Ciebie suba...a

Pozdrawiam
0

Nie kombinuj bo uszkodzisz. Kup używany sub aktywny
0

Technicznie dało by się to zrobić. Ale wzmak subwooferowy wyjdzie cię drugie tyle. A jeszcze do tego montaż i wogole.
Nie bawił bym się w to.
Szkoda że nie napisałeś przed zakupem.
Uwierz mi sub aktywny do prawdziwego kina jest znacznie lepszy od tego z kin plastikowych. Więc może Znajdź innego chętnego na niego i szukaj dalej
0

Cytat

Technicznie dało by się to zrobić. Ale wzmak subwooferowy wyjdzie cię drugie tyle. A jeszcze do tego montaż i wogole.
Nie bawił bym się w to.
Szkoda że nie napisałeś przed zakupem.
Uwierz mi sub aktywny do prawdziwego kina jest znacznie lepszy od tego z kin plastikowych. Więc może Znajdź innego chętnego na niego i szukaj dalej

Tak zrobię, dzięki za informacje, pozdrawiam.
0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• 2. Do 3000  3. Nowy 4. Na razie nic nie mam 
      5. 25m2
      6.Sprzęt raczej na lata , w przyszłości dokupienie CD
      7.TV + konsola + laptop 8.Pszczyna
    • Słuchałem dzisiaj Focal Aria 926 podłączonych do wzmacniacza Yagin MS 30L. Bardzo fajnie to gra. Czy ktoś ma może taki wzmacniacz ? Co możecie napisać o jakości tego urządzenia ?  Mój drugi typ to KEF R 700 .Słuchałem ich w innym miejscu podłączone do Cambridge CXA60  i chyba w trochę gorszych warunkach  Są niestety sporo droższe . Wie ktoś może gdzie można w Warszawie posłuchać Polk Audio RTi A9 ? Słuchałem dzisiaj S 55 ale ustępują moim zdaniem i Ari 926 i Hefom R 700 
    • Będzie potrzebny Ci też dac. Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania. 1 możesz pominąć. Cytat z tematu 1 posty "1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo. 2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz. 3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. 4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy. 5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane). 6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. 7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3. 8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia." 9. Co jest źródłem dźwięku - z czego będziesz "puszczać"  muzykę ?
    • Witam. Poczytałem troszkę na forum odnośnie sprzętu, i padło na wybór wzmacniacz + głośniki , a wszystko to będzie potrzebne, aby miałem dobry dźwięk w tv i na konsoli do gier.
      Padło na ;
      Yamaha A-S501
      Polk audio T50
      dodam że pokój w którym to będzie to pokój 25m2, będzie to mój 1 sprzęt dlatego napewno będę miał jeszcze parę pytań z góry dzięki za odp
      W przyszłości na pewno dokupię cd 
      Pozdrawiam
    • Jeden głośnik - czy jedną parę kolumn??? Napisz więcej i podaj potrzebne informacje (bo poza ceną oraz wymaganym BT to nic nie wiemy) zgodnie z "Pierwszymi postami" Pozdrawiam PS. Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu
    • a co do tego wzmacniacza  NAD 320 - jest w dobrej cenie kolo 600zl jak on sie ma do yamahy a-s300
  • Ostatnio poruszane tematy