Skocz do zawartości

POMOC Pierwsz zestaw do salonu 30m ok 2000zl


Andrzej K

Recommended Posts

Klipsche mają dość charakterystyczną sygnaturę brzmienia. Grają dość ofensywnie, jasno , konturowo z dużym wykopem. Nie każdemu taki dźwięk się podoba.

Na pewno to nie są uniwersalne kolumny. Sam bardzo lubię Klipsche, zresztą miałem przez dłuższy okres czasu kolumny tej firmy ;) tyle że inny model.

Akurat u Ciebie plusem jest to , że te kolumny mają wysoką skuteczność przy impedancji 8ohm , więc nie potrzebujesz jakiegoś bardzo mocnego , a zarazem i droższego wzmacniacza aby je prawidłowo napędzić.

Zastanawiam się tylko , czy model F3/F30 nie byłby lepszy do Twojego pomieszczenia (no ale tu cena wyższa). Chodzi o to , że 30m2 to nie jest mało. Ale te kolumny co kupiłeś są głośne więc powinno być w sam raz.

Nie znam się na tunerach Nad'a więc nie pomogę.

Jeśli chodzi o wzmacniacze to ja bez zastanowienia brałbym model 326 jak taki upolujesz. Podobne granie, ale 326 ma bardziej rozdzielczy przekaz, nie jest taki "matowy" w odbiorze.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, jeśli chodzi o tunery to na NAD'ach się nie znam, ale w innych firmach już tak ;)

Starguj z 20, 30 zł i bierz tego (Pioneer F502 RDS):

https://www.olx.pl/oferta/tuner-pioneer-f502rds-CID99-IDl1djm.html#d2cdf632f7

W tej cenie raczej nic lepszego nie dostaniesz ! To bardzo dobry i wysoki model Pioneer'a z bardzo ładnym "analogowym" brzmieniem. Bardzo czuły. Jak nie mieszkasz gdzieś na pustyni oczywiście ;)

Ten Nad 326 to bardzo fajny wzmacniacz. Generalnie dość uniwersalny co do różnej muzyki jak na tę półkę cenową. Fajnie się słucha muzyki szybkiej z przytupem jak i spokojnych klimatów.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Mordor i nie do końca. :)

Bo stara seria klipsch synergy która nabył kolega to nie nowa reference. Model f1 i f2 nie jest wogole ostry czy jasny. Określenie wyraźny jest tu najistotniejsze. Mamy jeszcze f2 prywatnie u nas nie na sprzedaż piękne wiśniowe. :) Więc wiem

 

Co do wzmak to w tej cenie śmiało poluj na nowszego 326bee, dobra droga. Jak nie spasuje to Denon pma 1500r. Dobrze że nie wziąłeś tego pma720!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj spokojnie. Mając synergy nie musisz temperować góry. ale jakieś solidne kabelki może bez wodotrysków z czasem by się przydały.

Co do interkonekt to tak, ine mają znaczenie. Nie wybieraj drogich, z audiofilską marzą. Ale jeśli masz takie cienkie co kiedyś były dodawane do DVD to wymień je. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, wzmacniacz NAD 326 ktory zamowilem okazal sie uszkodzony, wiec musze szukac na nowo...

w miedzyczasie znalazlem taki wzmacniacz Harman 970 -ladnie wyglada , czy jest godny polecenia?

juz nie wiem , moze wroce do tego NAD 320 , aktualnie brak ofert Nad 326 w rozsadnych pieniadzach, jest tez nad 340 ale nie wiem czy jest on porownywalny do tych modeli ? roche drozszy od nad 320

Marantz PM 7001 ?

Edytowano przez Andrzej K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ciekawy, może uda się wyrwać w dobrej cenie (Nad C 350)?

http://allegro.pl/nad-c-350-super-stan-rok-gwarancji-i6762984001.html

Plus jest taki , że jest na gwarancji.

Tutaj model C 325, zadzwoń, utarguj 100 zł, może się uda

http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c325bee-pilot-i6766835003.html

Jakbyś mógł troszkę dołożyć to tu masz dobry model (Nad C 352), a może uda się zbić z ceny?

http://allegro.pl/nad-c352-c-352-stan-idealny-pilot-i6768142577.html#thumb/1

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CA wolałbym A500, natomiast nie wiem jak zagra z kolumnami, które kupiłeś. Licz się też z tym, że kupując wzmacniacze powyżej 10 lat - prędzej, czy później będą do wymiany kondensatory i inne elementy elektroniki. A tego nie każdy serwis się podejmie. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Można wplynąć na calkowitą zmianę charakterystyki brzmienia wzmacniacza nie koniecznie na lepszą.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...