Skocz do zawartości

Słuchawki douszne - jak wybrać najlepsze?


Recommended Posts

Jest to moje pierwsze pytanie a zarazem prośba do użytkowników tej strony. Jak wybrać możliwie najlepsze słuchawki dokanałowe? Czym się kierować? Dodam iż korzystam obecnie z urządzenia Samsung Galaxy J7 (2017), do tej pory używałam słuchawek dokanałowych Sennheiser CX 400 II - służyły mi prawie 3 lata. Planuję zakup nowych słuchawek, ale prawda jest taka, że jestem zielona w tym temacie. Nie mogę znaleźć poprawnej definicji co to jest: impedancja, średnica przetwornika, pasmo przenoszenia, czułość, maksymalna moc przejściowa, SPL oraz co najważniejsze - jak wymienione parametry mają się do jakości dźwięku etc. Proszę o 'proste' podanie znaczenia definicji oraz kilka przykładowych modeli słuchawek w granicach do 350zł. Ze słuchawek dokanałowych korzystam tylko i wyłącznie do słuchania muzyki na telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie, nie powinnaś brać zbyt poważnie suchych parametrów sprzętu, a w szczególności słuchawek. Nie pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie, czy dane słuchawki są faktycznie dobre, czy nie, poza skrajnymi przypadkami. Polecam kierować się w tym wypadku opiniami specjalistów i innych użytkowników, a gdy jest taka możliwość, posłuchać samemu.

Przykładowe dobre słuchawki w mniej więcej tej kategorii cenowej to Sennheisery Momentum http://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-douszne/sennheiser-momentum-m2-ieg.html , albo trochę tańsze, a nadal ciekawie brzmiące Audio-Technica CKX7 http://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-douszne/audio-technica-ath-ckx-7is.html

Moja sugestia, nadwyręż o drobinę swój budżet, i spróbuj wcelować w Yamahy EPH-100. Słuchawki tylko o drobinę droższe, a na zdecydowanie wyższym poziomie. http://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-douszne/eph-100.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że słuchawki brzmią bardzo różnie i trzeba kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. Co jednemu się podoba innemu niekoniecznie. Naprawdę jest w czym wybierać. Sennheisery które masz były kiedyś wybitne przy swojej cenie. Dziś można znacznie taniej kupić lepsze słuchawki. Same parametry typu impedancja ( w takich słuchawkach z reguły 16-32 ohmy ) i średnica przetwornika niewiele maja tu do znaczenia. Warto rozglądać się za słuchawkami które nie będą wymagały wybitnego źródła. I tu jest spory problem, bo bywa ze bardzo dobre słuchawki są takie , tylko gdy podłączymy je do wysokiej jakości źródła. Unikałbym słuchawek o wyższej impedancji ( bo czasem zdarzają się i takie których impedancja przekracza 32 ohmy ) na Twoim miejscu. Dlatego może napisz jaką muzykę lubisz i jaki typ brzmienia preferujesz. To jest najważniejsze. Jakich aspektów brzmienia oczekujesz poprawy w stosunku do słuchawek które masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...