Skocz do zawartości

Recommended Posts

icon_arrow.gif Witajcie powstaje dość oficjalny temat

Testy Newsy Zapowiedzi


uzyskując aprobatę Władz Forum ( cz58y; kah;/obecnie zbig_m; RoRo; - dzięki) powstaje właśnie obszerny dział tematyczny poświęcony ciekawostką z życia audio/kino/informatyka ...

Myślę, że każdy z Nas znajdzie dla siebie tutaj coś ciekawego interesującego.. niekoniecznie bardzo powiązanego ze swoim zamiłowaniem/zainteresowaniem.

Chciałbym nadmienić, ze są to typowe informacje jakich wiele znajduje się w największym medium świata - internet.

Nie będę w większości autorem poszczególnych newsów a jedynie przekazują czystą informację z kręgu zainteresowań - chciał bym aby każdy z NAS znalazł coś ciekawego dla siebie

Tematyka szeroka zachęcam do tworzenia kolejnych przemyślnych wypowiedzi oraz nowych tematów do dyskusji

muzyczny_gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wiele osób zarzuca Grono.net, że nie ma jasnego planu na przyszłość, braku jakiejkolwiek wizji, że wszelkie zachodzące zmiany i nowości są mało oryginalne (kopiowane z innych serwisów). W ciągu ostatnich kilku dni użytkownicy tego serwisu mogli zauważyć, że zaszły zmiany w wyglądzie (jest on nieco bardziej znośny dla oka) wykazujące dbałość o estetyczne szczegóły. Ale to nie wszystko, bo pojawiła się ?nowa? opcja jaką jest możliwość dodania utworu do swojego profilu? skąd my to znamy? Ah tak! MySpace.
Jednak jeśli chcieliście zalogować się na swój profil i dodać jakąś muzykę a nie macie tam wykupionego ?Gronowładnego? (czyli konta premium) to musicie obejść się smakiem.

Jakiś czas temu stało się tak, że zostałem obdarowany (przez przypadek) Gronowładnym, chcąc wypróbować tę funkcję udałem się na Grono.net i postanowiłem dodać jeden z utworów.

Pozostaje jeszcze kwestia legalności. Grono.net w trakcie dodawania muzyki informuje o obowiązującym prawie - ładnie z ich strony. Jednak jeżeli uznasz, że dodanie muzyki, którą ściągnąłeś z internetu będzie legalne to możesz się mylić, dlatego, że nie działa tutaj zasada użytku prywatnego, czy dzielenia się z osobami z którymi pozostajemy w relacji towarzyskiej.
Utwór, który został dodany stał się dostępny po ok. 1 godzinie, więc też jest to jakiś minus (tak, przeglądarka była wycachowana, sprawdzane i na Maku i na Windowsie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera HD z pamięcią flash
Tytułowa kamera Samsunga zapewnia nie tylko możliwość nagrywania obrazu w “1080p” z prędkością 30 klatek na sekundę, ale pozwala robić to także z wykorzystaniem 8 GB pamięci flash. Jeśli taka przestrzeń wam nie wystarczy, to zawsze można poszerzyć ją przez karty SDHC/MMC+.
To nie wszystko. Samsung VM-HMX20 pozwala też na nagrywanie 10 sekundowych fragmentów z szybkością 300 klatek na sekundę. Nie jest to może 1200 fps jakie zapewnia aparat Casio EX-F1, ale za to w wysokiej jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubicie oglądać filmy przedstawiające różne konkurencje sportowe z pozycji zawodnika? Kręcone kamerą umieszczoną np. na kasku skoczka narciarskiego, na rowerze czy bolidzie Formuły1? Kamera RUSH (po angielsku pęd, pośpiech) została zaprojektowana właśnie w celu filmowania ruchu, sportu i ekstremalnych wyczynów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka vga pojawi się w Wielkiej Brytanii 19 maja i będzie kosztowała 170 funtów. Zaoferuje 500 GB przestrzeni na dysku twardym, wejście na karty pamięci SD/MMC/CF, złącze USB 2.0. To nowa nagrywarka elektroniczna Media Bank, która stawia na prostotę.

Nie znajdziemy tu super skomplikowanych możliwości, dziesiątek złączy czy chociażby możliwości nagrywania obrazu w wysokiej rozdzielczości (zaledwie VGA ? 640 x 480 pikseli). Pod obudową nie ma też tunera. Producent stawia na prostotę. Podłączenie na zasadzie plug-and-play pozwala na nagrywanie filmów od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka.

Dość dziwny to produkt. Bądź co bądź drogi, a oferujący bardzo ograniczone możliwości. Myślicie, że ma szansę na rynku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV OLED
Ostatnimi dni fani OLED mają powody do radości. Pojawia się sporo ciekawych informacji. Na przykład takich jak ta, że firma Sumitomo Chemical planuje rozpocząć produkcję dużych ekranów już w 2009 roku.
Hiromasa Yonekura, dyrektor firmy, powiedział, że rozważa ona nawiązanie współpracy z innymi producentami ekranów w celu szybszego dostarczenia paneli. Wyświetlacze firmy mają być na tyle duże, by producenci telewizorów mogli użyć ich do stworzenia modeli 40-calowych.

Póki co te szczątkowe informacje to wszystko czym pochwaliło się Sumitomo Chemical.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC i Kenwood pod jednym dachem
JVC Kenwood Holdings, tak będzie nazywać się holding dwóch firm - Victor Co. i Kenwood Corp. który powstanie pierwszego października.

Pod nowym szyldem firmy zajmą się produkcją sprzętu audio dla samochodów i użytku domowego. Celem firm jest zwiększenie dochodów czterokrotnie w ciągu trzech lat.

Firma Victor jest najbardziej znana z marki JVC, której logo można znaleźć na domowym sprzęcie elektronicznym. Kenwood to z kolei specjalista od elektroniki audio przeznaczonej dla samochodów.

Zgodnie z umową miedzy firmami każda akcja inwestorów JVC będzie warta dwie akcje w JVC Kenwood Holdings. Kenwoodowcy dostaną jedną za jedną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-H w Krakowie
Jak donosi SatKurier Krakowianie mogą cieszyć się aktualnie testowym sygnałem DVB-H (odmiany systemu ?DVB-T? dostosowanej do możliwości urządzeń przenośnych np. telefonów komórkowych).

Wykorzystano k. 46 (674 MHz). Moc ERP jest większa niż w wypadku emisji DVB-T z tego samego obiektu z k. 37 (602 MHz) - wynosi 110W. Zawartość multipleksu jest identyczna, jak w wypadku warszawskich testów DVB-H ? czytamy w serwisie.

Oferta dostępnych tą droga kanałów jest rzeczywiście ciekawa. Są to:

* TVP 1,
* TVP 2,
* TVP Info,
* TVP Sport,
* TVN,
* TVN 24,
* TVN Style,
* Polsat,
* TV Biznes,
* TV Puls,
* TV Trwam,
* RMF Maxxx TV,
* Gazeta.pl

Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej znajdziecie też wyniki konsultacji przetargów na rezerwację częstotliwości telewizyjnych i radiowych:
470-790 MHz ? 31 polskich miast,
3600-3800 MHz - woj. opolskie,
3600-3800 MHz - woj. Lubelskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 przez USB
Firma Creative stwierdziła chyba, że już czas wydać urządzenie ułatwiające życie fanom lepszej jakości dźwięku w komputerze. I to takim, którzy wcale niekoniecznie muszą chcieć bawić się w rozkręcanie obudowy i instalowanie nowej karty dźwiękowej.

Zewnętrzna karta Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 pozwala na uruchomienie trójwymiarowego dźwięku za pomocą wtyczki USB. Plug and play!

W amerykańskim sklepie Creative karta kosztuje 60 dolarów. Zaprezentowania całości swoich możliwości wymaga USB 2.0 (działa także pod USB 1.0). Jeśli spełnimy ten warunek, to możemy cieszyć się:

* złączami analogowymi, cyfrowymi, na mikrofon i słuchawki,
* obsługą technologii X-Fi (X-Fi Crystalizer, X-Fi CMSS-3D Virtual, X-Fi CMSS-3D Headphone, X-Fi CMSS-3D Surround),
* odtwarzaniem do maksymalnie 24-Bit/96kHz 5.1,
* nagrywaniem do maksymalnie 24-bit/96kHz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje Media2, pojawił się nowy serwis rozrykowy o ciekawej nazwie Rozryw.com. Główną tematyką “Rozrywkomu” będzie muzyka. Twórcy zapewniają, że strona dostarczać będzie rozrywki na wysokim poziomie.

- Oprócz warstwy informacyjnej na naszych czytelników będą czekać artykuły o popularnych celebrytach, zapowiedzi płyt oraz fotorelacje - mówi Michał Wierzbicki, redaktor naczelny.

Ma to być doskonałe miejsce do zaczerpnięcia wielu informacji odnośnie artystów polskiej jak i zagranicznej sceny, włącznie z datami imprez, koncertów itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Wideo w stylu retro
Winyle, kasety VHS, kamery 8 milimetrów i telewizory bez pilotów. Ehhh. Aż łezka w oku się kręci na myśl o gadżetach audio wideo sprzed kilkunastu lat. Dzisiaj mamy co prawda obraz w wysokiej rozdzielczości, przestrzenny dźwięk, ?Blu-ray? i inne cuda, ale często domowa elektronika nie zachwyca stylistyką.

Jeśli macie ochotę przypomnieć sobie jak to było w czasach gdy płyty kompaktowe były czymś nadzwyczajnym, to wcale nie musicie rezygnować z nowoczesności. Wręcz przeciwnie. Oto kilka nowych gadżetów, które przywodzą na myśl dawne czasy.
Retro TV
To niestety tylko koncepcja Tej Chauhan z Anglii stworzony z myślą o firmie Humax.
Miejmy nadzieję, że producent się nią zainteresuje.
Retro kamera
Panasonic wypuścił niedawno kamerę SDR-SW20EB-R. Ma ona bardzo nie dzisiejszą stylistykę, która wyraźnie odstaje od wszystkich innych urządzeń tego typu. A jakby tego było mało można nią kręcić filmy pod wodą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLIP dla muzyki
Blip.pl tworzony przez Marcina Jagodzińskiego znamy i lubimy, zdobył sporą grupę użytkowników i ma się całkiem nieźle jak na polskie web 2.0. Jednak powinniście o czymś wiedzieć - ?Blipów jest dwóch?. Chodzi o serwis BLIP, który jest niczym innym jak Twitterem tylko, że muzycznym. Pozwala on m.in. na wyszukiwanie i odtwarzanie utworów użytkowników.

Jak to działa dokładnie? Najpierw zakładasz konto, a następnie w polu ?What are you listening to?? podajesz np. nazwę zespołu, lub utworu. Powinna się pojawić lista wyników, która spełnia wskazane kryteria dając możliwość odsłuchania wybranej pozycji. Istnieje także możliwość ?blipnięcia? dodatkowej wiadomości pod którą pojawi się nazwa artysty i tytuł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung LCD 240 herców
Najnowsze dziecko Samsungs, 15-calowy ekran LCD ?Blue Phase? ma być pierwszym na świecie, który zapewni odświeżanie 240 herców.

Wynalazek Samsunga stwarza ogromne możliwości podniesienia jakości obrazu ekranów LCD bliżej do jakości prawdziwego, ruchomego obrazu ? mówi Souk Jun-hyung , zastępca dyrektora Samsung Electronics Executive.

Do seryjnej produkcji tego cacka zostało jeszcze jednak trochę czasu. Samsung planuje uruchomienie maszyn w 2011 roku. Telewizory tego typu nie będą też przeznaczone do użytku domowego. Ich głównym zastosowaniem mają być studia telewizyjne, gdzie szybkość reakcji ekranu ma duże znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Sharpy
Fani serii AQUOS Sharpa zacierają już pewnie ręce z radości. Rozumiem ich w pełni. Producent wypuszcza nowe telewizory.

Po pierwsze firma odchudziła dwa modele serii. Telewizory B20 LC-37B20E (37 cali) i (LC-42B20E (42 cali) mają w najchudszym fragmencie tylko 9 milimetrów. W tak wątłym ciałku zmieszczono tuner Freeview, głośniki SRS TruSound i trzy złącza ?HDMI?. Sam panel ma 6 ms reakcji, kontrast 10 000:1 (oczywiście dynamiczny).

Kolejną nowością jest 46 calowy model LC-46X8E, który nie będzie już tak bardzo cienki, ale ma zaoferować mniejszą podstawkę dla zaoszczędzenia odrobiny miejsca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProjectionDesign WUXGA F30 DLP
Projektor F30 będzie wykorzystywał nowy chip DLP Texas Instruments zapewniający obraz w rozdzielczości WUXGA. To 1920 x 1200 pikseli w 16:10.

Producent chwali się, że to pierwszy komercyjny projektor tego typu na świecie.
Pełne możliwości techniczne tej „zabawki” to:
* rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli, 16:9,
* jasność 4300 ANSI lumenów,
* złącza: DVI, HDMI 1,3a, VGA, component,
* chip Texas Instruments DLP .95,
* dwie lampy 300 W UHP (2000 godzin pracy, 5000 w trybie ekonomicznym).
Jedyne czego nie podał producent to cena. Może żeby nas nie zabić szokiem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskobudżetowy projektor Epson EX90

W tym tygodniu Epson wprowadził do sprzedaży kolejny projektor LCD. Za niecałe 900$ możemy stać się posiadaczami rozsądnie wyposażonego modelu EX90. Urządzenie niczym nie zaskakuje i nie zwala z nóg, po prostu tani projektor do pracy lub/i domu.

* Natywna rozdzielczość to zaledwie 1024×768, oczywiście jest wsparcie dla sygnału 720p i 1080i,
* Całkiem przyzwoita jasność - 2600lm,
* Rozsądny czas życia lampy - 4000h w trybie ekonomicznym,
* Obraz może być wyświetlany zarówno w proporcjach 4:3 (praca) i 16:9 (dom),
* Nie powalający kontrast - 400:1.

Projektor posiada kilka pożytecznych funkcji przydatnych podczas biznesowych prezentacji:

* Instant On - szybkie uruchamianie (5s),
* A/V Mute Slide - pozwalające wprowadzić projektor w stan chwilowego uśpienia i skupić uwagę słuchaczy na prelegencie,
* Instant Off - szybkie włączanie, aby móc biec na kolejne spotkanie.

Czarna, błyszcząca obudowa z zamykanym obiektywem prezentuje się bardzo zwyczajnie. Jest to po prostu rozsądny, przyzwoity, robiący swoje projektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała profesjonalistka
Panasonic powiększa rodzinę małych profesjonalnych kamer HD. Jest to urządzenie którego nienawidzą “rasowi” operatorzy telewizyjni, a uwielbiają filigramowe reporterki. Produkt przedstawiony na największych targach branży telewizyjnej NAB2008 nosi nie zbyt finezyjną nazwę AG-HMC150 HD.
Producent zapewnia o wysokiej kompatybilności kamery zarówno z linią urządzeń konsumenckich (np. Panasonic DMP-BD30, Sony PS3 - odczyt bezpośrednio z zapisanej karty pamięci) jak i wieloma systemami edycji wideo. Lista oprogramowania, które wspiera tą kamerę to ponad 30 pozycji.

* Kamerę wyposażono w wysokiej jakości obiektyw 13x Leica Dicomar i systemem optycznej stabilizacji obrazu.
* Wysokiej jakości 3 przetworniki CCD i 19 bitowe przetwarzanie sygnału pozwala na uzyskanie nagrania bardzo wysokiej jakości w rozdzielczości FullHD.
* Do kompresji wykorzystano kodowanie MPEG-4 AVC/H.264 - to sam co w odtwarzaczach “Blu-ray”.
* Skompresowany materiał wysokiej rozdzielczości zapisywany jest na karty pamięci typu SD i SDHC. Materiał zależnie od potrzeb może być zapisany w czterech trybach jakości od 6 do 24 Mbps. Tryb 6Mbps pozwala na zapisanie 12 godzin wideo z jakością HDV (1440×1080) na pojedynczej karcie 32GB SDHC.

Jest to przede wszystkim kamera reporterska. Odziedziczyła po swoich starszych siostrach „profesjonalistkach” bardzo wiele rozwiązań pozwalających na użytkowanie w realiach telewizyjnych. Jednak niewygórowana cena (4500 $) spowoduje zapewne, że znajdzie zastosowanie również w produkcjach półprofesjonalnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer myśli serio o LCD

Po ostatnich doniesieniach o rezygnacji z produkcji własnych plazm, Tamihiko Sudo prezydent Pioneera przedstawił najnowsze plany dotyczące produkcji telewizorów LCD. Do spekulacji jako nowe LCD miało by powiększyć rodzinę KURO odnosił się z dużym dystansem. Wszystko wskazuje na to, że Pioneer skorzysta z paneli LCD firmy Sharp. W przyszłości planowane jest połączenie sił i wymiana doświadczeń obydwu producentów w celu opracowania nowej jakości paneli LCD.

Jak zapowiada Tamihiko Sudo ich osiągnięcia w opracowywaniu technologi wysokiej jakości obrazów oraz układy sterowania i podświetlenia Sharpa pozwolą stworzyć panele LCD o zupełnie nowej jakości obrazu. Pierwsze 40 calowe telewizory trafią na rynek prawdopodobnie już w tym roku. Plany firmy jak na początkującego w LCD są bardzo ambitne. Na przełomie lat 2008/09 Pioneer chce wyprodukować 60.000 telewizorów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung F400 we współpracy z Bang&Olufsenem

Szykuje się prawdziwy konkurent dla wiodącej aktualnie wśród muzycznych modeli linii Walkman Sony Ericssona. Do gry o najlepszą muzyczną komórkę dołączył się znowu Samsung, który wprowadza na rynek telefon wyposażony w technologię firmy Bang&Olufsen - ICEPower, silnik Digital Natural Sound (DNSe™) 2.0 oraz funkcję Smart Bass.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże plazmy Panasonica
Nie ma to jak dobra wiadomość na sobotnie południe. Serwis whathifi.com podaje kilka ciekawych informacje na temat trzech nowych telewizorów plazmowych Panasonica.

42 i 46 calowe modele TH-42PZ81 oraz TH-46PZ81 pojawią się w czerwcu, a 50-calowy TH-50PZ81 w lipcu. Ich ceny to kolejno 1650, 1800 i 2600 funtów (to 7000, 7700 i 11000 złotych). Nie są to jednak kwoty oficjalne.

Wszystkie trzy telewizory zapewnią rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, wbudowany tuner Freesat i optyczne wyjście dźwiękowe dla dźwięku Dolby Digital 5.1.

Panele będą korzystały z możliwości procesora V-Real Pro 3, technologii Intelligent Frame Creation System i 24p Real Cinema.

Oprócz tego to także:

* 100 Hz,
* kontrast 1 000 000:1 (oczywiście dynamiczny),
* połączenie LAN,
* znakomitej jakości czerń (według Panasonica),
* czytnik kart SD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMILO GraphicBooster - zewnętrzny akcelerator grafiki dla notebooków
Bywają notebooki z potężnymi kartami graficznymi na pokładzie (Alienware Area-51 z GeForce 8800M GTX SLI, czy Asus G70), ale takie notebooki żrą baterie jak szalone i trudno je uznać za przenośne. W “normalnych” laptopach instaluje się zazwyczaj energooszczędne, lekkie i tanie karty zintegrowane, których właściwe jedynym problemem jest mała wydajność.

I tu z pomocą śpieszy Fujitsu Siemens, odkrywając (chyba trochę niechcący) swój AMILO GraphicBooster, czyli zewnętrzny akcelerator graficzny. Wszelkie o nim informacje pochodzą z wyciekłej od producenta prezentacji, więc nie znane są ani dokładne plany, ani terminy czy ceny. Nie wiadomo nawet w jaki sposób zewnętrzny przyspieszacz łączy się z komputerem, ani czy będzie współpracował z notebookami innych producentów.

Z dostępnych informacji wynika, że urządzenie wykorzystuje technologię ATI XGP, przyspiesza przetwarzanie grafiki w zwykłych AMILO ok. 4,7 raza, osiągając 8000 pkt. w benchmarku 3DMark06. Pozwala też podobno na podłączenie do laptopa aż trzech zewnętrznych wyświetlaczy jednocześnie, w tym złączami DVI-D i HDMI.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCARS kontrolujący dom – fani Star Treka wiedzą o co chodzi

LCARS to nazwa systemu operacyjnego, który fani Star Treka znają na wylot. Bohaterowie filmów i seriali tego uniwersum korzystają z niego od czasu (jeśli mnie pamięć nie myli) serii The Next Generation.

Aż dziwne, że dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł by ten, bądź co bądź, dość atrakcyjny wizualnie interfejs przenieść do rzeczywistości. Były co prawda nakładki na palmtopy zamieniające je w małe, Star Trekowe gadżety, ale dziś mówimy o systemie zarządzania domem.

Zobacz icon_wink.gif

Takie cacko ma w swoim domu użytkownik You Tube xa9000. W komentarzach do filmu, który widzicie powyżej auto pisze, że interfejs został postawiony na Windowsie XP.

Wygląda nieźle, a jeśli wierzyć temu co widać na filmie to także działa. Podnoszenie rolet okiennych z poziomu takiego interfejsu to chyba sama przyjemność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 calowy za rok ? jednak nie
Słowo się rzekło i trzeba go dotrzymać? albo i nie. Firma Sumitomo, która niedawno chwaliła się, że w 2009 roku wyda 40 calowy ekran OLED teraz delikatnie wycofuje się z tej obietnicy.

Hiromasa Yonekura, dyrektor firmy, wyjaśnia, że jego słowa zostały przeinaczone. Nie zanosi się wcale na to by producent miał wydać swój szerokoekranowy panel ?OLED? już za rok.
najświeższych informacji Sumitomo współpracuje ze swoimi partnerami, ale nie ustaliło jeszcze żadnej konkretnych dat premier. Firma skupia się na metodach ?drukowania? ekranów OLED.

P-OLED (Polymer Organic Light-Emitting Diode) znane też jako PLED to polimerowe organiczne wyświetlacze elektroluminescencyjne, które w przyszłości można będzie łatwo i wydajnie nadrukowywać na telewizor. Ma to zmniejszyć koszty i przyspieszyć produkcję paneli OLED o różnych rozmiarach.

Oby za kilka dni nie okazało się, że i te słowa zostały źle zacytowane.
__________________
Źródło: techradar.com
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor LCD - efekty trójwymiarowe w produkcie Philipsa.

Parę dni temu miałem możliwość obejrzenia na pokazie (dla firm komputerowych) telewizora Philipsa wyświetlającego obraz 3D.
Przekątna ekranu LCD to najprawdopodobniej 42", a model nie wiem czy pochodził już z seryjnej produkcji.
W każdym razie działał, efekty fajne - pokazówka trwała parę minut. Może ktoś pamięta kina wyświetlające filmy trójwymiarowe (albo okulary 3D dodawane do kilku modeli kart graficznych do komputera)?
Tutaj na szczęście już nie trzeba mieś specjalnych okularów, ale obraz najlepiej oglądać na osi 0 do ekranu. Odsunięcie się od centrum powoduje redukcję efektów 3D i rozmycie obrazu.
Pomysł ciekawy i pewnie znajdzie naśladowców - a technika 3D w telewizorach będzie się rozwijać icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Scarlet
Serwis WhatHiFi opublikował recenzję kosztującego 880 funtów (około 3700 złotych, w Polsce ceny zaczynają się od 4500 zł) telewizora LG 42LG6000. To znana z ostatniej, dość wkurzającej kampanii reklamowej maszynka Scarlet oferujące przekątną 42 cale, rozdzielczość “1080p” i czerwone akcenty na obudowie.
Czy nowy LG jest tak dobry jak próbuje nam wmówić to producent?
Autor testu dał ekranowi cztery gwiazdki zaznaczając, że ma on świetny wygląd, znakomite możliwości komunikacji i wspaniałą głębię obrazu, ale równocześnie problemy z szybkimi scenami i ostrością.

Nie ma wątpliwości, że ten LG jest stylowy, pożądany i nie tak bardzo drogi – czytamy w podsumowaniu recenzji. Niestety obraz nie jest takiej jakości jak u liderów wśród paneli tych rozmiarów.

Możliwości techniczne LG 42LG6000 to:

* ekran LCD, 16:9,
* przekątna 42 cale,
* rozdzielczość 1920 x 1080 24p,
* złącza 4 x HDMI 1.3a, PC, Component, RGB Scart, Composite, USB,
* wbudowany tuner cyfrowy i analogowy,
* wymiary 80 x 104 x 38 cm.
* waga 24 kg.
_____________________
Źródło: whathifi.com
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Utwórz nowe...