Skocz do zawartości

czy gdzies można wypożyczyć/odsłuchać dynaudio dm 2/7,innych kolumn


slawas2001

Recommended Posts

Ogólnie to zdaje sobie sprawę że każda fascynacja kiedyś bardziej lub mniej przemija ;)

ale tak ogólnie to na utworach root bloody root czy rage against  przy mocnej perkusji (chyba to jest głównie stopka i nie chodzi o jej szybkość ale glębokość zejścia )wzmacniacz traci moc na samym dole pasma i dzwięki tracą rytm, na szczęście w lżejszej muzyce której słucham tego nie ma :) poza tym pięknie to gra :)

tu mój zestaw w wersji jeszcze surowej jak wnętrze od porsche ;) 
 

20170909_130246.jpg

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no myzyki to słucham od zawsze poczynając od alica coopera i body count konczywszy - nigdy nie myślałem że będe tego słuchał - na jazzie ;) gorzej jak www, różne fora, facoobuki, google wciągną za bardzo :P potem dochodzi jeszcze niskończona wymiana sprzętu na lepszy i mamy zapewnioną wizytę na terapii odwykowej - kiedyś zamierzam otworzyć taką klinikę :D

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest kanapa na której sobie siedzę i słucham ale dla wygody przyjmuję pozycje które powoduję że uszy mam na wysokości kolumn :P a ogólnie to jak sie zasiedzę na kompie którego mam w pokoju obok (wejście przy lewej kolumnie) to już wogóle łamię wszystkie zasady odsłuchu :)

ale tak serio to problem jest natury techniczno-logistycnzej ponieważ za prawą kolumną jest wejście na balkon i jak siedzą u mnie znajomi to często wyłażą na papieroska i tylko patrzeć aż takiego standa przwrócą, przydałby się chyba stolarz który wykona coś w rodzaju stałego umeblowania pod nada, kolumny i TV 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje jeśli chodzi o przerobienie nada to na ten moment jest jeszcze za wczęsnie bo raz że ma jeszcze 2 lata gwarancji, dwa że jak dla mnie brzmienie (przy muzyce jazzowej, i łagodnym rocku których głównie słucham,a sepultury słuchałem tylko w ramach testów) jest idealne właśnie takie jakiego szukałem, trzy to próbowałem bez przedwzmacniacza i przy moim źródle było stanowczo za ciemno. Poza tym kolumny sa jeszcze nawet nie wygrzane i zobaczymy co się będzie z nimi działo w przyszłości. Ale w razie czego bedę wiedział do kogo mam uderzać :)

co do standów to faktycznie chyba coś trzeba pomyśleć, ale mam w związku z tym że stabilnośc jest moim priorytetem pytania:
- czy jest jakakolwiek różnica w łatwości przewrócenia takiego ustroju z jedną rurką a trzema rurkami zakładając że podstawa jest taka sama?
- czy kolce wpływają w jakikolwiek sposób nagetywnie na stabilnośc standu, czy są obowiązkowe i czy mozna je czymś zastąpić np jakimiś stopkami o większej powierzchni lub z nich zrezygnować całkowicie(nie wiem czy to ma jakikolwiek sens)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odezwij się jak skończy Ci się gwarancja ?

Co do standów, to im będą cięższe tym będą stabilniejsze. Czasam można je dociążyć wsypując piasek do rurek. Nie we wszystkich jednak jest to możliwe.

Kolce nie są obowiązkowe, zamiast nich możesz sprawdzić jakie inne rozwiązanie zagra u Ciebie najlepiej. W grę wchodzą jeszcze np. kostki pumeksu, płyty granitowe i inne skały o różnej strukturze i gęstości. Możesz je też oczywiście łączyć z kolcami, musisz jednak mieć na uwadze fakt, że na kolcach standy będą łatwiejsze do przewrócenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...