Skocz do zawartości

Amplituner+kolumny 3,5tys


Masownik

Recommended Posts

Witam

Od dłuższego czasu już czytam opinie rozglądam sie zawracam głowe forumowiczom, w ten czas kupilem juz tv samsung 55 cali 4k i posiadam konsole xbox one.

Długo zastanawiałem się nad tym czy wybrac amnplituner kina domowego czy stereo.Pokój ma około 20 m, kilka mebelków sofa i tv na scianie. Na kolumny zdecydowałem sie na magnat 677 podłogowe, w pózniejszym czasie chce dokupic wolnostojący sub. Na tym w zasadzie koniec jesli chodzi o kolumny. Generalnie zestaw ma mi sluzyc do sluchania muzyki z YT, spofity oraz do gier na xbox one + filmów w jakosci HD.

Kolumny mam wybrane wiec jedynie czy to dobry wybór? Sub narazie sie nie rozglądam bo to w pózniejszym czasie. teraz amplituner i tu problem, chce jednak żeby w filmach bo duzo ich ogladam jakos dzwieku była dobra jakies fajne efekty .Bo włąsnie chyba stereo ampli nie da mi tego? czy może jest jakis kompromis, chce tak jak napisałem 2 podłogowe + pozniej sub i na tym koniec.

Amplituner wazne zeby obsługiwał radia internetowe, spofity, zebym mogl podpiac xbox one, dekoder z upc i jakis odtwarzacz ( player hd)

Pomoże ktoś znależc jakiś złoty środek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy 2.0 lub 2.1 nie ma szans na uzyskanie efektów kina domowego tzn. o dźwięku dookólnym  możesz zapomnieć. Jeśli chodzi o stereo , to amplituner dwu kanałowy da zdecydowanie lepszy dźwięk stereo niż wielokanałowy (mowa tu oczywiście o amplitunerach w jednym przedziale cenowym). Więc , reasumując ,jeśli  głównie chcesz oglądać filmy , grać w gry na konsoli ( z reguły oferują dźwiek wielokonałowy), a muzyki słuchasz ze źródeł przez Ciebie wymienionych i w tle (nie oszukujmy się , nie jest to wyrafinowana jakość ;-)  ) , to idź w amplituner KD ( może Yamaha RX-V 481? ). W zasadzie możesz poprzestać na razie na dwóch kolumnach frontowych i subwooferze , a resztę głośników dokupić z czasem. Jednak jeśli muzyka jest dla Ciebie najważniejsza , to w tym budżecie zdecydowanie idź w zestaw stereo, lecz wiąże się to ze zubożeniem wrażeń przy oglądaniu filmów lub graniu w gry. A co do playera hd :-) , to wydaje mi się ,że XBOX one może z powodzeniem pełnić tę rolę.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybór jest prosty. Jeśli na 100% nie zamierzasz rozbudowywać zastawu kolumn - kupujesz amplituner stereo - jest fajny wątek w dziale stereo :) 

Jeśli jednak chcesz mieć dźwięk jak w kinie, no prawie jak w kinie, to tylko amplituner kina domowego, ale tylko w zestawie 5.1 czyli musisz dokupić głośnik centralny i satelity. W grach na pewno jest to też dobra opcja ze względu na efekty przestrzenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...