sturek

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

O sturek

 • Ranga
  Debiutant
 1. Polecam BubbleUPnP https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp
 2. Oczywiście jeśli lubisz takie poziomy głośności to najlepszy byłby mocniejszy wzmacniacz i większe kolumny, ale dodałbym jeszcze jedną uwagę: częściowo wina leży też po stronie kolumn. Gdybyś zakupił kolumny o większej efektywności, może i MCR511 by wystarczył. U mnie np. Ceol N9 (krewniak MCR) w zestawieniu z kolumnami QA 3050 (92db) potrafi zagrać naprawdę głośno i bez niekształceń. Poziom głośności 40/60 to już prawie ból uszu w 16m2 (tylko w celach testowych oczywiście). Coś z Klipscha też pewnie poprawiłoby sytuacje. A słuchanie na maxa wcześniej czy później musi się skończyć "spaleniem" czegoś
 3. Co do apki, jest jeszcze coś takiego: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.pskiwi.avrremote Nie wiem jednak czy zadziała z NA. Osobiście używam jej z SR6006. Gratuluję spełnienia! Mało tu takich końcowych refleksji
 4. Tak naprawdę to WOW jest problemem! W tym budżecie chyba każdy średniozawansowany słuchacz nie znajdzie sprzętu (jeszcze nowego!), który zrobi na nim efekt WOW. Polecam natomiast koledze zero79: - poeksperymentowanie z ustawieniem kolumn - odstawienie od ściany min. 1 m i rozstaw na 3m, kierunek na siebie i na wprost (nawet tak do testu ) i być może takie małe "wow" się pojawi. - może to źródło dźwięku - dekoder z kablówki - powoduje pewne ograniczenia - może zmiana kabla na zwykły miedziany 2,5mm2 (Audioqest z tego co czytałem w testach raczej rozjaśnia) poprawi trochę średnie tony, - uzbrojenie się w cierpliwość, bo musi się to trochę wygrzać.
 5. Na takie problemy z basem spróbuj koniecznie kabel ze srebrem i to nie za gruby - 1.5mm2. U mnie Inakustik 1.5 Silver rozwiązał podobny problem. Qed Silver Xt to też dobry kierunek. Popatrz na alle... jest tanio QED Silver Micro.
 6. Panowie spokojnie. Popatrzcie jeszcze raz na rysunek 😀 i skupcie się na temacie. Rysunek świetnie przedstawia problem z jakim borykają się ludzie na tym forum. Samotny, mały człowiek zderza się że ścianą stereo i marzeniem o high fidelity, a wokół niego pustka i cisza.
 7. Czyli wszyscy mówią jednym głosem: albo rybki albo akwarium
 8. Już się tłumaczę. 1. Philipsa podałem jako przykład bezprzewodowych surrondów - warunek konieczny z pierwszego postu! 2. Bose - robi wrażenie, jeśli popatrzymy na wielkość poszczególnych elementów. Przestrzeń i efekty w kinie są w tym przypadku bardzo dobre. Osobiście jednak korzystam z SR6006 + MA BX6set+ Sub12" i nie zamieniłbym się na Bose, a też mam salon ok 36m2 Ale jeśli ktoś ma takie założenia jak w pierwszym poście...
 9. Jest taki zestaw, ale czy wart zachodu to już inna sprawa http://www.philips.pl/c-p/E6_12/fidelio-bezprzewodowe-glosniki-z-dzwiekiem-przestrzennym/przeglad#see-all-benefits Co do Bose to nie można go przekreślać, kiedyś słuchałem u znajomego zestawu chyba seria 600 i w kinie naprawdę robiło to wrażenie, ale kosztował chyba 3k USD.
 10. Mam w kinie SR6006 razem z Monitor Audio BX i porównywałem go do serii 5. Różnica była spora (z 5 dźwięk taki bardziej płaski) , dlatego moim zdaniem lepiej zamiast nowiutkiego 5011 kupić coś typu SR6010 lub nawet SR6009, można poszukać też używanej serii 7. Cenowo wyjdzie to samo, a na pewno zagra lepiej. Porównywałem, też SR6006 do PM6002 i na BX6 nie było, aż tak wielkiej różnicy. O tu nawet taka okazja http://allegro.pl/sdho-amplituner-kina-marantz-sr7008-outlet-i6700243103.html
 11. Dzięki za ciekawą recenzję! Mam tylko taką jedną uwagę co do materiału porównawczego. Bo tak sobie myślę, że biorąc pod uwagę kategorię cenową i wymiary skrzynek to w zasadzie w tym teście powinny wsiąść udział Diamondy 28. Wówczas porównanie skrzynek na zdjęciach (i w rzeczywistości) wyglądałoby bardziej jak spotkanie zawodników tej samej kategorii wagowej, a nawet role by się trochę odwróciły.
 12. Dobra rada: ceny spadają - kupujemy, ceny rosną - sprzedajemy
 13. W kwestii formalnej - BX6 nie posiadają 18cm głośników, a 16.5cm. A co do braków w talerzach to chyba, powinieneś spróbować mniej doskonałych kabli, coś ze srebrem. Sam ostatnio zamieniłem Melodike na Inakustik Premium Silver LS w QA3050 i różnica jest spora. Spadł przysłowiowy koc, ubyło też trochę basu, jest bardziej pecyzyjny, niestety scena i precyzja jeszcze się poprawiły 😀 (u mnie o to chodziło).