sturek

Uczestnik
 • Zawartość

  69
 • Dołączył

 • Ostatnio

O sturek

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 1. To sporo, oczywiście im połączenie kablowe krótsze tym lepiej. Podłącz jak leci, wtyki raczej tylko poprawiają funkcjonalność niż jakość dźwięku. Co do standów poszukaj na ebayu np: http://www.ebay.co.uk/itm/Atacama-speaker-stands-50-cm-High-very-good-condition-/112566983175?hash=item1a3583da07:g:29YAAOSwozRZvmSJ http://www.ebay.co.uk/itm/Atacama-SE-24-speaker-stands-Very-good-condition-/222649505450?hash=item33d6f1d6aa:g:V9QAAOSwScdZwBaI http://www.ebay.co.uk/itm/Atacama-Nexus-Speaker-Stands-500mm-Unopened-Atacama-Atabites-Filler-/322751369120?hash=item4b257b0fa0:g:5ekAAOSwnyBZvVUC Górna podstaw może być mniejsza od kolumny, moim zdaniem nawet powinna być mniejsza bo dużo lepiej to wygląda ja jest schowana.
 2. Też kiedy miałem segmenty i oczywiście korektor. Mam natomiast pytanie dlaczego te korektory są tak przeklinane. Przecież jak puścimy jakiś zestaw w trybie direct to nie znaczy, że gra on idealnie liniowo. Wzmacniacz może i tak, ale kolumny? Każda ma inną charakterystykę. Czy nie można by tego korygować w kierunku liniowości właśnie korektorem, bo przecież nie musi być na nim ustawione typowe V?
 3. Kraft, dzięki raz jeszcze za ten test i cały wątek. Dla mnie była to okazja by trochę się dokształcić i częściowo zweryfikować swoje poglądy na audio. Zgadzam się się z twierdzeniem, że "każdy ma swoje racje", bo to jest sedno sprawy - dyskusja na argumenty. Także dziękuję wszystkim, którzy dyskutowali w tym watku. PS. Jedna myśl jeszcze mi przyszła do głowy, w związku z testem: Kraft, Diamondy mają pasmo przenoszenia do 20kHz
 4. Panowie, przecież w SD, HD, FHD i UHD widać różnicę gołym okiem! A tu dyskusja dotyczy tego czy słychać, czy nie słychać. Przykład nie na miejscu. Doczytaliście może konkluzję z powyższej recenzji? Raz jeszcze http://www.highfidelity.pl/artykuly/muzyka/0902/arms.html Wydaje mi się, że to jest odpowiedź na wiele dręczących tu wszystkich pytań. Mianowicie realizator płyty uznał, że 44,1 i 16bit jest wystarczające jeśli chodzi o jakość, recenzent stwierdził, że jakościowo płyta jest "referencyjna", ale duch audiofila domaga się "gęstych" plików Ot i sedno problemu.
 5. Cinek2563, jedna ważna sprawa, kup sobie trochę dłuższe kable głośnikowe, nawet po to by po eksperymentować z ustawianiem. Może dojdziesz do wniosku, że warto poświęcić funkcjonalność pokoju, czy przesunąć TV w prawo by cieszyć się dobrym dźwiękiem Przykładowe ustawienie:
 6. Czyli konkluzja jest taka: istnieje sprzęt który rejestruje dźwięki powyżej 20 kHz i istnieje sprzęt, który je może odtworzyć, jest jeden tylko problem, że usłyszeć to wszystko może tylko nietoperz. Z tego co kiedyś czytałem teoretycznie stworzenia te posługują się dźwiękami do 200 kHz. Z drugiej strony co myślą (albo lepiej: czego oczekują) realizatorzy, a co audiofile-recenzenci widać doskonale na przykładzie recenzji płyty "Grand Piano". Kto nie czytał serdecznie polecam, http://www.highfidelity.pl/artykuly/muzyka/0902/arms.html
 7. Jak to jest z tym szumem? Na stronie http://www.eclassical.com/pages/24-bit-faq.html są do pobrania sample i co się okazuje: Flac 16bit wygląda jak standardowy obraz płyty Flac 24bit ma wyczyszczone szumy MP3 320 też ma wyczyszczone szumy !!! Pytanie za 100 pkt: dlaczego zostały te szumy w pliku Flac 16bit? Zgadzam się w 100%. Nie wyobrażam sobie by usunąć szum z "Kind of Blue" M.Davisa. Gdyby tak pojawiła się wersja bez tego "starego" szumu to byłaby profanacja. The best szum ever... mimo, że wkrótce obchodzić będzie 60 urodziny
 8. Patrząc na te zdjęcia nasuwa się tylko jeden wniosek: 402 wygląda jak 602 po przejściu huraganu Irma. Do kompletu dorzucę jeszcze zdjęcie RN803, gdzie już bezdyskusyjnie widać, że jest to amplituner oparty na wzmacniaczu.
 9. Zapomniałem dodać jednej rzeczy: 4. Jakiś fajny dywanik przed tą szafkę na zdjęciu
 10. W tej sytuacji i z takim budżetem kupiłbym: 1. Wzmacniacz Marantz PM6006 - ma 2 wejścia optyczne- do jednego podpinasz TV, a do drugiego - patrz punkt 2 2. Chromecast Audio - przesyłasz wszystko z telefonu zamiast po BT przez WiFI 3. Porządne ciężkie standy - podstawki, nawet używane i rozstawiłbym porządnie te kolumny.
 11. Mam stereo i kino. Dodatkowo luzem leży właśnie ten na6005 i jeszcze kolumny Pylon Opal. Muszę to wszystko ogarnąć, ale nie mam czasu w tej chwili na manewry. Dodatkowo jeszcze mały remont się szykuje. Więc temat będzie aktualny bliżej końca roku.
 12. A Ty co, z obyczajówki jesteś? 😉 Wiem do czego zmierzasz, ale ciekaw jestem jak to gra u Kraft a w 25m. U mnie jest parę koncepcji od 12 do 36m2, ale tak za dwa miesiące będę miał czas się tym zająć.
 13. I tak i nie 😀 Mam tak jak Kraft Na6005 , ale póki co leży w pudle. Myślę co dalej..
 14. Kraft, czy możesz napisać na którą godzinę musisz dać gałkę głośności, by osiągnąć 80db, powiedzmy przy "Money for nothing"?