Skocz do zawartości
dario412

Pomoc przy doborze sprzetu

Recommended Posts

Witam,

Od 5 lat posiadam zestaw Harman Kardon : wzmacniacz HK 980 + odtwarzacz BDT 30 do tego kolumny Quadral Quintas 505.

Proszę o pomoc w doborze innych kolumn i odtwarzacza CD/DVD do posiadanego wzmacniacza.

Muzyki słucham w pokoju ok. 20m2.

Rodzaj muzyki - Hard Rock , Heavy Metal, Blues.

Budżet ok. 6000 zł.

Witaj,

Oczywiście zachęcam cię do odsłuchania ale wstępnie polecam tannoy xt8f, Polk audio rtia7, czy też heco celan gt 702. 

Wszystkie to dość spore paczki. Jednak w takim pomieszczeniu zaprezentują na prawdę wysoki poziom grania. 

Zapraszam cię do nas że wzmakiem na wstępny odsłuch a jeśli masz daleko to mogę ci wysłać wybrane kolumny na testy domowe. 

Pozdrawiam

Odtwarzacz DVD nie zagra lepiej. Tylko czysty CD. 

Ewentualnie możesz pomyśleć o tańszym rozwiązaniu mianowicie dokupić do obecnego BD przetwornik dac u wykorzystać go w roli transportu.

Witam,

Lubię słuchać muzyki na żywo, mam kilka płyt DVD z koncertów dlatego też było moje pytanie.

Priorytetem jest jednak poprawienie jakości słuchania muzyki.

I jeszcze pytanie : jakie kable do podłączenia odtwarzacza ze wzmacniaczem i jakie kable do kolumn ?

To mówię ci zastosuj DAC. Wtedy łączysz najprostszym kablem cyfrowym. Później dość dobrym interkonektem i przyzwoitym głośnikowym. W zależności od budżetu. 

Oehlbach, melodika, kimber, chord

Ja bym wybrał Cambridge. Jest solidny i tani. Do tego wnosi do systemu druga świeżość. W tej cenie nie spotkałem się z kimś kto nie był by zniego zadowolony.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się