Skocz do zawartości

Yamaha rxa1070 + 683s2 + pv1d


maciek8791

Recommended Posts

Witam,

kończę remont salonu i chciałbym przejść na lepszej jakości sprzęt. Pomieszczenie ma ok 40 m , zamontowałem już ekran elektryczny do projektora ok 300 cm.

Budżet który przygotowałem to ok 15K. Zastosowanie to w 60% KD, 40% stereo. Z racji projektora muszę mieć ampli z dwoma wyjściami hdmi - wybrałem właśnie yamaha 1070, ponoć jest to najsłabszy model z tych "z lepszej półki". Czy ktoś może powiedzieć, jak taki sprzęt zachowa się w stereo - czy starczy mu pary żeby napędzić głośniki takie jak 683 s2 w konfiguracji 5.1?

Ogólnie na początku zastanawiałem się nad heco music style lub dali zensor 7, tylko że zestaw 5.0 bowersa jest w promocji z tą yamahą - za ok 12K jest taki zestaw. Więc wychodzi niewielka różnica - bowers tylko nieznacznie droższy od analogicznych zestawów heco czy dali.

Czytałem bardzo wysokie opinie o subwooferze pv1d bowersa, czy ktoś może to potwierdzić ? Co w ogóle sądzicie o takim zestawie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od amplitunera - Yamaha RX-A1070 to bardz dobry amplituner, który jest w stanie prawidłowo wysterować nawet bardziej wymagające kolumny. Biorąc jednak pod uwagę charakter brzmienia, w połączeniu z B&W uzyskasz dźwięk bardzo swobodnym z dużą szczegółowością, wyraźnie cofniętym środkiem pasma o raczej technicznym, suchym dżwieku. Jeśli szukasz takie brzmienie, jest to zestaw godny uwagi. Jeśli natomiast zależy Ci na równym, dobrze wypełnionym dżwieku, połącz kolumny B&W z elektroniką Denon, NAD lub Anthem,

Moja propozycja jest następująca - pozostałbym przy amplitunerze Yamaha RX-A1070 lub Onkyo TX-RZ1100, ewentualnie warty zainteresowania najnowszy Pioneer SC-LX502. Spójrz proszę na kolumny Monitor Audio Bronze 6 Set 5.1. To bardzo dobry brzmieniowo system, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Jeśli duży nacisk kładziesz także na odsłuch muzyki, spójrz proszę na zestaw oparty na Kef Q750

Przyjrzyj się proszę moim propozycją, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Przy zakupie zestawu elektroniki wraz z kolumnami także możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę. Zapraszam jednak serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie,

Szczerze za 15000 można mieć set lepszy. Po pierwsze amplitunery Yamahy z serii Avantage nie są wcale takie klasowe. a są drogie. Model Rz820 od Onkyo lub starsza Yamah 781 czy MArantz SR5012 zupełnie wystarcza. A możesz zawsze rozbudować o zewnętrzna końcówkę mocy i taki system zagra o niebo lepiej.

Co do kolumn także mozna bardziej trafnie je dobrać ale jak? Na pewno nie na pałe i po czytaniu forum. Tylko odsłuchy u Ciebie!

Sprawdzić który system odpowiada Ci dzwiękowo a który po prostu jets absolutnie nie do Twoich preferencji.

Zapraszam do nas pod wypożyczenie sprzetu i testowanie pełną gębą.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...