Skocz do zawartości

kolumny do Nad 356 DAC


kubapersona

Recommended Posts

Witam

Mam Nad 356 DAC. Szukam kolumn do 3 max 4 tys. mogą być używane jeśli w miarę pewne. Salon ok.20 metrów ale własnie tak myślę czy są takie które zagrają w takiej powierzchni ale i np w 10m bo mam też drugi pokój i w przyszłości może by tam stał zestaw, czy to bez sensu. Na początek odtwarzam z dysku prawdopodobnie przez Malinkę. Słucham głownie freejazz ale i stoner rock, czasem ambient, d&b. Ale priorytet jeśli muszę wybierać to Jazz, solówki i chaotyczne ściany dźwięku. Polecano mi tu phoebe 3 ale myślę tez o Kefach. Będę wdzięczny za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z kluczowych elementów wyboru kolumn jest właśnie wielkość pomieszczenia. 

Albo wybierasz kolmny do 20m2 lub do 10m2. Do 20m2 raczej podłogówki lub większe podstawkowe {zależy od preferencji, podłogówki - większe natężenie,  wolumen dźwięku, podstawkowe - lepsza scena, przestrzenność, detal itp - porównując oczywiście kolumny w tej samej cenie}, a do 10m2 tylko i wyłącznie nie za duże podstawkowe. Oczywiście jakoś można byłoby iść na ustępstwo i znaleźć większe podstawkowe , które by zagrały w 20m2 , ale na pewno by się dusiły, choć nie tak jak podłogówki w 10m2. To taki złoty środek, ale z pójściem na jakiś kompromis i nie koniecznie bezpieczny.

Do kolumn podstawkowych aby uzyskać jak najlepszą  jakość dźwięku muszą być cieżkie solidne podstawy. Jak wsadzisz je gdzieś w szafkę czy na szafkę to nie zagra jak powinno.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Zacznę od możliwości przeniesienia kolumn do innego pomieszczenia - trudno będzie znaleźć kolumny, które dobierzemy pod salon 20m2 i zagrają idealnie także w 10m2. Wspomniane Audio Academy Phoebe III są na pewno bardzo dobrą opcją, gwarantując spójny, szybki i dynamiczny dźwięk z dobrym wypełnieniem. To także kolumny, które przyzwoicie zagrają w 10m2. Jako alternatywa warto spojrzeć Kef - w tym przypadku wchodzi w rachubę model Q550 lub monitor Q350. Monitory to moim zdaniem wybitna konstrukcja, dodatkowo idealnie sprawdzą się także w mniejszym pomieszczeniu. Jako alternatywa spójrz proszę jeszcze na Q Acoustics QA 3050
Natomiast wspomniałem powyżej o monitorach, moim zdaniem jest to także bardzo dobra droga, tym bardziej, że w podobnym budżecie kupisz kolumny podstawkowe o klasę lepsze. Spójrz proszę na Dynaudio Emit 20, flagowe Pylon Audio Diamond Monitor oraz Audiovector QR1. Dynaudio to świetne wypełnienie, spójność, plastyczność i wybitny bas. Pylon Audio to także bardzo dobra dynamika, świeżość, swoboda grania, podobnie jak Audiovector, który robi niesamowite wrażenie w kwestii energii, potęgi. Podobnie jak Systam Audio Saxo 5.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi opcjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...