Skocz do zawartości

YAMAHA R-N602 vs YAMAHA R-N803D


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Posiadam Yamahę R-N 602 od kilku miesięcy. To moje pierwsze audio i jestem zadowolony. Ale :) Chcę zrobić mały upgrade systemu. Obecnie Yamaha gra z kolumnami podstawkowymi Wilson EL-4 w salonie o powierzchni ok. 18m2. Jestem z tego zestawu zadowolony. Planuję teraz zrobić audio w sypialni. Tam te Wilsony będą jak znalazł i zamierzam je tam przenieść. Do salonu w ich miejsce chciałbym dać już kolumny podłogowe. I tu Was proszę o poradę. Tym bardziej, że interesuje mnie w zasadzie wyłącznie sprzęt używany. Nie boję się staroci, o ile jest jakość. Budżet jaki chcę na to przeznaczyć to do 3 tys. Jeśli chodzi o upodobania muzyczne, to bardzo szeroki wachlarz - ostatnio słucham głównie jazzu, ale często także np. Dire Straits, Red Hot Chili Peppers, ogólnie sporo muzyki gitarowej, w tym gitary akustycznej. Ale jak mnie najdzie faza to mogę zmienić i na Depeche Mode, a  i ostatnio IX Symfonia Beethovena zagrała. To co lubię to naturalne, żywe wybrzmiewanie instrumentów. Co będzie warte uwagi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Czy RN 602 zostanie w salonie?

Tannoy DC6T, Monitor Audio starsza wersja Silver, ewentualnie Dynaudio DM3/7

Tak, RN 602 zostaje w salonie. 

Zainteresował mnie ten Tannoy. Rozumiem że chodzi o model Revolution, taki jak ten: https://www.olx.pl/oferta/tannoy-revolution-dc6t-CID99-IDGvRUt.html#5e00d93981

Sprzedający jest z Pruszkowa, więc mogę się zebrać na odsłuch.

Edytowano przez Bartosz Szaruga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2020 o 06:52, S4Home napisał:

Tannoy DC6T, Monitor Audio starsza wersja Silver, ewentualnie Dynaudio DM3/7

Byłem, słuchałem. Dzięki za podpowiedź. Te Tannoye to dobry kierunek i prawdopodobnie się na nie zdecyduję. To co mi się rzuciło to dobrze ułożony dźwięk w porównaniu z tym co mam teraz. Obecnie na Wilsonach mam wrażenie dużej detaliczności. Złapałem się na tym, że owszem, czasem warto tak posłuchać muzyki, żeby usłyszeć każde uderzenie kostki o struny, ale na dłuższą metę to jednak nie o to chodzi. Jest to efektowne, ale przy dłuższym słuchaniu męczące i odbiera przyjemność. Tannoye uporządkowały scenę. Tak jak w dowcipie, jak idzie młody byk ze starym i widzą pasące się krowy, młody krzyczy do starego "bignijmy szybko i wykorzystajmy jedną!", a stary mówi "spokojnie, nie pobiegniemy tylko podejdziemy i wykorzystamy je wszystkie". Tak to widzę, albo raczej słyszę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Z zainteresowaniem przeczytałem te wszystkie informacje dotyczące doboru kolumn do 803d. Na celowniku mam Pylon Sapphire 31 i tak się zastanawiam czy w budżecie około 3500 za parę warto zwrócić uwagę na coś innego i czy heco aurora 700 nie byłaby tu bardziej na miejscu (cena bardzo podobna)

salon około 30m2 przechodzący płynnie w zawijasa z kuchnią

Drugie pytanie jest takie czy przypadkiem do marketów typu Euro modele nie są jakoś okrawane (wiem że niestety w nartach są... producenci dodadzą jakąś dziwną literkę i w markecie kupisz te same narty gorsze niż w specjalistycznym sklepie...) tzn czy Pylony 31 kupione w Euro to są te same pylony 31 które kupię w sklepie specjalistycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2020 o 13:29, hans napisał:

mam R2 i R3 Tannoya takoz sie zastanawiam co z czym polaczyc ;) no i jaki amp wybrac 602 czy 803?

803 gra wyraźnie lepiej. Kwestia budżetu.

Ale masz dwie pary? To może ty chcesz zrobić kino?

Dnia 12.12.2020 o 09:45, Maciek Małkowski napisał:

Ma ktoś doświadczenia z zestawem N602 + Pylon Pearl 27?

27 są najmniej udane z calej serii Pearl. 25 to ciekawszy model. Ewentualnie Heco Victa Prime 702 jeśli mają być wieksze.

16 godzin temu, Marubozu napisał:

Drugie pytanie jest takie czy przypadkiem do marketów typu Euro modele nie są jakoś okrawane (wiem że niestety w nartach są... producenci dodadzą jakąś dziwną literkę i w markecie kupisz te same narty gorsze niż w specjalistycznym sklepie...) tzn czy Pylony 31 kupione w Euro to są te same pylony 31 które kupię w sklepie specjalistycznym.

Tu jest dokładnie to samo.

Oczywiście pod warunkiem że mamy do czynienia z modelami nowymi

16 godzin temu, Marubozu napisał:

Z zainteresowaniem przeczytałem te wszystkie informacje dotyczące doboru kolumn do 803d. Na celowniku mam Pylon Sapphire 31 i tak się zastanawiam czy w budżecie około 3500 za parę warto zwrócić uwagę na coś innego i czy heco aurora 700 nie byłaby tu bardziej na miejscu (cena bardzo podobna)

salon około 30m2 przechodzący płynnie w zawijasa z kuchnią

Nie jestem fanem szafira. To dźwięk męczący na długą metę.

W tym budżecie Heco Aurora 700, QAcustic 3050i, Fyne F 502, ELAC F6.2 to po prostu ciekawsze kolumny. Ale to moje zdanie. Najlepiej odsłuchaj

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...