Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


patyk

Recommended Posts

Zacząłem się zastanawiać nad zakupem kina domowego. Na chwilę obecną chciałbym na to przeznaczyć ok. 4 tys. zł (chociaż w razie czego może pójść w górę). Co do wykorzystania to będzie to mniej więcej 70% filmy/gry i 30% muzyka. Pokój ma ok. 19 m^2 i wygląda tak jak w załączniku (tyle, że jest więcej miejsca po bokach szafki rtv).

Jeśli chodzi o muzykę to słucham głównie klasyki rocka i rocka/metalu progresywnego. Co do brzmienia to ciężko mi się wypowiadać z racji braku doświadczenia z dobrym sprzętem grającym, ale z tego co do tej pory słyszałem to wolę raczej "dokładne" brzmienie i brak ciągnących się dźwięków.

Udało mi się odsłuchać zestaw X1400H + Dali Spektor 6 i w sumie było ok, ale niespecjalnie mam punkt odniesienia. Poza tym nie wiem jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o ustawienie w pokoju. Jak widać cały system będzie w pomieszczeniu mocno niesymetrycznie, a prawa kolumna będzie mogła być odsunięta bokiem od kaloryfera maksymalnie 10-15cm w zależności od jej szerokości, z tyłu kolumnom centralnym mogę zapewnić mniej więcej 15 cm. Do tego dochodzi fakt, że tv nie jest w osi z kanapą więc o ile prawe kolumny będą mniej więcej na równi to z lewej strony tylna będzie musiała być bardziej odsunięta. Dodam tylko, że o ile budżet jest elastyczny, o tyle ze względu na współmieszkającą układ pomieszczenia już nie więc trzeba rzeźbić z tym co jest.

Na chwilę obecną chciałbym ampli + kolumny 5.0, a za kilka miesięcy będę chciał dokupić sub i tu pojawi się pytanie gdzie go ustawić - czy będzie on przeszkadzał jeśli będzie ustawiony bezpośrednio obok/za kolumną centralną?

Screenshot from 2018-01-22 22-01-29.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście układ pomieszczenia nie jest idealny, natomiast jeśli nie ma mozliwosci zmiany ustawienia mebli, to musimy się do tego dostosować. Wszystkie nowoczesne amplitunery mają systemy kalibracji akustyki pomieszczenia, który w pewnym stopniu jest w stanie zniewlować pewne niekorzystne ustawienia.

Wracajac do konkretów zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw Onkyo TX-NR676 / Monitor Audio MR6 Set 5.0, który ewentualnie można zamienić na konfigurację z amplitunerem Denon AVR-X2400H. Obydwie konfiguracje zapewnią Ci bardzo uniwersalny system, gwarantujący równy, dynamiczny, przestrzenny dźwięk w stereo oraz efektowny w kinie domowym. Wybór pomiędzy amplitunerami jest podyktowany Twoimi preferencjami brzmieniowymi - Denon jest cieplejszy, bardziej plastyczny, dopełniony, gesty. Onkyo natomiast oferuje bardziej szybki, analityczny, dokładny dźwięk. Alternatywą powyższych konfiguracji jest system Denon AVR-X2400H / Tannoy Mercury 7.4 Set 5.0. To droższe rozwiązanie, ale wyróżniające się bardzo dobrym stereo. Warto także spojrzeć na Onkyo TX-NR676 / Q Acoustics QA3050 Set 5.0.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Może zainteresuje Cię elektronika Marantz z modelem SR5012 (https://www.q21.pl/marantz-sr-5012.html), która wyróżnia się świetną jakością stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

musiałbyś zrobić nam zdjęcie tego przodu, bo na planie wygląda tak, jakby była tam zbyt szeroka szafka, przez którą nie wsadzimy nic. Więc zacznijmy od tego. Gdzie pójdzie sub? Prawdopodobnie obok kolumny przedniej lub obok sofy. System do Twoich potrzeb. Quadral Quintas 6650 lub Taga 606 v3 + Yamaha 683. Spektory zagrają łagodnie. A z Denonem nie łączy się kolumn Dali! Pamiętaj o tym. To poważny błąd. Dźwięk jest nudny i słabo dynamiczny.

Zaproponowany przeze mnie set wyjdzie Cie taniej. A sprosta wszystkim oczekiwaniom. I nawet jeśli dołożysz 500 zł to i tak zagra na podobnym poziomie. Chcesz się przekonać? Zapraszam.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem po bokach szafki rtv jest nieco więcej miejsca niż na planie, poniżej wrzucam zdjęcie, całość może powędrować jeszcze kilka centymetrów w bok żeby zrobić więcej miejsca od kaloryfera. W najbliższym też czasie tv trafi na ścianę i wtedy na szafce pod nim będzie mógł wylądować głośnik centralny.

 

dafas.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...