Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 lub 2.1 do TV 5000zł


luigi86

Recommended Posts

Witam,

Prosze o pomoc w wyborze pierwszego zestawu audio do TV. Mam do wydania 5k. 
Zestaw bedzie wykorzystany do tv, pc, konsola i muzyka. Szukam amplitunera/wzmacniacza i 2 kolumn białych + w przyszłości subwoofer gdyby basu bylo za malo, lub zamist tego jakiś soundbar.

Zestawy jakie wybralem to:
Ampli: Yamaha RX-V581 / Wzm: Yamaha A-S501 /  Kolumny: Yamaha NS-F350 / Jamo S807
Soundbar: Yamaha YSB-2700

Nie jestem jakimś melomanem głównie muzyka bedzie puszczana z pendrive w jakości MP3/FLAC, słucham głównie muzyki klubowej i rocka. 
Nie mam za duzo miejsca dlatego nie moge kupic zestawu 5-7 glosników i nie mam pojecia czy wybrac wzmacniacz czy amplituner a moze isc na latwizne i zamowic soundbar?

Pokój w prostokącie ma 18m2, odległość tv-naroznik to ok. 2,5m

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, zdecydowowanie polecam klasyczny amplituner oraz zestaw kolumn. Taka konfiguracja zdecydowanie lepiej nagłośni Twój salon, dodatkowo pozwoli na dobrej jakości odsłuch muzyki.

Spójrz proszę przede wszystkim na amplituner Onkyo TX-8270. Dlaczego? Bo to jedyne urządzenie stereofoniczne na rynku poza modelami w obudowach slim, które ma wejścia HDMI. Daje Ci to możliwość podpięcia wielu urządzeń audio-video (wspomniałeś o tym powyżej) złączami HDMI i wyprowadzenie tylko jednym przewodem HDMI obrazu do telewizora. Złącza HDMI znajdziesz także w Onkyo TX-L20D i Pioneer SX-S30DAB, są to jednak brzmieniowo znacznie gorsze propozycje. Pozostaje jeszcze szeroka oferta amplitunerów wielokanałowych, które standardowo mają gniazda HDMI, jednak w podobnym budżecie kupimy urządzenie wyraźnie gorsze jakościowo. W amplitunerze stereofonicznym nie mamy dodatkowych wzmacniaczy na kanały dodatkowe, dekoderów dźwięku przestrzennego itp.

Kwestia kolumn - spójrz proszę na Pylon Audio Pearl 25. Kolumny są także dostępne w kolorze białym. To bardzo uniwersalna konstrukcja, szybkie, dynamiczne, swobodne granie. Bardzo dobrze sprawdzą się w muzyce jak i kinie domowym. Alternatywą jest Jamo S 809, to także plastyczne, lekko ocieplone granie. Spójrz także proszę na STX Electrino 250, to bardziej dynamiczne, otwarte, trochę efektowne granie. W tym przypadku myślę, że spokojnie możemy zrezygnować z subwoofera.

Na koniec propozycja zupełniej nowości, która wejdzie do sprzedaży w lutym - Monitor Audio Monitor 200.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi propozycjami w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Onkyo TX-8270 idealny dla mnie. Co do kolumn to chciałbym jedynie aby grały ciepło, mogę poczekać na  Monitor Audio Monitor 200, ale nie ma żadnych recenzji wiec trochę zakup kota w worku. Mam czas do marca na ostateczny wybór, wiem że raczej na pewno wezmę tego onkyo, została kwestia kolumn...

Edytowano przez luigi86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Skoro jesteś nastawiony na Onkyo 8270 to dobierz do niego kolumny o mocnym basie jak Heco Aurora 700. Ewentualnie coś bardziej zwartego kontrolowanego i jasnego jak Monitor Audio Bronze 6.

Zapraszam Cie do nas na odsłuch. Mogę Ci także wypożyczyć zestaw do domu abyś mógł u siebie sprawdzić funkcjonalność oraz dzwięk we własnym pomieszczeniu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, luigi86 napisał:

Amplituner Onkyo TX-8270 idealny dla mnie. Co do kolumn to chciałbym jedynie aby grały ciepło, mogę poczekać na  Monitor Audio Monitor 200, ale nie ma żadnych recenzji wiec trochę zakup kota w worku. Mam czas do marca na ostateczny wybór, wiem że raczej na pewno wezmę tego onkyo, została kwestia kolumn...

Monitor audio 200? A wspomożesz je subem? To niestety niechlubny przykład złej inwestycji monitor audio. Starsze silver 6 na 15 cm membranach jeszcze dawały radę, ale nowe 200tki na 13. Oj nie. To głośniczki do surroundow. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje narazie zakupić 2 kolumny i zobaczyć jaki bedzie bas, gdyby bylo go za mało np. podczas słuchania muzyki klubowej to potem ewentualnie dokupie subwoofer.

Wolałbym żeby kolumny dawały mocny bas bez suba, bo jak już pisałem w 1 poście nie mam za wiele miejsca a i żona nad głową powtarza żeby nie zagracać salonu :)

Edytowano przez luigi86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...