Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio MR6


mr.chaosmaker

Recommended Posts

Witam kolegów

Zwracam się prośba o polecenie wzmacniacza stereo do posiadanych przeze mnie kolumn Monitor Audio MR6 . Na tą chwilę mam je podpięte do amplitunera Onkyo TX 8270 i zestaw ten sprawuje mi się bardzo dobrze . W tej konfiguracji mam sporo nieźle kontrolowanego basu , piękną średnicę i mało krzykliwe wysokie tony . Na co dzień słucham radia internetowego + streaming (80% ) oraz płyt winylowych (20%) . Jak wspomniałem , w codziennym użytkowaniu , ta konfiguracja daje mi sporo frajdy lecz zaczynam czuć pewien niedosyt gdy zasiadam do słuchania swoich ulubionych płyt (jazz ) – brakuje mi detali w słuchanej muzyce . Przy zakupie sprzętu i wyborze kolumn , sprzedawca podpiął mi je także do wzmacniacza stereo – różnica była łatwa do usłyszenia – czyli kolumny które posiadam mają większe możliwości niż te z których korzystam – tak więc pomysł jest taki by wycisnąć z nich ile się da :) .

Mój sprzęt :

Monitor Audio MR6

Onkyo TX 8270

Gramofony Yamaha , Grundig , HMV - wkładki AT95 / Ortofon 0M10 / Ortofon 2MRed

Przedwzmacniacz gramofonowy DJ PreII

Odtwarzacz CD Onkyo DX 7111 ( używany od święta )

Pomieszczenie 26m2

Czyli poszukiwany jest wzmacniacz który sypnie detalami bez szkody na ogólnej charakterystyce jaką mam do tej pory – kto widział kto wie :)

PS z mniej ważnych cech , kolor srebrny obudowy oraz pilot byłyby miłymi dodatkami  aczkolwiek nie koniecznymi ...

Edytowano przez mr.chaosmaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je podpięte pod Denona pma720. Zdecydowana dominacja basu, przyzwoita przestrzeń jak dla mnie prze głośniejszym odsłuchu. Jak sprzedawałem, to facet przyszedł z nadem, tylko nie wiem jakim, i dźwięk był bardziej szczegółowy, bas mniej dominował. Generalnie z denonem było nieźle, choć jak się okazało, na dłuższą metę dla mnie za bardzo basowo, ale to głównie wina kolumn. Co do słabości tych kolumn to powiem, że w bezpośrednim odsłuchu u mnie wygrały z melodika 30 i na przykład ma br5. Wiec chyba nie aż tak ale z nimi. Wracając jednak do wzmacniacza nie wiem czy dużo zmieniłby taki klasę wyżej lub dwie od 720stki. 

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wyraźną poprawę jakości uzyskasz przy wzmacniaczach klasy podanej przez kolegów powyżej. Myślę, że najlepszą opcją będzie NAD C356 BEE. To wzmacniacz bardzo wydajny z mocnym basem i szczegółową górą pasma. Na pewno wykorzysta on w pełni możliwości kolumn. Ewentualnie jako alternatywa, moim zdaniem jeszcze znacznie lepsza, zwróć uwagę na szwedzką integrę Primare I22. To bardziej dokładny, analityczny dźwięk z dobrym wypełnieniem, świetnym basem.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej ofert cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...