Skocz do zawartości
wharf

Jaki wzmacniacz stereo do Wharfedale?

Recommended Posts

CZeść!

Posiadam Diamondy 9.5, do nich amplituner Yamaha z serii RXV. Chciałbym zmienić amplituner na wzmacniacz stereo, podłączam do tego Blu-ray, konsolę i kablówkę. Bardzo chętnie przesiadłbym się na sprzęt gdzie będzie można jednym przyciskiem uruchomić dany zestaw, np. kablówka tv i wzmacniacz (opcja dla dzieciaków i żony). Często słuchamy streamingu i w zasadzie radia też-tu pewnie oddzielny tuner?Radio mogłoby być być streamowane. Zależy mi aby sprzęt był w miarę niewielki. Interesuje mnie używany sprzęt do max 1kpln. Szukam ciepłego brzmienia. Co moglibyście polecić?

Edytowano przez wharf

Kupisz dobry wzmak. Ale używany z wejściami analogowymi. Czy wszystkie twoje źródła mają takie wyjście?

Piotrek

Jest konsola PS a tam jest jedynie wyjście HDMI . Zależy mi również na automatycznej zmianie źródła. 

PS3 ma chyba optyk jeszcze. 

PS4 tylko HDMI. Nie wiem ale tak mi się wydaje sprawdź. Jeśli chcesz podłączyć konsole a nie ma optyka, a chyba ma, to zostaje ci tylko 8270. 

Chyba że to 4 ma optyka? 😮😮

To jest PS3, ma optyka i multi AV, czyli da się wszystko podpiąć? Moglby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak wszystko podpiąć  żeby była jakość HD i obrazu i dźwięku? 

Jakość HD dzwięku nie jest Ci potrzebna. Klasyczny DTS jest wystarczający. Wiec łączysz optykiem do amplitunera. A wideo puszczasz HDMI to telewizora. Dzięki temu nie zamykasz się na dwa modele dostępne na rynku :)

Piotrek

Rozumiem, że żadne z tych urządzeń nie ma ani wyjścia analogowego ani cyfrowego coaxial? Wszystko tylko optyk? Jeśli tak to konwerter z optyka na coaxial. Paręnaście złotych :)

Piotrek

Już wszystko wiem jak podłączyć, dzięki wielkie!

Mam jeszcze pytanie o taki ampli ale bez funkcji radia internetowego, potrzebny tylko streaming.

Co możecie polecić? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się