Skocz do zawartości

Kino domowe do LG 65B7V


maaajkeeel

Recommended Posts

Może ktoś pomóc w doborze kina domowego? Pomieszczenie w piwnicy 38m2 (5,45m x7m). Telewizor kupuję LG65B7V.
Głośniki koniecznie wiszące (myślę, że 5.1), bo tak już mam rozprowadzone kable.
Wykorzystywane będzie w większości do filmów i oglądania sportu.
Z tego co zauważyłem to polecacie Pioneer VX-LX303 i co dalej ? 

Kwota myślę, że koło 5-7 tyś zł.
Kompletnie się nie znam w tym temacie i proszę o jakąś pomoc.

 

Edytowano przez maaajkeeel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam czytałem chyba w temacie "Kino do 9 tyś".

 

Dobra, a co do tego Onkyo czy Yamahy. Powiedzcie mi proszę jak to jest z tym 4K. Ten LG, którego kupuje ma odświeżanie matrycy z częstotliwością 120Hz, a te amplitunery 60Hz. To nie jest w takim razie trochę bez sensu puszczać obraz przez amplituner?

 

Drugie pytanie. Czy jeśli bym się zdecydował na 7.1 (4 głośniki pod sufitem, dwie kolumny, centralny i sub) to czy dałoby się zmieścić w jakiejs niedużo większej cenie ? Czy jednak kwestia dołożenia dwóch dużych kolumn to droga sprawa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz zbudować system na bazie klasycznych kolumn, cenowo dużo drożej nie wyjdzie, to zależy jakie modele kolumn zastosujesz. Jeśli masz jeszcze możliwość podciągnięcia kabli do kolumn sufitowych, to zrób to. Wtedy stworzysz system 7.1. Amplituner pozostaje (czy to będzie Onkyo, Yamaha, czy Pioneer, nie ma znaczenia, chociaż nie wiem dlaczego takie zapytanie o Pioneer. Mamy to urządzenie w salonie i przy bezpośrednim porównaniu z Onkyo i Yamaha wypada bardzo dobrze), a co do kolumn to na pewno warto spojrzeć na Magnat serię Shadow, troszeczkę drożej Klipsch na bazie R-26F lub potęznych R-28F. Będzie to na pewno lepsze kino domowe niż to zbudowane na malych głośniczkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx303 i Onkyo 686 to jest to samo. Różnią się kalibracja a jeden jest wyjściowo 300 zł tańszy....

Jeśli zdecydował byś się na kolumny stojące to twój system zyska. Ale pamiętaj! Na pewno nie kosztem suba. Głośniki surroundy w suficie także sprawdzają się przeciętnie. To nie atmos. Robiliśmy takie instalacje i ..... No jest delikatny niedosyt. Wiem , ładne ale to audio. Ładne nie musi być. Więc jeśli klasyczny zestaw. To klasyczny. Mogą być naścienne tyły , płaskie.

I na pewno ! Nie kosztem subwoofera. Ten być musi. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...