Skocz do zawartości

Nowe kino domowe -pomoc


papaj

Recommended Posts

Temat oczywiście jak tysiąc innych przy czym u mnie wymieniamy komponenty.

Kolejno więc tak - pokój salon 6,50mx4 metry. Kino na środku dłuższej ściany, Wymieniłem tv na 65 cali panasonica ex780, do tego jest tv sat. Teraz czas na wymianę kina. Stoi denon 1910 + słabiutkie jamo 426 z subem 210 na kablach klotzach. Oglądam w 95 % tv sat + kino. Praktycznie żadnej muzyki w tym pokoju., żadnych konsol itp.

Budżet - trochę nieokreślony - ale około 5 tys. Przy czym jeśli miałbym dołożyć 1-1,5 ts. to jestem w stanie zrobić tak , że kupię np. ampli i za 3 miesiące kolumny.

Co sobie wstępnie wybrałem - 3 amlpi  -onkyo 676, yamaha 683 lub denon 2400. Najbardziej optuję za onkyo lub yamaha, ale te modele dosyć podobne. Zastanawiam się jeszcze nad bardziej budżetową konstrukcją tj. yamaha 483 i dołożyć zostającą kasę do kolumn. Te 700 zł robi różnicę.

Natomiast kolumny - najpierw chcialem jamo 807, ale po odsłuchu w markecie stwierdziłem, ze jest " bardzo wąsko" - przynajmniej według mojego słabego ucha.

Druga opcja jaka mnie naszła to Taga v3 lub poczekać, albo tańszy ampli (yamaha 483) i heco 500. Przy czym tych dwóch modeli nie słyszałem. Wiem jednak, ze w tych wszystkich budżetowych konstrukacjach (a o takich mówimy) pewnie słyszeliście już jak grają dziesiątki razy więc muszę też jakoś zaufać w tych porównaniach.

 

Gdybym mógł prosić o uwagi do moich wyborów byłbym zobowiązany.....bo już w głowie mi się miesza po przeczytaniu tysięcy opcji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od elektroniki. Biorąc pod uwagę wykorzystanie systemu wyłącznie do kina domowego, brałbym pod uwagę Onkyo TX-NR686, ewentualnie tylko troszeczkę drożej, ale trochę lepiej Pioneer VSX-LX303. To moim zdaniem najlepsze rozwiązania do kina domowego w swoim budżecie.

Kwestia kolumn - jeśli budżetowo, ale porządnie, to spójrz na Polk Audio T531. To mocne, dynamicznie, szybko, energicznie grające kolumny, które jestem pewny, że usatysfakcjonują Cię. Jeśli możemy trochę podwyższyć budżet, nadal pozostałbym przy Polk Audio, tylko wyższa seria Signature. Bardzo dobrą opcją do kina jest także Klipsch, gdzie na przód możemy zastosować model R-26F. Na koniec równie ciekawa propozycja Magnat serii Shadow. Posłuchaj, porównaj, zawsze możesz także u nas wypożyczyć, a zestawie będzie znacznie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...