Skocz do zawartości

Monitiry studyjne pod pc.Jest sens??


totalnylaik

Recommended Posts

Witam.Tak jak w temacie.Chciałbym sobie kupić głośniki pod komputer i zainteresowały mnie Mackie cr4.Zależy mi na naturalnym brzmieniu.Głośniki będą używane głównie do muzyki i troche do filmów i gier.Będą podłączone do karty Asus Xonar dg.Jest sens kupować te monitory??

Edytowano przez totalnylaik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego typu monitory aktywne podłączone do komputera.( tych twoich nie znam)

W kilku słowach opiszę wady takiego rozwiązania.

podstawową wadą jest umieszczenie modułu wzmacniacza w jednej kolumnie. To powoduje (pomijając potencjalnie inne warunki pracy samych kolumn ze względu na budowę wewnętrzną) konieczność użycia jednego potencjometr głośności. I tu jest pies pogrzebany ;). W takich konstrukcjach użyty jest zazwyczaj potencjometr bardzo bardzo tani i tym samym naprawdę słabej jakości. Efektem jest w,najlepszym przypadku, nierównomierność pracy(głośności ) przy małych wartościach wzmocnienia. A w najgorszym trzaski przy zmianach głośności i rożne „miejscowe” anomalie ;)

Ja kupiłem moje glosniki do odsłuchiwania ścieżki audio przy montażu materiałów wideo. Dość miałem walki z wyimaginowanym szumem który generowała karta dźwiękowa do spółki z głośniczkami komputerowymi. I w tym zakresie sprawdzają się dość dobrze. Muzyki także słucham czasem ale jest zbyt analitycznie jak na mój gust.

 

Nie wiem czy w twoim przypadku nie byłoby lepiej kupić używany wzmak i monitory audio.

 

Jezeli jednak zdecydujesz się na aktywne. Szukaj kolumn za wzmacniaczami zabudowanymi w każdej kolumnie i dokup zewnętrzny potencjometr.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@totalnylaik jest jeszcze jeden element o którym trzeba wspomnieć.

przy tego typu konstrukcjach 90% konstrukcji to monitory tzw. bliskiego pola.

efektem pośrednim jest bardzo mały sweetspot, czyli żeby mieć ładna steresonie i pełne pasmo musisz siedzieć w bardzo określonym miejscu i często nawet przesunięcie głowy powoduje spooore roznice.

cala reszta spraw to same zalety :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...