Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod kolumny ?


Crazy Man

Recommended Posts

30 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli podłączasz baterię do przyłączy kolumny i w górnym głośniku membrana się cofa a a dolnym wysuwa to na bank podłączyłeś jeden z głośników w przeciwfazie. jeśli tego nie wyprostujesz to niema sensu nic robić dalej. Przy łączeniu szeregowym (+) jednego głośnika podłączasz do (-) drugiego. Dopiero taki zespół podłączasz jak jeden głośnik. Jeśli masz tak źle podłączone to nie kolumny grają śmiesznie tylko ty spaprałeś sprawę. 2 głośniki połączone szeregowo będą grały ciszej niż połączone równolegle. To jest zupełnie normalne.

Słuchaj a ten wzmacniacz będzie dobry ? jest przystosowany pod 2ohm i postaram się sprzedać ibize za 600 zł i powinno być cacy.

https://www.olx.pl/oferta/behringer-ep1500-2x700w-2ohm-wzmacniacz-mocy-koncowka-mocy-CID751-IDuPKiP.html#0555b537cd


Ja podłączyłem jak na obrazku jest pokazane z wyjścia + do + głośnika potem - do - drugiego głośnika a drugi - do wyjścia tylko zrobiłem nie plus na górze a z dolnego +.A możesz mi znaleźć schemat jak powinienem prawidłowo podłączyć lub narysować bardzo  byłbym wdzięczny jeżeli popełniłem błąd.

Właśnie zrobiłem błąd podłączyłem zamiast od górnego głośnika zacząłem od dolnego i to jest mój błąd ?

5677652000_1445969578.thumb.png.77ffee6aecfb959d383f89c9cc93be6a.png

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że + to + a -  to - ale nigdy nie łączyłem szeregowo i po prostu nie umiem to tak jak pierwszy raz uczysz się pisać ja tak mam podobnie czyli muszę zrobić to tak :

+ z wyjścia do + górnego głośnika potem - do minusa dolnego głośnika a potem z dolnego głośnika  głośnika + do -  wyjścia ? Bo tak na rysunku wygląda dlatego ja nie rozumiem tego dlatego prosze o pomoc bardzo przepraszam za mój poziom niewiedzy :(

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bez znaczenia który jest górny a który dolny kiedy kolumny leżą :)

Głośniki mają być podłączone w fazie a przewód pomiędzy nimi + do - . Innej możliwości niema.

Nie rozumiem po jaką cholerę jeden głośnik podłączyłeś + do - zacisków kolumny. Ten był źle podłączony.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MobyDick napisał:

To jest bez znaczenia który jest górny a który dolny kiedy kolumny leżą :)

Głośniki mają być podłączone w fazie a przewód pomiędzy nimi + do - . Innej możliwości niema.

Nie rozumiem po jaką cholerę jeden głośnik podłączyłeś + do - zacisków kolumny. Ten był źle podłączony.

Testowałem baterią i w kolumnie w dwóch głośnikach membrana wysuwa się do przodu to teraz jest dobrze połączone chodzi mi prawidłowo ? Tak wolę zapytać się dla pewności po prostu chcę już dobrze połączyć by nie odkręcać ponownie.

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz muszę zrobić to samo w drugiej a nie mam już siły.

Również chciałem wam podziękować bardzo za pomoc i cierpliwość widać , że forum jest bardzo w porządku jak i ludzie :).

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

A prubowałeś posłuchać tych kolumn z innym wzmacniaczem?Jakaś Yamaha czy coś co mają twoi znajomi tak aby porównać.

Mieszkam na małej wsi raczej nie będą mieli a co do takich wzmacniaczy wiadomo  mogą lepiej zagrać ale czasami jest tak , że nie wykorzystasz powiedzmy mocy głośników (chodzi mi ogólnie no chyba jak to potężny wzmacniacz to inna sprawa) chętnie bym sprawdził :).

Testowałem teraz na 8 Ohm kolumna i ładnie gra teraz.

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo z takich mocnych wzmacniaczy gra lepiej gdy są mają podłączone obciążenie 8 ohm niż mniejsze. Większa moc to nie jest wszystko. Szukanie odpowiedzi jaka jest prawdziwa moc wzmacniacza  i ile mogą wytrzymać głośniki niema sensu. Tym bardziej jeśli się to ma robić na oko. Faktem jest, że wygląda na to że obecna konfiguracja jest optymalna. Bywają sytuacje kiedy wzmacniacze o małej mocy niszczą głośniki jeśli łatwo ulegają przesterowaniu , wzbudzają się lub powstaje na ich wyjściu stała składowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

A ciekawe czy te twoje kolumny mają zwrotnicę i jaką mają efektywność?

Napiszę tak osoby , którym się nie podobało moja konfiguracja jak głośniki car audio pod kolumnę podłogową to muszę was zmartwić gdyż to połączenie daję radę spokojnie.Kolumna  nie ma zwrotnicy lecz kondensator i białą kostkę do piezo tonowych fakt czasami słychać jak grają jakby powietrzem gdy za dużo idzie np basu przykład bass boosted piosenka nie we wszystkich.Wzmacniacz spokojnie radzi sobie membrany pracują normalnie czyli nie szaleją -nie charczą  -nie pierdzą wiem , że kolumny trochę może lekko-delikatnie za małe ale do domu gra świetnie czuć mocny i głęboki bas , narazie testowałem trochę spokojniej tak do 30-45% vol. mikser max - końcówka max - windows 30-45% przy tym poziomie głośności membrany pracują delikatnie może więcej niż trochę delikatnie chyba wiecie mniej więcej co mam na myśl (Testowana muzyki dubstep/hz/dance/club/bass boosted) i te połączenie lepiej gra niż głośniki co były zamontowane na dole 2x150 rms estradowe + 45 cm głośnik estradowy póki co zastanawia mnie efekt powietrza w piezo wysoko-tonowy.

18 godzin temu, Miras23 napisał:

DO tych potworów, to podłączyłbym jakąś starą, wielką końcówę mocy. Z pewnością potargałoby solidnie tymi wooferami :)

Ta końcówka też sobie radzi :) 

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Sporo z takich mocnych wzmacniaczy gra lepiej gdy są mają podłączone obciążenie 8 ohm niż mniejsze. Większa moc to nie jest wszystko. Szukanie odpowiedzi jaka jest prawdziwa moc wzmacniacza  i ile mogą wytrzymać głośniki niema sensu. Tym bardziej jeśli się to ma robić na oko. Faktem jest, że wygląda na to że obecna konfiguracja jest optymalna. Bywają sytuacje kiedy wzmacniacze o małej mocy niszczą głośniki jeśli łatwo ulegają przesterowaniu , wzbudzają się lub powstaje na ich wyjściu stała składowa. 

Tak to prawda ale jeżeli nie będę zbyt przesadzał z głośnością czyli wszystko na 100% to będzie dobrze póki co testowałem do 30-45% i jestem mega zadowolony.

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ze problem został rozwiązany bez potrzeby wymiany czegokolwiek. Jeśli chodzi o głośniki niskotonowe to z tego co się zorientowałem są przez ich producenta przewidziane do zastosowań tego typu i nie wymagają filtrowania dolnoprzepustowego. A kondensatory i rezystory stanowią filtry zwrotnicy dla głośników piezoelektrycznych , które uzupełniają tu pasmo głośników niskotonowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MobyDick napisał:

Ciesze się ze problem został rozwiązany bez potrzeby wymiany czegokolwiek. Jeśli chodzi o głośniki niskotonowe to z tego co się zorientowałem są przez ich producenta przewidziane do zastosowań tego typu i nie wymagają filtrowania dolnoprzepustowego. A kondensatory i rezystory stanowią filtry zwrotnicy dla głośników piezoelektrycznych , które uzupełniają tu pasmo głośników niskotonowych.

Ja również się cieszę , że problem został rozwiązany dzięki temu nie musiałem kupować nowej końcówki również wam bardzo dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...