Skocz do zawartości
Stachox

Jakie kolumny do Magnat mr780

Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam Magnat mr780 i kolumny MA Bronze6. Muzyka  głównie rock, jazz, chillout i trochę elektroniki.  Gra to całkiem nieźle ale z czasem zauważyłem, że te kolumny są dla mnie zbyt natarczywe w środku pasma, za to dół i góra grają bardzo przyjemnie. Dochodzi do tego, że na eq magnata zmniejszam średnie tony o jakieś 25% i jest lepiej. Zastanawiam się jakie kolumny będą lepiej pasować. Warunek jest by nie miały mniej basu od tych MA Bronze6, ponieważ akustyka mojego salonu pochłania jego sporą część. Testowałem kiedyś u siebie Tannoy Mercury 7.4 i basu było za mało. Kolor raczej czarne gdyż takie mam meble. Budżet to 6000zł.

Heco Aurora 1000 ? , ile masz metrów w pokoju ? ale jak 25+ to pewnie obie propozycje do obadania ;) 

ew. jeszcze dynavoice df-8

niby filmik ale fajnie brzmi u mnie na moich szajs-słuchawkach ;) 

metraż jest ok 18m2 ale akustyka pochłania dużo basu. po prawej wnęka kuchenna a po lewej otwarty korytarz i to tam jest cały bas.

20180622_221829.jpg

18 metrów to za malo dla heco 1000.

Tu obstawial bym monitor audio silver 300 lub wyśmienite elac uni fi. Możesz też spróbować podstawkowe pmc twenty 22. One zdecydowanie zagrają najlepiej 

Piotrek

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i zaczynam przygodę ze stereo, w związku z tym wszedłem w posiadanie wypatrzonego przeze mnie ampli tunera Magnat MR 780. Chciałbym się was doradzić czy połączenie go z kolumnami klipsch rp280 będzie dobrym rozwiązaniem, te kolumny miałem okazję słuchać i uważam, że grają dość ostro, wysokie tony są mocne i zastanawia mnie czy zakupiony przeze mnie Magnat z uwagi na swój charakter o którym jak na razie tylko czytałem, złagodzi trochę dźwięk i sprawi, ze wysokie tony nie będą aż tak wyraźne, pokój w którym będzie ustawiony sprzęt ma powierzchnię trochę ponad 28m i jest praktycznie kwadratowy, kolumny będą odsunięte od ściany ok. 25cm i ustawione w rogach. Słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki choć wole i preferuję taką z lat 90, pod ampli tuner będzie podłączony również dekoder telewizyjny po optyku. Zastanawiam się nad tymi kolumnami ze względu na obecną cenę gdyż obecnie można nowe sztuki nabyć poniżej 1700zł. ich wygląd też jest na plus. Z góry dziękuje za pomoc, wypowiedzi użytkowników w/w ampli tunera również mile widziane. 

Cześć,

Tak jeśli już musisz je kupić to mr780 jest dobrym kompanem. Chociaż ja uwazam że do tego amplitunera można dobrać inne kolumny. Lepsze a też jasne 

Jak magnat 755, 757, bowersy serii cm, Dali ikon lub nowsze opticon itp itd.

Piotr

Dziękuję za odpowiedz, nie brałem pod uwagę Twoich propozycji, i zacząłem bardziej się rozglądać i więcej czytać, co powoduje, że jeszcze mniej wiem i to nie jest dobra droga. Mam jeszcze jeden typ chyba trochę mniej krzykliwych kolumn nisz klipsch 280, a mianowicie POLK AUDIO TSX 550T , czy do mojego ampli tunera będą lepszym partnerem niż klipsch, wizualnie do zaakceptowania 

Dnia 7.11.2018 o 17:24, S4Home napisał:

Tak lepszym. Ale polują na serię rti.

Piotr

Dziękuję za odpowiedz. Sprawdziłem Twoją propozycję i przekonuje się, że to będzie to, bo im więcej będę szukał tym mniej będę zdecydowany na konkretną firmę. Czy do trochę ponad 28m wystarczy polk audio RTI a5 , czy raczej celować w model większy a7 ? 

RTI a9 nie biorę w ogóle pod uwagę ze względu na ich rozmiar, musiałbym pozbyć się niektórych przydatnych mebli. Dziękuje za pomoc i wyrozumiałość.  

9 taki na pewno nie. 5tki dadzą radę. Ale jeśli ci nie przeszkadza to 7ki będą jak znalazł. 

Pytaj nas o cenę 

Piotr

Dnia 9.11.2018 o 07:26, S4Home napisał:

9 taki na pewno nie. 5tki dadzą radę. Ale jeśli ci nie przeszkadza to 7ki będą jak znalazł. 

Pytaj nas o cenę 

Piotr

Dziękuję za odpowiedz, postaram się zadzwonić we wtorek. 

Przepraszam za post pod postem. Pomimo,że podjąłem już prawie na 100% decyzje odnośnie kolumn, zawsze musi pojawić się jakieś ale, i tym ale są kolumny Magnat Transpuls 1500. w związku z tym,że te kolumny siedzą mi w głowie mam pytanie czy mój MR 780 jest w stanie je prawidłowo "napędzić " i czy nie są za duże do mojego pokoju w którym będą stały, ich wygląd jest idealny. Nie miałem ich okazji słuchać i zastanawiam się jakiego dźwięku po takim połączeniu mogę się spodziewać ? 

To nowość. Jeszcze nikt ich nie miał. Jest szansa że będziemy je mieć jako pierwsi w Polsce więc od razu zapraszam do kontaktu jeśli chcesz je sprawdzić przed kupnem. 

Nie znam jeszcze ceny. Ale spodziewam się że będą nieco tańsze od odpowiednika JBL:)

Piotr

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się