Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Witam wszystkich forumowiczów,

Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym się Was doradzić odnośnie doboru wzmacniacza do kolumn Dynaudio Emit20, które posiadam od jakiegoś czasu.

Obecnie posiadam Rotel'a ra06 i zastanawiam się czy można zastąpić go czymś lepszym. Pod uwagę biorę sprzęt używany. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć nie powinna przekroczyć 2500zł.

Jeżeli chodzi o muzykę, to nie jestem zamknięty na określony styl. Słucham głównie Różnego  rodzaju melodyjnego metalu. Coś w stylu Haggard, Therion, ale też Type o negative, Metallica, trochę jazz'u, blues'a, elektroniki(czyli raczej wszystkiego)

W tym zestawieniu chyba najbardziej brakuje mi stereofonii, przestrzeni?

Źródło to głównie komputer i flac. Mam cd Yamahy cdx 396, ale szczerze mówiąc zgrywając swoje pliki do flac'a i odtwarzając je przez xonar'a d2 w Foobar'ze(ASIO) grają chyba nawet trochę lepiej.

Do tych kolumn polecany jest Hegel h80 i rega elex-r, ale to są drogie klocki. W sumie problem polega na tym, że nawet gdybym chciał przekroczyć budżet, to nie chcę robić tego w ciemno, mając na uwadze to, że biorę pod uwagę sprzęt używany.

Bardzo proszę o jakieś sugestię i zachęcam do dyskusji

Napisano

Na pewno Hegel jest bardzo dobrą opcją do Twoich Dynaudio, Rega chyba niekoniecznie (chociaż to świetny wzmacniacz, moim zdaniem nie pasuje do Dynaudio). Natomiast mieszcząc się w budżecie masz integrę NAD C356 BEE, takie połączenie może Cię miło zaskoczyć. Zapraszam na odsłuchy i ewentualne wypożyczenie.

Napisano (edytowany)

Czy ten Nad będzie zauważalnie lepszy od Rotela? Wcześniej grał u mnie z B&W 601s3, które jeszcze posiadam. Dlatego myślę, że warto sprzedać ten zestaw, dołożyć i kupić coś pod te Emity. Nie mam dużego doświadczenia z różnym sprzętem, dlatego proszę o sugestie

Edytowano przez Wojciech1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...