Skocz do zawartości

Poszukiwane kolumny podstawkowe, 100% KD, 1000zł


Bartłomiej

Recommended Posts

20 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Należy się jakaś aktualizacja, bo BARDZO mi pomogliście. Wszystkie głośniki podłączone i przetestowane (Mad Max 5.1, kilka utworów i zwykła telewizja czyli set, jaki będą obsługiwać):

  • Polk S20 - pięknie wykonane, bardzo solidne. Po przejściu z budżetowych podłogówek Quadrala na pewno nie powiedziałbym, że jest gorzej. Całkiem wyraźna góra i bardzo wyróżniający się bas. Nieźle!
  • Pylon Pearl - znacznie spokojniejsze, niż Polki. "Po trochę" wszystkiego, dla ucha mojego i żony - bezpiecznie, nijako, mdło. Odpadły od razu.
  • Klipsch R15M (czyli wersja przed sugerowaną R51M) - pierwsza reakcja po podłączeniu - ostro, bardzo ostro. Dźwięk aż zgrzyta i przeszywa na wylot. Totalnie inne odczucia, niż przy Quadralu. 

 

Kolejny krok - naprzemienne podłączanie Polka i Klipscha. Obserwacja - Polk tłumi basem, po podłączeniu Klipscha wszystko staje się krystalicznie czyste (ale basu zauważalnie mniej). Dźwięki, które na Polkach przelatują gdzieś w tle tutaj wysuwają się na pierwszy plan. Przy odtwarzaniu muzyki Klipsch brzmi plastikowo (stwierdziłem na początku, że podobnie do głośnika w telefonie i dla takich zastosowań od razu by odpadł). Za to w kinie i telewizji monitory pokazują pazur. Werdykt jednoznaczny - w moich warunkach i dla moich konkretnych zastosowań Klipsch stanowczo wygrywa (z gigantyczną przewagą), mimo, że to półka niżej, mimo, że tańszy i najmniejszy z całej trójki (przy Polkach monitory od Klipscha wyglądają jak zabawki).

Ostatnia decyzja - testowany model i tak wraca do sklepu, więc muszę zdecydować czy warto dopłacić ~300zł do nowszej wersji R51M (na RP160 brak budżetu a te pewnie całkowicie zamknęłyby temat:))

Q21 - w temacie opisywaliście nowe Klipsche. Myślicie, że warto? Jesteście w stanie przedstawić zalety nowszej wersji?

No a porównanie do obecnych quadrali. Bo tu nastąpiła moja dyskusja z kolegami.

No jak mówiłem r15 i wszystkie inne wersje tej kolumny takie są. Zobaczysz jak ostrość przeszkadza ci z czasem. Aż nie do wiary. A bas nie stanie się większy. Rp160 będzie deczko lepiej, ale one wciąż będą miały twardy bas. Z tym że góra się uspokoi. 

Może warto sprawdzić magnata 723?? Aaaaa tu może być kozak!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

No a porównanie do obecnych quadrali. Bo tu nastąpiła moja dyskusja z kolegami.

No jak mówiłem r15 i wszystkie inne wersje tej kolumny takie są. Zobaczysz jak ostrość przeszkadza ci z czasem. Aż nie do wiary. A bas nie stanie się większy. Rp160 będzie deczko lepiej, ale one wciąż będą miały twardy bas. Z tym że góra się uspokoi. 

Może warto sprawdzić magnata 723?? Aaaaa tu może być kozak!

Piotrek

Hej Piotrku, 

W odniesienie do Quadrali - Polki S20 baaardzo podobne (trochę mniej wyrazista góra i bardziej podbity bas) na moje amatorskie ucho.

Klipsch - totalnie inna sprawa - jak wspomniałem, dużo bardziej krystalicznie, ostrzej i wyżej. Co do wysokich tonów - zdaję sobie sprawę jakie jest ryzyko i testowo robiłem dłuższy odsłuch (ale wiem, że wyjdzie "w praniu"). Nie zmienia to faktu, że taki dźwięk najbardziej odpowiada moim potrzebom i myślę, że będę zadowolony z Klipscha. Zresztą, każde ucho jest inne i nie wyobrażam sobie, żeby każdy użytkownik tego systemu narzekał po jakimś czasie na przesycenie wysokimi tonami:)

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 12.10.2018 o 23:21, GleNinja napisał:

top hi-fi -   muzyka mimo wszystko oparta jest na solidnym basie - jeśli tego basu brakuje - to na całości to mocno rzutuje w odsłuchu

i rozumie, iż jako doświadczony znawca hi-fi - twierdzisz, iż kolumna podstawkowa jest w stanie wygenerować taki sam bas jak kolumna podłogowa  tak? - oczywiście podobny pułap cenowy

Ja mam kolumny Jamo C97 - i chętnie moje "pudełka" sprawdzę z twoimi podstawkami i porównam.

Podaj, które dokładnie modele masz na myśli - jak będę miał możliwość porównam i na pewno opiszę wrażenia.

Fakt, że ostatnio nie odsłuchiwałem podstawek, jak mam możliwość to odsłuchuje podłogówki i być może jetem w błędzie - 

 

W małym pomieszczeniu bas z kolumny podstawkowej będzie słyszalny, z dużej podłogówki też- ale pewnie dopiero na korytarzu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...