Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
robigame

Zmiana głośników front na jakie budżet do 4000

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam kino domowe amplituner yamaha 779 kolumny magnat 675,673,centralny 67,sub 6725a w kolorze mocca.Ogólnie jestem zadowolony z ich słuchania. Z racji przeprowadzki a co za tym idzie zmiana przestrzeni i wystroju zmuszony jestem wymienić cały zestaw magnatów. Po sprzedaży w/w kolumn chcę zbudować zestaw od nowa.Amplituner zostaje. Salon około 25 m2 z otwartą przestrzenią na kuchnię.Słucham muzy z pendriva dance,rap,disco polo,z you tuba,radio internetowe,filmy z różnych źródeł.40% filmy 60% muza.Założony budżet wstępnie to 3000 max do 4000  tysiące na fronty.Zaznaczę ,że nie jestem żadnym audiofilem,potrzebuję aby głośniki zagrały  lepiej od wspomnianych magnatów.  Kolumny koniecznie muszą być w jasnym kolorze.Dla mnie ważne jest aby był nisko schodzący bas co nie brakuje magnatom.A później pomyślimy o subie,centralnym i efektowych.Czekam na propozycje.

Witaj,

Oczywiście optymalnie byłoby skorzystać z możliwości odsłuchu gdyż jest przynajmniej kilka udanych kolumn na rynku w tym przedziale cenowym, które mogą Ci się podobać. Zacząłbym od Heco Aurora 700, na pewno również klasyka gatunku w tej cenie czyli Dali Zensor 7 oraz Pylon Sapphire 25. Kolumny te często przewijają się w różnych wątkach ale są to bardzo udane i uniwersalne konstrukcje w swojej cenie - chyba najczęściej wybierane po odsłuchach przez klientów. Biorąc pod uwagę szkołę grania Magnata, do której na pewno trochę się przyzwyczaiłeś zwróciłbym uwagę jeszcze na Monitor Audio Bronze 6. Aluminiowe membrany tych kolumn trochę brzmieniowo nawiązują do Magnata jednak go przebijając w kulturze grania.

Pozdrawiam,

Michał.

To znacznie lepsze granie od obecnych 675 i Aurora 700.

Granie czyste, mocne, a kolumny są rewelacyjnie wykonane.

Wypożycz je od nas i posłuchaj sam. Jeśli byłby na nich inny napis producenta to kosztowały by x2.

Piotr

Dzięki. A jaka cena u was jest obecnie tych magnatów.Na jakich warunkach wypożyczacie? Rozumiem, że moja Yamaszka da radę napędzić je. Później mam zamiar dokupić resztę zestawu:sub,central i surrandy.

Na jakich zasadach znajdziesz na stronie.

A jeśli chodzi o cenę to napisz do mnie lub zadzwoń do salonu i powołaj się na rozmowę ze mną. Cena będzie na pewno atrakcyjna.

Piotr

Jeśli poczekasz to trochę więcej niż teraz.

Quantum 675 to bardzo dobre kolumny. Nie ma ich już w sprzedaży. Jak sklepy wyprzedażą zapas to używki znacznie zwrosna w cenę. Bo nie ma kolumn porównywalnych w tej cenie.

Zarówno fronty jak i tyły. 

Piotr

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować