Skocz do zawartości
1Ender

Klub Google Chromecast audio

Recommended Posts

Gogle home jest potrzebne do 1 konfiguracji chromecasta. Robisz to tylko 1 raz. Później obsługa z serwisów streamingowych np. za pomocą telefonu. 

Pozdrawiam 

25 minut temu, Maliniakk napisał:

Czy do Chromecasta audio jest niezbędna aplikacja Google home?

Google home jest potrzebna tylko na początku do konfiguracji w sieci. Potem już jej nie używałem. 

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................

Ale ja mam inne pytanie odnośnie chromecast. Ponieważ czasem czytam, że chromecast komuś tnie albo wydaje dziwne dźwięki. Ja się nigdy z tym nie spotkałem u siebie. Czym to może być spowodowane, jakością zewnętrznego DAC? A może niektóre chromecast są podróbkami? Widziałem sporo urządzeń na eBay czy Amazon które nazywają się chromecast ale oryginalnymi nie są a przynajmniej nie wyglądają. Co sprawia, że jednemu chromecast streamuje dobrze a komuś innemu płata figle? Może faktycznie podróbki?

Tu raczej trzeba winić szybkość łącza i cała reszta z tym związana. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. 

Pozdrawiam 

Szybkość łącza też. Ale co jeśli ktoś ma szybkie dobre łącze i nadal miewa dziwne rzeczy z chormecast? Może winny jest kabel toslink, zewnętrzny DAC, zasilanie, albo sam chromecast wadliwy lub podróbka?

49 minut temu, 1Ender napisał:

Gogle home jest potrzebne do 1 konfiguracji chromecasta. Robisz to tylko 1 raz. Później obsługa z serwisów streamingowych np. za pomocą telefonu. 

Pozdrawiam 

Dzięki, na to liczyłem, bo podobno GH jest strasznie skopana

Dnia 20.05.2020 o 09:39, Maliniakk napisał:

Cześć, mam pytanie bo jestem zielony w tym temacie. Czy do Chromecasta audio jest niezbędna aplikacja Google home? Nie potrzebuję tak rozbudowanej apki. 

Lepiej mieć Google home ponieważ właśnie tam możesz włączyć pełen zakres dynamiczny, korektor dźwięku, aktualizacje, możesz nawet przesłać dźwięk z YouTube 

Edytowano przez Szymon Żarnowski