Skocz do zawartości

Kruger & Matz Passion KM0504


Krutki

Recommended Posts

  • 4 years later...
15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Wszystkie które wymienił to dno.

Tyle, że te dno nie pokrywa się z opiniami w necie.

Jakies 3 tyg temu odsłuchiwałem Jamo S606 i wg mnie zagrały zdecydowanie wyraźniej i czyściej  na gorze, korektor miałem podkrecony na 6-8, gdzie na taga mam 8-10 i czuje niedosyt. Srodek tak samo lekko cofnięty w taga jak i w jamo, co mi sie za bardzo nie podoba. Niskie tony w Jamo nie tylko było słychać ale i czuć całym ciałem przy ciut głośniejszym słuchaniu. Przy w miare cichym słuchaniu to żadna z tych i z trochę droższych kolumn nie pozwala na uzyskanie akceptowalnego, odczuwalnego, przyjemnego bassu. Na korektorze bass w tadze mam aktualnie na 8, a na jamo miałem na 6 w pomieszceniu 2x większym niż aktulanie. Bez suba sie nie obejdzie.

W miedzy czasie odsłuchałem też pure acoustiq supernova 8. Totalne nieporozumienie. Bass wchodził za bardzo w srednie tony i muzyka zlewała się w jedną papkę. 

TEz miałem stycznosc z MAudio na wzór jamo s606 i KM0503, był to model HRS-85. W sumie odsłuch na moim onkyo trwał z 3min, ale pierwsze wrażenie było pozytywne. Właściciel miał to u siebie spięte w systemie 7.1 i był zadowolony. Ja niestety nie odsłuchałem ich pod jego Harmanem, by mieć jakieś porównanie do swojego amplitunera.

 

EDIT.

A może jednak ten onkyo tx8150 za słabo podbija poszczególne pasma, i dlatego nie podoba mi sie to zgranie z taga.?

Za jakim ewen. ampli się rozglądać?

Jeszcze nie udało mi się rozpracować przesyłania po wifi muzyki z darmowego konta spotify, gdzie w wyzszym modelu tx8270 to działa.

 

 

A, i czy roznica dżwieku w stereo, pomiedzy ampli stereo, a kinem domowym (w trybie stereo jest) od razu zauwazalna?? Nie słucham zadnych flacow, ani niczego z bardzo wysokim bitrate. Radio internetowe, DAB, Netlfix, y2b mi wystarczy.

Edytowano przez Mariusz80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariusz80 napisał:

Tyle, że te dno nie pokrywa się z opiniami w necie.

Pokrywa , pokryw.

Opinie w necie to sa takie, gdzie poczytasz tam uzyskasz informację jakie chcesz.

Poczytaj na tm forum. Jamo 606 to bardzo słabe kolumny.

7 godzin temu, Mariusz80 napisał:

na gorze, korektor miałem podkrecony na 6-8, gdzie na taga mam 8-10 i czuje niedosyt.

Aha. no to faktycznie.

7 godzin temu, Mariusz80 napisał:

EDIT.

A może jednak ten onkyo tx8150 za słabo podbija poszczególne pasma, i dlatego nie podoba mi sie to zgranie z taga.?

Za jakim ewen. ampli się rozglądać?

Jeszcze nie udało mi się rozpracować przesyłania po wifi muzyki z darmowego konta spotify, gdzie w wyzszym modelu tx8270 to działa.

T 8150 też masz Spotify connect.

Wejdż w ampliakcje Onkyo ona Cie przekieruje.

Jak chcesz jasniejsze granie to tak gra na przykłąd Yamaha.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.02.2023 o 07:13, Piotr Sonido napisał:

T 8150 też masz Spotify connect.

Wejdż w ampliakcje Onkyo ona Cie przekieruje

U mnie aplikacje widza to tak

 

Dnia 16.02.2023 o 07:13, Piotr Sonido napisał:

Jak chcesz jasniejsze granie to tak gra na przykłąd Yamaha.

Interesuje mnie ampli na ktorym dziala przewijanie a nie tylko przeskakiwanie utworow mp3 z usb. Onkyo to ma, denon nie, Yamaha n803 tez  nie ma.

Screenshot_2023-02-24-15-31-46-191_com.onkyo.jp.onkyoremote.jpg

Screenshot_2023-02-24-15-33-00-813_com.spotify.music.jpg

Screenshot_2023-02-24-15-33-29-011_com.onkyo.jp.onkyoremote.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to dobrze wygląda. Przenosi Cię do aplikacji Spoitify. Zainstaluj ją :)

Ona sięwtedy po prostu sama odpali i będziesz podłączony connect.

"Wyłącznie dla użytkowników premium"

A ktoś ostatnio mówił że Connect jest dostępny w darmowym planie, ja mówiłem że raczej nie. No to jest odpowiedź.

Dnia 24.02.2023 o 15:42, Mariusz80 napisał:

Interesuje mnie ampli na ktorym dziala przewijanie a nie tylko przeskakiwanie utworow mp3 z usb. Onkyo to ma, denon nie, Yamaha n803 tez  nie ma.

Jeśli masz takie wymogi no to musisz sprawdzać i testowac. Mając Spotify po co MP3 z USB?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2023 o 07:11, Piotr Sonido napisał:

Przenosi Cię do aplikacji Spoitify. Zainstaluj ją

Na drugim zdjeciu widac ze jest zainstalowana apka. 1 i 3cie zdjecie jest z apki Onkyo.

Dnia 28.02.2023 o 07:11, Piotr Sonido napisał:

"Wyłącznie dla użytkowników premium"

A ktoś ostatnio mówił że Connect jest dostępny w darmowym planie, ja mówiłem że raczej nie. No to jest odpowiedź.

Mam zrzut z modelu tx8250, na ktorym działa darmowa wersja.

 

Dnia 28.02.2023 o 07:11, Piotr Sonido napisał:

Mając Spotify po co MP3 z USB?

 

Bo mam kilkadziesiat płyt z mp3, które chce zrzucić na pednrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2023 o 00:00, Mariusz80 napisał:

Przy w miare cichym słuchaniu to żadna z tych i z trochę droższych kolumn nie pozwala na uzyskanie akceptowalnego, odczuwalnego, przyjemnego bassu.

Przeczytaj sobie ten artykuł. Dotyczy akurat YPAO Volume który jest systemem Yamahy ale ogólnie opisuje problem "cichych odsłuchów".

https://simplehomecinema.com/2017/08/05/loudness-correction-and-yamaha-ypao-volume/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...