Skocz do zawartości

Kolumny do biura z Yamaha AX - 450


hendeh

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Proszę o pomoc w doborze kolumn do biura 6x5m, mam dostępny wiekowy wzmacniacz AX 450. Obecnie grają takie podłogowe JBL TLX4, ale dźwięk jest męczący, w ogóle nie ciepły, za dużo góry, bas jakiś tam jest, ale taki rozciągnięty. W biurze jest dużo miejsca, kolumny nie muszą być głośne, zależy bardziej na jakości dźwięku. Muzyka to przede wszystkim blues, jazz, lekkie gitary, więcej perkusji niż gitarowych riffów. Brzmieniowo podobały mi się Tannoy revolution R3, chociaż grały z inną, nieco nowszą Yamahą, perkusja miała stuknięcie, a gitary starego bluesa nie skrzeczały jak na tych TLX-ach. Budżet do 1200zł., raczej używki, bo nowe w tej cenie raczej się nie znajdą. Może jest jakiś sklep z używanym sprzętem wystawiający faktury? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hendeh napisał:

Czy wcześniejsze M2 to jest to samo co teraz w sklepach TANNOY Mercury 7.2 za ok. 1200zł? Będą pasowały do mojej Yamahy?

Nie. Brzmienie jest zupełnie inne. 

10 godzin temu, hendeh napisał:

Czyli M2 zmieniły tylko nazwę i przeszły lekki lifting? A czy jest jakiś teraźniejszy odpowiednik R3?

Nie. Mówię że nie:)

7.2 i M2 to co innego. 

R3 nie ma swojego odpowiednika. Gdyż był to pierwszy typ hmm prototyp serii revolution ale jest ona teraz tak zmieniona że nie ma z tym nic wspólnego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hendeh pisałem używane to kolega @Pumpurek. To nasz kolega forumowy. Prowadzi komis używanego audio. Zapytaj o fakturę. I jakie kolumny może polecić do Twojej Yamahy. Ma duży wybór audio i doświadczenie. Myślę że tak najprościej. Poza tym dopóki nie zaczniesz słuchać to i tak niewiele dadzą Ci opisy co i jak gra. Trzeba wszystko zweryfikować na własne uszy, bo czytając możesz mieć zupełnie inne wyobrażenie. To tak jakby ktoś opisywał jak smakuje jakaś potrawa, której nigdy nie jadłeś. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok. Wybrałem kilka sztuk mieszczących się w budżecie:

Heco Victa Prime 502

Magnat Monitor Supreme 2002 albo 1002

Tannoy Mercury 7.2

Magnat Shadow 203

Czy któreś będą bardziej pasowały do Yamahy, czy w tej cenie to bez różnicy, szału nie ma? Teraźniejsze JBL TLX4 męczą twardym, suchym dźwiękiem niezależnie od głośności. Już ładniej grają moje stare mildtony 70W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...