Skocz do zawartości

Cichy dźwięk z TV do amplitunera


Marcin Dryl

Recommended Posts

10 godzin temu, DrunkWolly napisał:

Myślicie, że wrzucenie FiiO D03K Taishan pomiędzy TV, a Tagą miałoby sens?

Nie będzie głośniej jeśli o to Ci chodzi.

1 godzinę temu, Bartol_b napisał:

Jest tylko minimalna różnica w natężeniu dźwięku.

W natęzeniu? Masz na myśli głośności?

14 minut temu, rafau napisał:

I właśnie temu służy ta funkcja. Choć zastanawiam się o co chodziło Piotrowi z tym spadkiem jakości na pozostałych wejściach. 

Chodziło mi o to że funkcja wyrównuje Ci poziom głośności z źródła TV. Ale czy przełączając na inne źrodła one grają tak samo dobrze jak grały wcześniej?

Bo tu może działac to dwojako. Może podbijać złącze TV i wtedy ok. Ale może też obniżać poziom pozostałych źrodeł i wtedy jest mniej ok. O to pytałem. Nie korzystam więc to było pytanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Nie będzie głośniej jeśli o to Ci chodzi.

W natęzeniu? Masz na myśli głośności?

Chodziło mi o to że funkcja wyrównuje Ci poziom głośności z źródła TV. Ale czy przełączając na inne źrodła one grają tak samo dobrze jak grały wcześniej?

Bo tu może działac to dwojako. Może podbijać złącze TV i wtedy ok. Ale może też obniżać poziom pozostałych źrodeł i wtedy jest mniej ok. O to pytałem. Nie korzystam więc to było pytanie.

Piotr

Jest minimalna różnica w natężeniu dźwięku czyli w głośności.

Jakość nie ma tu żadnego znaczenia. Ja na swoim amplitunerze podniosłem po prostu głośność z wejścia optical za pomocą funkcji VolumeTrim bo takową funkcję moja yamaha posiada. I tyle. Głośność pomiędzy źródłami dość fajnie się wyrównała. A jakość nie ma tu nic do rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witajcie

Mam mam ten sam problem i dlatego znalazłem ten wątek na forum.

U mnie TV Samsung (jakiś UE) podłączony optykiem do amplitunera gra baaardzo cicho.

Znalazłem przejściówkę HDMI / chinch

https://allegro.pl/oferta/przewod-audio-kabel-hdmi-do-3rca-1-5m-12229813125?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_pla_pmax_catch-all&ev_campaign_id=17953739188&gclid=CjwKCAjwvNaYBhA3EiwACgndgo7r0YliGlB1FXqyrvUSdGU1XKhu3nvBdvcb8JVpoLJv9K839aNbPBoCVS0QAvD_BwE

Myślicie że to zadziała ?

Ktoś próbował ?

Może Samsung daje mocniejszy sygnał audio po HDMI niż po optyku ?

HDMI pójdzie do TV a biały i czerwony chinch do IN w amplitunerze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2022 o 21:09, Bartol_b napisał:

 Ja na swoim amplitunerze podniosłem po prostu głośność z wejścia optical za pomocą funkcji VolumeTrim bo takową funkcję moja yamaha posiada. I tyle. Głośność pomiędzy źródłami dość fajnie się wyrównała. A jakość nie ma tu nic do rzeczy.

Kolego Bartol , o ile dB podniosłeś głośność dla wejścia OPTICAL IN ?

Na szybko znalazłem info że zakres trymu jest +/10 dB a difoltowo jest ustawione na 0 dB.

PS

Jeśli to tak działa (i u mnie zadziała) to na tunerze też sobie podniosę głośność bo w tej chwili gra bardzo cicho

 

Edytowano przez TOMtor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TOMtor napisał:

Witajcie

Mam mam ten sam problem i dlatego znalazłem ten wątek na forum.

U mnie TV Samsung (jakiś UE) podłączony optykiem do amplitunera gra baaardzo cicho.

Znalazłem przejściówkę HDMI / chinch

https://allegro.pl/oferta/przewod-audio-kabel-hdmi-do-3rca-1-5m-12229813125?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_pla_pmax_catch-all&ev_campaign_id=17953739188&gclid=CjwKCAjwvNaYBhA3EiwACgndgo7r0YliGlB1FXqyrvUSdGU1XKhu3nvBdvcb8JVpoLJv9K839aNbPBoCVS0QAvD_BwE

Myślicie że to zadziała ?

Ktoś próbował ?

Może Samsung daje mocniejszy sygnał audio po HDMI niż po optyku ?

HDMI pójdzie do TV a biały i czerwony chinch do IN w amplitunerze.

 

Zrób zdjęcia wszystkich gniazd Ampli i TV. Zobaczymy jak można podłączyć.

A najprościej kabel, mini jack 2xRca podłączasz jack do gniazda słuchawkowego w TV a RCA (czincz) do wejścia liniowego w ampli np. cd, tuner itd. Później ustawiasz głośność na ampli np. na godzinę 11 a resztę regulujesz Volume na pilocie TV. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 1Ender napisał:

Zrób zdjęcia wszystkich gniazd Ampli i TV. Zobaczymy jak można podłączyć.

A najprościej kabel, mini jack 2xRca podłączasz jack do gniazda słuchawkowego w TV a RCA (czincz) do wejścia liniowego w ampli np. cd, tuner itd. Później ustawiasz głośność na ampli np. na godzinę 11 a resztę regulujesz Volume na pilocie TV.

TV ma tylko wyjścia HDMI i optical z tego co tak z pamięci pamiętam :)

Nie ma na słuchawki ani chinch. Będę musiał zrobić w ampli trim na wejściu opticala jak zrobił kolega Bartol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ciekawą rzecz zauważyłem ostatnio na moim Samsungu. Zmieniłem dostawcę telewizyjnego na Netie i na dekoderze mam możliwość wybrania dźwięku stereo zamiast wielokanałowego i przy właśnie dźwięku stereo jest o niebo głośniej. Przy zmianie na wielokanałowy jest obcięcie głośności o co najmniej 30%. Niestety w Samsungu nie mogę ustawić dźwięku Stereo, więc konsola, wszelki aplikacje typu netflix, hbo, youtube grają ciszej. Więc ponawiam pytanie. Czy jakiś tani DAC zamieni mi dźwięk na stereo i będzie to grało głośniej tak jak z dekodera Netii? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DrunkWolly napisał:

Ciekawą rzecz zauważyłem ostatnio na moim Samsungu. Zmieniłem dostawcę telewizyjnego na Netie i na dekoderze mam możliwość wybrania dźwięku stereo zamiast wielokanałowego i przy właśnie dźwięku stereo jest o niebo głośniej. Przy zmianie na wielokanałowy jest obcięcie głośności o co najmniej 30%. Niestety w Samsungu nie mogę ustawić dźwięku Stereo, więc konsola, wszelki aplikacje typu netflix, hbo, youtube grają ciszej. Więc ponawiam pytanie. Czy jakiś tani DAC zamieni mi dźwięk na stereo i będzie to grało głośniej tak jak z dekodera Netii? 

DAC o którym mówisz konwertuje sygnał z cyfrowego na analogowy.

NIE konwertuje sygnału multikanałowego na stereo. Jeśli do takiego DACa poleci sygnał multi to 90% szans że bedzie piszczał/ szumiał itp. nie będzie sygnału jaki chcesz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się udało. Jakby ktoś miał problem z samsungiem i bardzo cichym dźwiękiem przez optyka na stereo ( U mnie to akurat amplituner Taga HTR-1000CD vs 2 2.1 ) to polecam to urządzenie. https://allegro.pl/oferta/dac-konwerter-arc-z-hdmi-do-coaxial-toslink-analog-12348347400 i dobrej jakości kabel hdmi. Jak powiem, że jest dwa razy głośniej to będzie mało. Dialog w filmach też jest dużo głośniejszy i wyraźniejszy oraz jako bonus fakt, że można sterować dźwiękiem z pilota telewizyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Problemem jest zrodlo sygnalu z tv. Drugi problem to spisek wzmacniaczy gdyz wejscia na tv sa niewzmocnione. Jak puszczam przez kompa youtube na apmplituner to jest tragedia. Musialem wymuszac instalacje dolby atmos sterownika. Troche to polepszylo ale. I tak sygnal z youtuba jest przewaznie badziewie ograniczone. Z tv jak w hd to niezle gra. Obstawiam ze wzmacniacze nieporadza sobie za mniej jak 2k zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...