Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin Dryl

Cichy dźwięk z TV do amplitunera

Recommended Posts

Cześć 

Mam taki temat związany z połaczeniem TV z TX-8250 

Dźwięk który dociera z TV jest o wiele bardziej cichy w porównaniu do innych źródeł (połaczenie TV - Ampl kablem optycznym). Czyli ustawiając głośność na 50 da się słuchać TV na poziomie cichym.

Poczytałem trochę o tym w internecie i jest to niestety kwestia TV który generalnie sygnał cyfrowy tak właśnie przesyła do zewnętrznych wzmacniaczy. 

W każdym razie rozwiązaniem jest najprawdopodobniej przesyłanie sygnału analogowo (nie wiem jak to wpłynie na jakość tego dźwięku versus kabel optyczny ale podobno głośność jest wówczas porównywalna do innych źródeł).

Chciałbym to przetestować ale mam wątpliwość jaki kabel powinienem dobrać (chyba że ktoś testował i jednak nic to nie daje)

W linku jest mój tv z opisanymi złączami. https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue65h6400.bhtml

Czy połączenie TV - amplituner powinno być przez:

1) złącze komponentowe w TV kablem 2xRCA - 2xRCA czy

2) przez złącze słuchawkowe w TV kablem : jack stereo - 2xRCA.

A może macie inne rozwiązanie tego problemu ?

Jeżeli oglądam jakiś film np na głośność 55 i przed zmiana źródła z TV na spotify zapomnę ściszyć ...to... no właśnie :)

Np chciałbym obejrzeć film / koncert i posłuchać porządnego dźwięku z kolumn podłogowych które mam podpięte pod ten amplituner zamiast przez głośniki telewizyjne.

Napisano (edytowany)

Mam ten sam model tv tylko 48 cali , jesli jest tak samo jak u mnie to rca nie wypuscisz dzwieku gdyz jest to  wejscie a nie wyjscie ,  , jack ( sluchawkowe ) do rca probowalem  slabo to wyszlo , ja mam podlaczone tak , optyk z tv do dac FIIO  i z daca rca do wzmacniacza ( wzmacniacz nie ma wbudowanego dac) , oczywiscie jest troszke ciszej jak z innych zrodel  ale roznica nie jest az tak kolosalnie wielka, ale na 50% wzmaka  to juz jest ogień

ale w poprzedniej miniwiezy ktora miala dac , pokretlo glosnosci trzeba bylo ostro krecic bo bylo cicho , przy takowym polaczeniu optykiem z tv ,

Edytowano przez rokers

Podłącz tymczasowo przewodem jack 2x rca. Do TV wystarczy. Siłę głosu w TV ustawiasz na ful i jest głośno na kolumnach. 

Pozdrawiam 

Napisano (edytowany)

moim skromnym zdaniem ten tv nie ma wyjscia rca na dzwiek , rca jest tylko IN a jack-- rca  u mnie nie zdalo egzaminu , nie dosc ze wyciszalo tv  bo to wejscie sluchawkowe ( a nie zawsze chce sie sluchac na kolumnach )  takie wkladanie  i wyjmowanie ;)))))

354296.jpg

Edytowano przez rokers

Nie ma. Teraz żaden TV tego nie ma.

Słaby (niski) poziom wyjścia na optyku z TV to coś normalnego. Trzeba to zaakceptować i tyle. Dlatego zawsze mnie bawi jak ktoś chce używać TV jako źródło do muzyki.

Na wyjściu słuchawkowym może będzie głośniej bo działa sterowanie głośnością ale jakość dużo niższa.

Piotr

Nie wiem co w tym zabawnego , że TV moze być źródłem muzyki  skoro wielokrotnie w róznych wątkach przewijała się kwestia wykorzystania zestawu stereo do obejrzenia filmu po to zeby zyskać oczywiście na dźwięku tego filmu :) Podstawowym źródłem muzyki mojego zestawu jest spotify i po to jest stereo z którego korzystam a to że chcę np obejrzeć "Bohemian Rapsody" z wykorzystaniem stereo a nie wbudowanego w TV głośnika ...cóż ja nie widzę nic dziwnego :) 

Co innego do obejrzenia filmu a co innego muzyka. Tu mylisz pojęcia.

W Przypadku filmu nie razi tak niska jakość dźwięku. W Przypadku muzyki tak.

Spotify masz na  8250 nie używasz do tego TV. Po prostu mówię że w przypadku wyjścia optycznego w TV jest to normalne.

Piotr