Skocz do zawartości

yamaha683

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu używam Yamahę RX-V683 z kolumnami Dali Zensor 3. Pomieszczenie około 18m2. Niedawno postanowiłem zmienić je na Zensor 7. Ale stwierdziłem że różnica w cenie nie jest opłacalna (do rezultatów). Basu było wystarczająco, ale coś mi nie pasowało. Oddałem. Teraz jednak widzę, że potrzebuję coś większego niż 3ki. Myślałem o spróbowaniu Heco Aurora 700, ale teraz mam możliwość zakupu Dali Opticon 6, ale pewnie nie będę już miał możliwości zwrotu ich jak mi nie spasują. Czy ktoś ma jakieś porównanie Zensorów 7, Opticonów 6, Heco 700... czego się spodziewać? Co polecacie do tej Yamahy. Powiem, że najwięcej gra u mnie radia (i to nie głośno), tidala i you tuba. Lubię 'pełny', ciepły dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inne granie. Zensor jest delikatniejszy. Potrafi owszem zaoferować ostrzejszą górę ale to wciąż granie uważane za cieplszejsze. Oberon jest do tego mocniejszy, bardziej obfity. Heco ma lepszy bas. I delikatniejsza górę. Zapytaj Arturasa jak je odbiera.

Opticony z kolei to granie jasne, detaliczne, bardzo swobodne.

Ale nie odsłuchując ich ? RYZYKO. 5000 zł to bardzo dobra cena za nie. Ale mimo wszystko uważam to za deczko ryzykowne. Jakie jest pochodzenie tych kolumn?

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr dziękuję za odpowiedź - ma być Horn. Sprzedawca zamiast zwracać pieniądze za Zensory skłonny jest to rozliczyć za Opticony. Tylko przez to że na zamówienie (bo on ich nie ma) to spodziewam się że z ewentualnym zwrotem będzie duży problem. Trudna decyzja.

Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś uwagi to proszę o napisanie.

W Zensorach odpowiadał mi dół. Natomiast miałem wątpliwości co do 'nadmiaru' dźwięku i braku szczegółowości środka.

 

Miałbym możliwość zrobienia bi-ampa na Opticonach (w sumie na Heco również) - czy to coś zmieni?

Edytowano przez yamaha683
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli nadmiar dźwięku w Zensor? Bo w opticonach pewne pasmo będzie jeszcze wyraźniejsze.

23 godziny temu, yamaha683 napisał:

Miałbym możliwość zrobienia bi-ampa na Opticonach (w sumie na Heco również) - czy to coś zmieni?

A masz dwa wzmacniacze? Jeśli tak to owszem to zmieni na +.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar dźwięku - miałem na myśli, że było mało detalicznie.

Zamówiłem Opticony - dam znać jak ich posłucham.

 

To jest amplituner, i ma możliwość bi ampu. Zastanawia mnie tylko, czy będę mógł go wykorzystać bo te kolumny są 4 ohm. Yamaha dopuszcza 4 ohm ale tylko na froncie... a tu już musiałby być wykorzystany, surround do bi ampa... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Opticon 6 vs Zensor 7 - dźwięk troszkę delikatniejszy w Opticonach, ale za to z większą 'rozdzielczością'. Jest dobrze - zostawiam.

Teraz podłączyłem je do Marantza SR7012 - i jak dla mnie Yamaha RX-V683 brzmi lepiej. Zdecydowanie lepsze niskie, 'wibrujące' niskie tony. Marantz brzmi jakby przesunięto zakres tonalny w górę. Wysokie zrobiły się syczące, a niskie słabsze. Marantz do zwrotu - nie moje preferencje.

A to chyba oznacza, że skoro Onkyo i Marantz mi nie odpowiadają to może trzeba spróbować wyższy model Yamahy - może RX-A1080.

Ma ktoś doświadczenie w przejściu z RX-V na RX-A1080? Jak to wygląda z dźwiękiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...