Skocz do zawartości
Mart111

Dylemat przy wyborze sluchawek.

Recommended Posts

Witam. Z powodu awarii po wieloletnim uzytkowaniu akg 550 MK I poszukuje nowych sluchawek.

Budzet okolo 1000zl.

Slucham glownie na komputerze-karta xonar DG. Posiadam tez Fioo e10k ale w przyszlosci zapewne wymienie na cos mocniejszego

Nie mam ulubionego gatunku mazyki, slucham prawie wszystkiego.

Nigdy nie mialem doczynienia ze sluchawkami otwartymi, ale chcialbym sprobowac zwlaszcza ze sluchawek uzywam tylko w domu. Jedynie co moze byc duza przeszkoda to dosc glosny komputer.

Moj faworyt to AKG 712 pro - wiem ze obecnie na tym sprzecie nie pokaza calego potencjalu, ale z czasem dokupie lepszy amp/dac. Jedynie czego sie obawiam to wlasnie szumu z komputera.

Moglbym tez zakupic dwa tansze modele np AKG K612pro (otwarte) i dodatkowo zamkniete. Nie wiem czy to dobry pomysl, bo nie chcialbym przesiasc sie na cos gorszego od 550ek.

Dzieki za wszelkie porady.

Dobrym następcom AKG K550 MK I bedą AKG K550 MK III. Można je obecnie kupić na allegro za 600 zł. Warto zadbać o to aby komputer był możliwie  cichy zanim zaczniesz używać słuchawek otwartych, bo może mocno irytować. Co w nim głównie hałasuje ?